Aj tieto prírodné unikáty Slovenska sa oplatí navštíviť

Prírodné unikáty Slovenska tvoria veľkú skupinku zaujímavých miest a úkazov, ktoré sa snažím pri svojom štúrovaní tiež vidieť a napísať o nich. 

Prírodné unikáty Slovenska

Aj prírodných unikátov máme na Slovensku naozaj veľa, a musím sa priznať, že o niektorých som ešte do nedávna ani ja sám nevedel. A ako sa poznám, tak o veľa z nich ešte stále ani neviem. 😀

Šranecké piesky

Šranecké piesky je chránený areál v správe štátnej ochrany prírody Záhorie. Nachádza sa v okrese Malacky v Bratislavskom kraji. Toto miesto je zaujímavé predovšetkým pieskovými dunami, a ak máš chuť sa poprechádzať bosá/ý po piesku, tak toto miesto je na to ako stvorené.

Prírodné unikáty Slovenska - Šranecké piesky

Prírodné unikáty Slovenska - Šranecké piesky

Haluzická tiesňava

Táto tiesňava sa častokrát označuje aj ako slovenský prales, je to veľmi krásne miesto a zaujímavé je aj tým, že stále pracuje a neustále sa prehlbuje a mení. A prečítať si môžeš aj môj článok o tom ako som bol haluziť v Haluziciach.

Prírodné unikáty Slovenska - Haluzická tiesňava

Tomašovský výhľad

Tomašovský výhľad je skalným výstupkom, ktorý môže vyzerať na prvý pohľad možno obyčajne, ale aj tak je to skvelé miesto. Ide tiež o vyhľadávané miesto aj pre horolezcov, ale to si ja ani neviem predstaviť, lebo mne robilo celkom veľký problém už len postaviť sa na okraj skaly. 😀

Skalný hríb v Markušovciach

Tento skalný hríb sa nachádza približne 30 minút od dedinky Markušovce na Spiši, v centrálnej časti národnej prírodnej pamiatky Markušovské steny. Trasa k nemu nie je veľmi dobre označená, takže je lepšie, keď sa opýtaš domácich na smer, určite radi poradia. 🙂 A aj toto sa ešte oplatí vidieť v dedinke Markušovce.

Prírodné unikáty Slovenska - Skalný hríb v Markušovciach

Mičinské travertíny

Medzi obcami Čerín a Dolná Mičiná na strednom Slovensku sa nachádzajú Mičinské travertíny, ktoré patria medzi významné travertínové lokality na Slovensku. Vidieť sa tam dá viacero menších kráterov, z ktorých vyteká minerálna voda. Nachádza sa tam aj chodník, na ktorého začiatku nájdeš info tabuľu, tiež prístrešok s prameňom upraveným na naberanie minerálnej vody a tiež malé posedeníčko.

Prírodné unikáty Slovenska - Mičínske travertíny

Do komentu mi môžeš napísať, ktoré prírodné unikáty Slovenska by si ešte určite doplnil/a. Som zvedavý. 🙂

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

Komentáre

  1. Post
    Author
  2. Anonym

    Hmm Radku ! No je to zase parádne ! Uau! A nech sa darí mladý muži v dobrom ! Uau !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.