4 tipy, ako sa udržiavať FIT pri cestovaní po Slovensku

Cestovanie je občas náročné, či už časovo alebo aj fyzicky. Každopádne by sme si ho však mali užívať. Pripravil som si článok s tipmi, ako sa udržiavať FIT pri cestovaní a zároveň to zbytočne nepreháňať.

Ako sa udržiavať FIT pri cestovaní?


Pohyb a chutná strava by mali byť súčasťou našich dní, nech už počas nich robíme čokoľvek. Začiatkom minulého roka som sa rozhodol, že denne urobím 10 tisíc krokov a teším sa, že mi toto predsavzatie vychádza dodnes (aj keď som to samozrejme párkrát nesplnil). Tiež som prestal jesť mäso a cítim sa lepšie po všetkých stránkach, nech to znie akokoľvek klišé. Samozrejme ťa tu teraz nebudem presviedčať o tom, aby si s mäsom prestal/a aj ty, to je každého osobné rozhodnutie… Ako byť FIT pri cestovaní bez toho, aby si sa musel/a nejakým spôsobom obmedzovať?

Pešia turistika vždy, keď je to možné

V poslednom čase sa čoraz viac hovorí o ochrane našej planéty a o spôsoboch, ako môže každý človek prispieť. Ak je to možné, vymeň pri cestovaní lietadlo či auto za vlak. Všade, kde sa to bude dať, choď pešo. Áno, je možné, že za jeden deň urobíš aj niekoľko tisíc krokov, ale stojí to za to. Budeš unavený, ale tak príjemne unavený. 🙂

FIT pri cestovaní
Na Kriváni

Cyklistika či splavovanie

Ideálnym tipom, ako sa udržiavať FIT pri cestovaní, je skĺbiť spoznávanie nových miest či pamiatok s nejakými športovými aktivitami. Na Slovensku vzniká v poslednom období napríklad veľa cyklistických chodníkov, ktoré sú kvalitné a stávajú sa medzi ľuďmi čoraz viac obľúbené. Alebo je skvelým zážitkom aj také splavovanie. Prečítaj si článok Čo všetko sa dá robiť a zažiť v Pieninách?, v ktorom sa dozvieš aj bližšie infošky o splavovaní Dunajca.

Chutné jedlo

Neviem ako to máš ty, ale ja keď som hladný, tak som aj dosť nepríjemný. 😀 Jedlo je dôležité, pri cestovaní ešte o to viac, pretože človek potrebuje byť sýty a mať dostatok energie. Ak viem, že budem štúrovať na miestach, kde nenájdem žiadnu reštauráciu, tak si nezabudnem pripraviť niečo pod zub a do zásoby si vezmem aj pár proteinových tyčiniek od Myprotein, ktoré sú chutné a dodajú mi energiu, vždy, keď to potrebujem. Hlavne mysli na to, že nie je dobré sa pri cestovaní zbytočne prejedať a jesť „ťažké“ jedlá.

FIT pri cestovaní
Jedlo je láska. 🙂

Zimné športy

Napriek tomu, že nie som veľký fanúšik zimy a snehu, tak zimné športy sú rovnako skvelým tipom ako sa udržiavať FIT. Či už lyžovanie alebo snowboardovanie, určite niektorý zo športov pri spoznávaní zasneženého Slovenska vyskúšaj.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.