Čo robiť v Poprade a tipy kam sa oplatí ísť na kávu či dobrý obed

Čo robiť v Poprade ma zaujímalo ešte pred samotným štúrovaním v tomto meste a dostal som hlavne skvelé tipy na kaviarne a reštiky. Síce som nestihol vidieť všetky, lebo to by som len sedel na kávach a jedol burgre, no v článku nájdeš zoznam tých naj, nech vieš, kde sa oplatí v Poprade zájsť na kávu či dobré jedlo.

Čo robiť v Poprade

Popri vysedávaní na kávičkách som samozrejme stihol aj čo to v Poprade vidieť. Aj keď by som toho podľa mňa stihol oveľa viac, keby počko viac spolupracovalo a keby som tam neochorel. Aj toto som videl napriek prekážkam a priznávam sa, že som nečakal, že Poprad toho ponúka tak veľa.

Evenjelický kostol Svätej Trojice na Námestí sv. Egídia

Tatranská galéria

Keďže mi pri štúrovaní v Poprade dosť pršalo, tak som neobišiel ani Tatranskú galériu, ktorá sa nachádza v priestoroch bývalej elektrárne, a dobre som urobil. Okrem viacerých výstav, ktoré sa v tejto galérii nachádzajú a raz za čas aj obmieňajú sa mi tam páčilo aj to, že je tam viacero priestorov pripravených na aktivity s deťmi, čo je podľa mňa super. Viac o tom, čo všetko v tejto galérii nájdeš si môžeš pozrieť tu.  Galéria sídli na adrese Hviezdoslavova 12 a z autobusovej či železničnej stanice je to k nej pešo len nejakých 10 minút.

Čo robiť v Poprade - Tatranská galéria

Čo robiť v Poprade
Vrátil som sa trošku do svojich detských čias.
čo robiť v Poprade
Videl som tabuľu a kriedu a neodolal som. 😀

Spišská Sobota

Jednou z najznámejších a najkrajších mestských častí Popradu je práve Spišská Sobota, vieš sa tam dostať autobusom či vlakom, ale ani pešo to nie je vôbec ďaleko. Z centra mesta si na námestí v Spišskej Sobote za 20 minút. Od AquaCity je námestie už vidieť, takže tam vieš v poho trafiť.

Aj toto nájdeš na námestí v Spišskej Sobote:

 • kostol sv. Juraja, kde môžeš vidieť neskorogotické krídlové oltáre a hlavný oltár z dielne Majstra Pavla z Levoče
 • kaplnku sv. Anny zo začiatku 16. storočia
 • renesančnú zvonicu
 • evanjelický klasicistický kostol
 • meštianske domy
 • stĺp Immaculaty
 • dom č. 33 – tu si vieš pozrieť expozície Podtatranského múzea, ktoré sú venované meštianskemu bývaniu, remeslám a sakrálnemu umeniu

TIP: Pravidelné prehliadky kostola od mája do novembra vždy v pondelok až sobotu = 9.00-17.00 a v nedeľu = 13.00-17.00.


 

Je v Spišskej Sobote vždy len sobota? 😀

Zoznam kaviarní, reštík a super podnikov

Keď som mal ísť štúrovať do Popradu, tak som na Instáči poprosil „mojich ľudí“ nech mi dajú nejaké tipy na fajn kaviarne a reštiky. A popravde som vôbec nečakal, že je ich v takom Poprade až tak veľa. Tak som si povedal, že by bola škoda, ak by sa o nich nevedelo, a urobil som tento zoznam, kde sa oplatí dať si kávu či super jedlo, a myslím, že každý si príde na svoje a vyberie si. 🙂 A ak v tomto zozname ešte chýba nejaký super podnik, napíš mi a ja ho sem rád doplním.

Kaviarne

Reštiky

Čo robiť v Poprade
Kapučíno musí byť.

Čo sa na Poprade páči mne

 • Neviem či to mám len ja tak, ale ja som vždy Poprad vnímal len ako vstupnú bránu do Tatier a mal som vždy z tohto mesta taký pocit, že ho Tatry úplne tienia, no som rád, že som si počas svojho štúrovania v tomto meste tento môj pohľad upravil.
 • V centre mesta sa nachádza naozaj veľa zaujímavých pamiatok, len tak posedieť si na lavičkách stojí tiež za to, teda sedí. 😀
 • Aj cyklistické chodníky tam majú, čo je podľa mňa tiež super.
 • A aj lacné taxíky: po meste sa vieš v poho odviesť za 1,50 a z jedného konca na druhý ťa to bude stáť len nejaké 3 ečka.
 • A to, že je tam veľa skvelých kaviarní a reštík už vieš aj ty.
 • Poprad je podľa mňa jedným z najkrajšie vyzdobených miest počas Vianoc
 • A synonymom Popradu je tiež aquapark AquaCity, kde som sa kvôli chorobe tentokrát nedostal, takže sa tam ešte určite čoskoro vrátim.

A bol som aj v Tatrakone

Pri štúrovaní v Poprade som stihol aj návštevu a prehliadku Tatrakonu. Poznáš?  Tatrakon je tradičný slovenský výrobca, ktorý okrem najpopulárnejšej Morca-Delly vyrába aj iné chutné produkty. Tie sú super podľa mňa aj pre to, že si ich vieš v poho zobrať so sebou na výlet. Pri odchode som dostal od nich balíček plný ich produktov, takže na najbližšie štúrovania som vyzbrojený, z čoho sa teším, pretože najedený Rado je spokojný Rado. 😀

Aj Štúr je s touto nádielkou spokojný. 😀

Do komentu mi môžeš napísať čo robiť v Poprade ak práve neprší a čo prvé ťa napadne, keď sa povie Poprad. Som zvedavý. 

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

 

Komentáre

 1. Post
  Author
  Nie je túra bez Štúra

  Dakujem veľmi pekne. 🙂 Káva a jedlo patrí k výletom, a v Poprade si je naozaj z čoho vyberať. 🙂 Ten Tatrakon, tak ja som tam bol v rámci spolupráce, nemyslím si, že robia aj prehliadky pre verejnosť, pretože tam je to celkom prísne v rámci hygieny a tak. Užite si výlet. 🙂

 2. Clementine

  Pekne a zaujimavo napisany clanok. O par dni ideme do Spisskej Soboty a planujeme si vylety v okoli, tak sa Tebou urcite inspirujeme, hlavne tipy na kaviarne a restiky pomohli :)!
  Zaujala ma ta prehliadka v Tatrakone. Chcela by som sa spytat, ci su prehliadky normalne verejnosti dostupne alebo ci si sa tam Dostal ako Blogger?
  Dakujem krasne vopred za odpoved!

 3. Post
  Author
 4. Janka Bianka

  Mňa jednoznačne Tatra a aquacity. Bol to vlastne prvý aquapark, ktorý som navštívila. Od tej doby aquaparky milujem. Hoci no na ten v Poprade to chce teplé počasie inak sa tá vonkajšia časť nedá využiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.