Tip na výlet: Plavba loďou z Bratislavy do Viedne je jedinečným zážitkom

Plavba loďou z Bratislavy do Viedne je skvelým tipom na netradičný a jedinečný výlet, keďže loď nie je u nás celkom bežným dopravným prostriedkom. Prečítaj si článok, v ktorom sa dozvieš všetky potrebné infošky a aj to, čo všetko sa dá počas plavby vidieť.

Plavba loďou

Môj blog je o cestovaní po Slovensku, no plavbe loďou do Viedne som nedokázal jednoducho odolať. Loď Twin City Liner premáva pravidelne počas každého dňa. Ak máš chuť na tak trochu iný výlet, tak táto loď je ideálnym tipom. 

Základné infošky k plavbe:

  • Prístav v Bratislave: Twin City Gate – HUMA 6 – Flora Tour, Rázusovo nábrežie
  • Prístav vo Viedni: Prístav Wien – City, Schwedenplatz, medzi mostami Marienbrücke a Schwedenbrücke
  • Check-in: 30 minút pred odchodom
  • Všetci cestujúci musia mať pri sebe platný pas alebo občiansky preukaz.

TIP: Bližšie infošky o cenách a o plavebnom poriadku nájdeš na tomto odkaze.


Plavba loďou - Bratislava
Čakačka na loď v Bratislave.

Twin City Liner

Twin City Liner je nielen pohodlná, ale aj ekologická loď. Len tak pre zaujímavosť, na jej výrobu, okrem iného, použili 25 ton hliníka a 60 metrov štvorcových tabuľového skla. Vyzerá pekne zvonku, ale aj vo vnútri. Jej súčasťou je aj bar, kde si môžeš kúpiť niečo na pitie či niečo malé pod zub. Dokonca je možné objednať si jedlo priamo pri rezervácii lístkov cez internet. Rovnako tak je loď vybavená aj toaletami a k dispozícii sú aj nabíjačky mobilných telefónov, takže som sa nemusel báť, že by mi počas plavby niečo chýbalo.

Na palube bol tiež veľmi milý personál, ktorému nerobilo problém hovoriť nemecky či anglicky. Po dvoch rokoch som sa tešil aj z toho, že si čo to z nemčiny ešte pamätám a nemal som problém dorozumieť sa s nimi. Takže áno, chválim sa. 😛

Plavba loďou - Twin City Liner
Loď ponúka až 250 miest na sedenie.
Plavba loďou - Twin City Liner
Výhľad z hornej paluby

Čo všetko sa dá vidieť počas plavby?

Jedna jazda loďou trvá približne 90 minút a okrem krásneho výhľadu či vetra vo vlasoch je možné za ten čas vidieť hneď viacero zaujímavých pamiatok či miest, okrem iného Bratislavský hrad, Hrad Devín či mestečko Hainburg. Rovnako tak je krásny aj vstup do Donaukanal vo Viedni, kde zas môžeš obdivovať na jeho brehu krásne budovy, ktorých je v meste naozaj veľa.

Plavba loďou - Bratislavský hrad
Bratislavský hrad
Plavba loďou - Devín
Hrad Devín

Počas plavby som si stihol, okrem fotenia, tiež len tak posedieť na palube lode a vychutnávať si jazdu. Loďou som sa plavil prvýkrát v živote, o to viac to bol pre mňa zážitok. Napriek tomu, že plavba trvala hodinku a pol, tak som mal pocit, že prešlo len pár minút. Nestalo sa mi totiž ani raz, že by som mal pocit, že ideme pridlho, stále som sa mal, kde pozerať a čo fotiť.

Plavba loďou - Twin City Liner
Na Dunaji

Vo Viedni

Popri plavbe loďou som sa tešil aj na samotnú Viedeň. Vystúpili sme na Schwedenplatzi, čiže v centre, je to približne 10 minút pešo od katedráli Sv. Štefana. Takže vôbec nie je potrebné riešiť električku či metro.

Vo Viedni som žil a pracoval vyše dvoch rokov. Prechádzať sa opäť známymi ulicami bol zvláštny, a aj trošku nostalgický pocit. Nemyslel som si totiž, že mi Viedeň bude až tak veľmi chýbať, ale asi mi dáš za pravdu, že ide o naozaj krásne mesto.

Plavba loďou - Viedeň
Rathaus (radnica)

Plavba loďou - Viedeň

Po niekoľkých hodinách túlania sa po Viedni som sa z toho istého miesta, kde som vystúpil, vracal späť do Bratislavy. Tak ako cestou tam, tak aj spiatočná jazda mi ubehla pomerne rýchlo a zažiť pohľad na západ slnka z lode stojí naozaj za to, aj keď nie som veľmi romantická duša. 😀

Plavba loďou - Viedeň
Maj sa pekne Viedeň.

Do komentárov mi môžeš napísať či si sa už niekedy plavil/a loďou, a ak áno, tak kam to bolo. Som zvedavý. 🙂


Článok vznikol v spolupráci s cestovnou agentúrou Flora Tour.

Komentáre

  1. Post
    Author
  2. Janka Bianka

    Nuž veru práve vďaka tomu, že žijem v Bratislave som už absovovala niekoľko plavieb. Bola som na Devíne, v Gabčíkove na vodnej nádrži kde sa prechádza cez náplavové komory. Nedávno sme boli s frajerom aj v Čunove v galérii Danubiana. Plavby sú skvelé. je to úplne iný zážitok ako po ceste či vlakom. Viedeň by som tiež chcela skúsiť loďou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.