Jedinečné kaviarne na Slovensku, tieto som objavil pri štúrovaní a oplatí sa ich navštíviť

Jedinečné kaviarne na Slovensku, kde káva či koláč stoja naozaj za to. Dal som dokopy zoznam tých, ktoré som zatiaľ objavil a bol z nich milo prekvapený, a páčiť sa tam bude určite aj tebe.

Jedinečné kaviarne na Slovensku

Priznávam, som kávopič a nehanbím sa za to. Pri svojom štúrovaní po Slovensku neodolám ani objavovaniu nejakých pekných či hipsterských kaviarní.


TIP: Prečítaj si prvú časť : 9 najkrajších hipster kaviarní, ktoré som objavil na Slovensku a oplatí sa ich navštíviť


Aurelica coffee v Liptovskom Mikuláši

Keď som bol štúrovať v Liptovskom Mikuláši, tak som okrem veľa zaujímavých miest, ktoré sa v tomto meste nachádzajú, zistil aj to, že sa tam nachádza hneď viacero pekných kaviarní. Ja som stihol byť práve v tejto, ktorú nájdeš priamo v centre mesta.

Počuli ste už o krémešovej strede? To je v poriadku, pretože dnes sme ju zahájili :PKrémeše od kus torty idú na dračku…

Zveřejnil(a) Aurelica coffee dne Středa 17. října 2018

Synagóga café Trnava

Ak by som mal dostatok peňazí, tak by som asi každú schátranú synagógu premenil na takú, aká je v Trnave. Priestor, ktorý tam nájdeš ti doslova vyrazí dych, nezabudni si sadnúť a dať si aj kavejo.

Synagóga café ☕️#trnava #slovakia #cafe #synagogue

Zveřejnil(a) Michaela Tlapova dne Neděle 26. února 2017

Basta Fidli v Martine

Štúrovanie v Martine sa mi páčilo, pretože som sa ocitol na viacerých miestach, kde sa písali naše národné dejiny a aj vďaka viacerým parádnym kaviarňam, ktorých je v centre hneď viacero. Ja som neodolal tejto, zaujala ma už samotným názvom.

cucoriedkovy ide cestovat 🚙 #cakes #cake #cheesecake #blueberry #sweet #sweets

Zveřejnil(a) Basta Fidli dne Středa 3. října 2018

Kocúr v Martine

V Martine ešte ostanem, pretože v priestoroch Mudroňovsko – Halašovskej vily, ktorá sa nachádza oproti prvej budove Matice slovenskej, vychádzal prvý humoristicko-satirický časopis „Kocúr“ na Slovensku. Na stenách visia ešte aj dnes niektoré z jeho výtlačkov a okrem dobrej kávy sa tam vieš aj dobre najesť.

Café La Fée v Poprade

Ani taký Poprad sa vôbec nemusí hanbiť za podniky a kaviarne, ktoré sa tam nachádzajú. Súhlasíš?

❤️

Zveřejnil(a) Café La Fée dne Úterý 4. září 2018

Halmi Place v Košiciach

Toto miesto ma v Košiciach naozaj dostalo. Nachádza sa priamo v centre mesta, len kúsok od Dómu sv. Alžbety a už samotný interiér ako vystrihnutý z babkinej obývačky je parádny. A keď si tam dáš kávu, tak sa ti už ani nebude chcieť odísť.

https://www.facebook.com/halmiplace/photos/a.303588586489227/791538194360928/?type=3&theater


TIP: Do 29. októbra môžeš využiť po zadaní kódu „NIEJETURABEZSTURA33“ 33% zľavu na celú objednávku na www.myprotein.sk


Máš aj ty nejaké tipy na super kaviarne kdekoľvek na Slovensku? Budem rád, keď sa o ne podelíš v komentároch. Predpokladám, že kávopičov je nás tu dosť. 🙂

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

Komentáre

 1. Post
  Author
 2. Mária

  krásnu kaviareň aj komunitné centrum majú aj v malom mestečku Sečovce – Carmel Café, v centre mesta ale predsa schovaná od ruchu hlavnej ulice, vhodná pre rodiny s deťmi – krásna záhrada s aktivitami pre deti a chutná ponuka, ktorá má aj sezónne nápoje.

 3. Post
  Author
 4. Katarína

  Naozaj krásne miesta a je dobre, že ich nájdeš po celom Slovensku. Na rozdiel od Talianska, kde sa síce vypijú hektolitre kávy, no pri espresse sa nevysedáva, ale kopne sa na jeden šup a ide sa ďalej, my máme kaviarenské posedávanie viac v krvi. Ak je k tomu aj príjemné prostredie, milá obsluha a výborná káva a koláč, tak je sú to veľmi hodnotne strávené chvíle 🙂 Za mňa vizuálne top synagóga a kaviareň ako od babičky 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.