TOP 10 jedinečných tipov na nezabudnuteľné rodinné výlety

Plánuješ rodinný výlet, ale nevieš, kam sa vydať? Pripravil som si 10 skvelých tipov, ktoré nadchnú malých i veľkých. Tieto miesta sľubujú nezabudnuteľné zážitky pre celú rodinu!

RODINNÉ VÝLETY

Hojdačka Liptovský Trnovec – Nájdete ju na Vyhliadke Hrádok v Liptovskom Trnovci, z centra obce to je príjemná a nenáročná prechádzka. Za odmenu si užijete z hojdačky krásne výhľady na okolie a dominantnú Liptovskú Maru.  

Galéria Šrotpark v Devínskej Novej Vsi – Ide o galériu nachádzajúcu sa v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves, ktorej autorom je Branislav Pokorný. Ten vyrába zvieratá zo starého šrotu, skrutiek či rôznych ventilov. Mňa tento nápad zaujal skvelým prepojením prírody a recyklácie starého železa. 

Dražovský kostolík – Alebo tiež Kostol svätého Michala Archanjela patrí k najstarším sakrálnym pamiatkam na Slovensku. Jednoduchý prístup ku kostolíku vedie z obce Dražovce pri Nitre. Po zelenej turistickej značke ste pri kostolíku za približne 30 minút.

Rozprávkový chodník škriatka Mikluša v Miklušovciach – Súčasťou chodníka je viacero zastávok, vďaka ktorým sa postupne oboznámite s príbehom škriatka Mikluša a malej Zuzky. Zvládnu ho prejsť aj menšie deti, ideálne asi od 3 rokov, pretože budú nielen vnímať príbeh, ale rovnako si budú vedieť užiť aj rôzne interaktívne hry, ktoré sú v rámci chodníka pre ne tiež pripravené.  Za mňa je to veľmi pekný nápad, ako jednoduchým spôsobom zaujať deti a byť s nimi na čerstvom vzduchu, v prírode.

Jelenia hora v Malých Kapatoch – Nepatrí síce k tým najvyšším vrchom, no výhľady ponúka naozaj krásne. Dostať sa tam dá napríklad od obecného úradu v Plaveckom Mikuláši (je tam aj malé neplatené parkovisko). Odtiaľ sa stačí držať žltej značky. Približne 2 kilometre sa ide najprv po asfaltovej a po tom po poľnej ceste. Ďalším bodom je rázcestie “Pod Jeleňou horou”, kde sa značka mení na zelenú, treba odbočiť doľava a ide sa do kopca. Ešte pár stoviek metrov a ste na vrchu.

Smrdácka obria lavička – Smrdáky patria asi k tým najznámejším kúpeľom na Slovensku. Vedeli ste však, že tam nájdete už aj krásnu obriu lavičku? Tá meria približne tri metre, je dlhá päť metrov do šírky a ponúka aj pekný výhľad na okolitú krajinu. Nachádza sa za obcou, neďaleko Miléniového kríža, ktorý sa nedá prehliadnuť, je totiž vidieť už z veľkej diaľky.

Dračí dub za Lozornom – Tento unikátny dub sa nachádza nad obcou Lozorno, v lese pod kopcom Kopanička. Vyberte sa na výlet a spoznajte druhý najkrajší strom Európy. Trasa sa začína popri priehrade Lozorno. Odtiaľ sú to k dubu približne 2 kilometre, pričom nejde o náročnú trasu, len treba myslieť na to, že záverečný úsek už nie je vhodný pre kočíky.  

Haluzická tiesňava v obci Haluzice – Sa častokrát označuje prívlastkom “slovenský prales”, je to veľmi krásne miesto a zaujímavé je aj tým, že stále pracuje a neustále sa prehlbuje a mení. Kúsok od tejto tiesňavy sa nachádza zrúcanina kostolíka či rozhľadňa.

Štrbské Pleso – Jedno z najkrajších a najznámejších miest Vysokých Tatier určite zaujme aj menšie deti. Okrem krásneho prostredia je tam aj viacero zastávok, kde sa deti môžu vyšantiť. Okolo plesa je aj náučný chodník, ktorý stojí za to prejsť!

Bencúrova veža v Demänovskej Doline – Dvojposchodová rozhľadňa, vypína sa vo výške približne 7 metrov, vďaka ktorej ponúka jedinečné výhľady na Chopok, Ďumbier, Poľanu či samotnú dolinu. Vydať sa k tejto rozhľadni môžete od parkoviska v Jasnej – časť Biela púť. Stačí ísť po žltej turistickej značke vedúcej cez celý hrebeň Ostredka, nemalo by to zabrať viac ako 30 minút.  

Do komentára mi môžeš napísať, či si už na niektorom z týchto miest bol/a. Som zvedavý. Ak ešte nie, tak verím, že som ťa týmto článkom inšpiroval a čoskoro sa na niektoré z týchto miest vyberieš aj ty. 🙂