Náramkové hodinky s odolnosťou voči nárazom

hodinky

Hodinky sú považované za neutrálne šperky, využívané obidvomi pohlaviami. Od vzniku prvých náramkových hodiniek sa ich vlastnosti značne rozvinuli. Dnes sú určené na rôzne druhy činností, ako je plávanie, turistika, behanie, let lietadlom a iné. V cestovateľskom svete sa vyhľadávanými stávajú hodinky, ktoré vydržia aj počas nepriaznivých podmienok. Ako si vybrať tie správne?

Prečo sú hodinky dôležité?

Existujú ľudia, ktorí na zistenie času uprednostňujú mobilné telefóny. Pri voľnočasových aktivitách je bezpečnejšie využívať tie klasické na zápästie – mobil by Ti mohol ľahko vypadnúť z vrecka. Hodia sa aj pri úkonoch, ktoré si vyžadujú obsadenosť obidvoch rúk. Sú pohodlné, keď si mobil musíš odložiť, napríklad v sprche, či pri plávaní. 

Hodinky odrážajú časť osobnosti človeka. Byť trendy je všeobecný pojem a preto netreba hneď siahať po najdrahších kúskoch, na ktoré natrafíš. Ak väčšinu svojho času tráviš fyzickými činnosťami, je dobré zvoliť si športové – odolné hodinky, ktoré štýlovo doladia tvoj vzhľad. Tieto doplnky sú symbolmi histórie a tradície. Ich nosenie dodáva pocit kreativity a vynaliezavosti. Zriedkakedy mechanicky zlyhávajú a keď áno, zvykne to byť tým, že len treba vymeniť batériu. Nie je ťažké nájsť aj také, ktoré majú funkciu solárneho nabíjania a teda sú šetrné k životnému prostrediu. 

Výhody hodiniek so šokovou absorpciou

V minulosti náramkové hodinky spĺňali spolu s estetickou funkciou základný účel – ukazovanie času. V dnešnej dobe ich pravidelne využívajú aj ľudia, so záujmom o vonkajšie športové aktivity. Počas výberu treba zohľadniť viaceré faktory. Pri športe, aj prechádzke by si mal/a rátať s možnosťou dažďa, vetra, či opakovaných pádov hodiniek. 

Skús sa zamerať na hodinky s takzvanou šokovou absorpciou, ktoré majú odolnosť proti nárazom. Sú vodotesné s toleranciou voči vibráciám a elektrickým impulzom. Takýto druh sprevádzajú aj iné špecifikácie. Synchronizujú čas s rôznymi časovými pásmami tak, že prijímajú signály z vysielacích staníc po svete. Fungujú aj v silnejších mrazoch, pri teplote do -20 stupňov Celzia. Každý však pri výbere preferuje iné funkcie. Preštuduj si preto pred kúpou detailné informácie o hodinkách, aby ti vyhovovali, napríklad na najdihodinky.  

Ako správne nastaviť hodinky

Hodinky s absorpciou nárazu môžu mať veľkú škálu modelov, v rôznych cenových rozpätiach. Dajú sa nájsť analógové aj digitálne. Ak si s týmto modelom začiatočník, je dobré oboznámiť sa s jeho základnými funkciami. 

Naučiť sa používať časovač, stopky a alarmy, by Ti veľa času zabrať nemalo. Keď ich ale máš v rukách prvý krát, mal/a by si nájsť návod, ako na hodinkách nastaviť čas. Hodiny a minúty sú základom, no je tu aj kalendár, trvanie doby LED osvetlenia, zmena letného/zimného času a ďalšie. Keď tieto funkcie pozmeníš tak, aby Ti vyhovovali, uchovajú sa v pamäti a môžeš ich permanentne využívať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.