Ako sa dostať do Vlkolínca a čo všetko ťa tam čaká?

Ako sa dostať do Vlkolínca a čo všetko ťa tam čaká? Vlkolínec je pre veľa ľudí jedným z najkrajších miest na Slovensku, kde aj obyčajná prechádzka stojí za to. Ide o podhorskú osadu, miestnu časť okresného mesta Ružomberok a známy je Vlkolínec aj ako pamiatková rezervácia ľudovej architektúry, ktorá je zapísaná v UNESCO.

Ako sa dostať do Vlkolínca?


Dostať sa tam vieš pešo, aj keď to je z hlavnej cesty smerujúcej do/z Ružomberka tak 4 kilometre. Najlepšie je vystúpiť na zastávke Biely Potok, pri moste, kam ťa odvezie autobus Mestskej autobusovej dopravy č. 4, alebo autobusy SAD. Potom je potrebné dostať sa na žltú turistickú trasu. Ja som však vystúpil na zastávke Biely Potok – Kovostav, odtiaľ je to približne hodinka chôdze po asfaltovej ceste hore Trlenskou dolinou. Do Vlkolínca sa vieš dostať aj autom a zaparkovať môžeš na neplatenom parkovisku priamo pod Vlkolíncom.


TIP: Počas júla a augusta premáva CITYBUS na trase Ružomberok – Vlkolínec. Cestovný poriadok nájdeš tu.


Zaujímavosti o VlkolínciVlkolínec je obývanou obcou so stálymi obyvateľmi, ktorých tam je však len pár a „chalupármi“, majiteľmi dreveníc. Ich boli asi tie parádne autá, ktorých tam bolo celkom veľa a podľa mňa tak trošku kazili atmošku Vlkolínca.

Užitočné info o Vlkolínci

  • Vstupné je pre dospelého 2 € a pre deti, dôchodcov a invalidných občanov je to 1 €. Viac o vstupnom si môžeš pozrieť tu.
  • Otváracie hodiny sú pondelok – nedeľa: 9.00 – 17.00 hod.
  • Vieš si tam kúpiť aj nejaký ten suvenír a tiež sa najesť.

Ja sa viem na takýchto miestach ako je aj Vlkolínec totálne opustiť a fotiť si všetko, čo vidím. Takže ani tu to nebolo inak a mám podľa mňa odfotené všetky domčeky, ktoré tam sú.

Napriek tomu, že nebolo najlepšie počko a viac mi pršalo ako nepršalo, tak tam bolo naozaj celkom veľa ľudí, čo je samozrejme super. Vidieť tam môžeš viaceré zaujímavé domčeky a len tak sa poprechádzať. Stojí to naozaj za to.

Zaujímavosti o Vlkolínci
Zvonica vo Vlkolínci
Zaujímavosti o Vlkolínci
Studňa, v minulosti slúžila ako jediný zdroj pitnej vody. Dnes sa tam nachádza už vodovod.
Zaujímavosti o Vlkolínci
V jednom z domčekov

Sleduj ma aj na Instagrame

Ak ma náhodou ešte nesleduješ na Instagrame, tak budem rád, keď to napravíš.


TIP: Prečítaj si aj môj článok Jedinečné múzeá na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť  


Do komentárov mi môžeš napísať či ťa bavia miesta, ktoré „dýchajú“ históriou ako je aj Vlkolínec. Som zvedavý. 🙂

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.