Veľká Homoľa: V zime sa tam človek cíti ako v rozprávke (FOTOČLÁNOK)

Malé Karpaty ponúkajú nejedno zaujímavé miesto na túru. Popri viacerých známych vrchoch sa určite oplatí navštíviť aj Veľkú Homoľu.

Malé Karpaty

Malé Karpaty je horský krajinný celok Fatransko-tatranskej oblasti na západnom Slovensku. Najvyšším vrchom sú Záruby (768 m n. m.) a tretím najvyšším vrchom je Vápenná (752 m n. m.) , tiež známa ako Roštún. Aj nižšie kopce môžu ponúkať krásne výhľady.

Vápenná

Veľká Homoľa

Veľká Homoľa je vrchol v Malých Karpatoch, približne 4 kilometre severozápadne od mesta Modra. Na vrchole kopca sa nachádza drevená rozhľadňa vysoká 20 metrov. Najdostupnejším východiskovým bodom je Zochova Chata (Piesok), dostať sa sem dá autom alebo autobusom. Odtiaľ to k rozhľadni trvá približne jednu hodinu.

Ďalšie, dlhšie možnosti, sú napríklad z Modry, z Harmónie, alebo z Pezinka. Túra je technicky pomerne nenáročná, jediné čo môže niektorých potrápiť je strmšie stúpanie v závere. Po ceste sa nachádza viacero infotabúľ, z ktorých sa dozvieš veľa o zvieratách či stromoch v tejto oblasti. Rovnako tak aj viacero lavičiek na sedenie, kde si môžeš oddýchnuť.

Ja som sa vybral na toto miesto začiatkom zimy a aj napriek tomu, že nie som veľký fanúšik snehu, tak v tomto ročnom období to tam vyzerá ako v rozprávke. Súhlasíš? 🙂


TIP na záver: Nezabudni ma sledovať na mojom Instagrame alebo na Facebooku.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.