Hotel Tri Studničky: Jedinečné ubytovanie v srdci Liptova

Demänovská dolina patrí k tým najkrajším miestam na Slovensku, a tak som pozvanie stráviť pár dní práve v tejto časti našej krajiny jednoducho nemohol odmietnuť.

Hotel je situovaný v úpätí Demänovskej doliny, ktorá poskytuje mnohé aktivity v regióne Liptov. Neďaleko sa nachádza horské stredisko Jasná, kde sa môžeš vydať na výlety do prírody a užiť si aj rôzne atrakcie či podujatia.  

Hotel Tri Studničky

Hotel Tri Studničky je boutique hotel, v ktorom sa nachádza 42 izieb rôznych kategórií. Tento hotel je známy aj prívlastkom “adult friendly”, čo znamená, že je prispôsobený dospelým hosťom a priznám sa, že za mňa bol toto veľký benefit. Nenájdeš tu preto detské vybavenie, detský kútik či detské menu. Hoci je hotel zameraný na dospelých hostí, tak pravidelne organizuje charitatívne večere. Najbližšia bude 28.10.2023 a jej výťažok poputuje 9-ročnému chlapcovi, ktorý trpí mitochondriopatiou.

Hotel Tri Studničky

Hotel Tri Studničky

Hotel Tri Studničky - izba

Súčasťou hotela je aj krásne wellness centrum, do ktorého majú ubytovaní hostia bezplatný vstup. Vstup je len pre osoby od 15 rokov. Nachádzajú sa tam sauny, oddychová časť, exteriérová či privátna vírivka a ochladiť sa dá aj v prírodnom potoku Demänovka. Pobyt v saune obohatia aj saunamastri s pravidelnými sobotnými rituálmi. 

Hotel Tri Studničky - wellness

Hotel Tri Studničky - knižnica
V hoteli je aj krásny lobby bar s pohodlným sedením a letnou terasou pri potoku a rovnako aj knižnica.

Gastronomický zážitok v reštaurácii hotela bol pre mňa jedným z tých najkrajších za posledné obdobie. Jedlá pripravené z miestnych surovín a kreativita šéfkuchára spojili tradičné chute so súčasnými kulinárskymi trendmi. Veľmi príjemne ma prekvapil aj široký výber raňajkových bufetov a rovnako tak aj chutné večere pozostávajúce zo štyroch chodov.

Na Chopok lanovkou

V cene pobytu aktuálne hostia získajú lístky na lanovky v Jasnej aj Vysokých Tatrách a tiež vstupy do Tatralandie či Bešeňovej. Denne tak môžeš navštíviť jeden vodný park a jedno horské stredisko. V zime budú lístky na lanovky platiť aj ako skipasy. Za mňa veľmi pekný bonus k pobytu a bola by škoda nevyužiť ho. Ja som ostal aj tentokrát verný horám a vybral som sa na druhý najvyšší vrch Nízkych Tatier, ktorým je Chopok.

chopok

chopok

chopok - Jasná nízke tatry

go pass lastly

Stretol som tam aj pána, ktorý si všimol moje tetovanie Štúra, chvíľku sme sa rozprávali a daroval mi kameň pre šťastie.
Z Chopku sa dá ísť aj na Ďumbier, trvá to približne dve hodinky a nie je to, že mega náročné.

Čo vidieť v Demänovskej doline?

Demänovská dolina je jednou z najkrajších a najznámejších dolín v slovenských horách. Táto dolina je známa svojou nádhernou prírodou, bohatou faunou a flórou a množstvom turistických atrakcií. Nachádza sa tu niekoľko unikátnych prírodných krás, vrátane Demänovskej jaskyne Slobody a Demänovskej ľadovej jaskyne. Jaskyne sú plné fascinujúcich stalaktitov, stalagmitov a iných krásnych vápencových útvarov, ktoré sú prístupné pre návštevníkov počas otváracích hodín. Okrem jaskýň môžu návštevníci v Demänovskej doline objaviť aj krásne horské prostredie, zelené lúky a pokojné potoky. Pre turistov a milovníkov prírody sú tu viaceré turistické trasy rôznej náročnosti, ktoré ponúkajú možnosť objaviť krásy tejto oblasti. V zime je Demänovská dolina obľúbeným miestom pre zimné športy, s možnosťou lyžovať a snowboardovať v blízkom lyžiarskom stredisku.

Ja som vybral pre inšpiráciu aspoň zopár tipov na pekné výlety. Kam sa vyberieš?

Vrbické pleso
Vrbické pleso je najväčším prírodným plesom v Nízkych Tatrách.
Rozhľadňa Ostredok
Rozhľadňa Ostredok, známa aj ako “Bencúrova veža”.
Symbolický cintorín
Asi kilometer od rozhľadne sa nachádza Symbolický cintorín venovaný obetiam Nízkych Tatier.
Náučný chodník Príbeh vody
Náučný chodník Príbeh vody
Dolina Vyvieranie
Dolina Vyvieranie, ktorá je jednou z bočných vetiev Demänovskej doliny.

ĎAKUJEM veľmi pekne za krásny pobyt. Hotel Tri Studničky v Demänovskej doline je miestom, kde sa spájajú komfort, príroda a pohostinnosť. Jeho krásne prostredie a vynikajúce služby ho robia ideálnym miestom pre oddych a únik z každodenného zhonu. Určite som tu nebol naposledy. 🙂


Ďakujem za pozvanie TRM Hotels.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.