UFO v Bratislave: Čo ponúka jedna z najväčších dominánt mesta?

Bratislava ako naše hlavné mesto ukrýva nejedno zaujímavé miesto či unikátnu pamiatku. Medzi tie najväčšie dominanty patrí bezpochyby Most SNP a legendárne UFO. Prečítaj si článok, v ktorom sa dozvieš viaceré zaujímavé infošky o týchto stavbách a aj to, čo všetko môžeš na takom UFE zažiť.

Most SNP

Most SNP je jediný most v Bratislave, ktorý nemá žiadny pilier v prúde rieky Dunaj, preto je považovaný za most s najväčším hlavným rozpätím a tým pádom ide o najväčší most v BratislaveV roku 2001 bol vyhlásený za stavbu storočia na Slovensku v kategórii mostné stavby. Patrí tiež do asociácie World Federation of Great Towers (Asociácia vysokých veží a mrakodrapov na celom svete) a od roku 2018 je národnou kultúrnou pamiatkou. Neodmysliteľnou súčasťou mosta je UFO, ktoré je považované za jednu z dominánt nášho hlavného mesta a vyhľadávaným cieľom domácich a zahraničných turistov. 

UFO v Bratislave

UFO watch.taste.groove

Reštaurácia UFO watch.taste.groove (v minulosti známa ako Bystrica) je otvorená od roku 2005, keď prešli jej pôvodné priestory rozsiahlou rekonštrukciou. Reštaurácia spolu s dvomi barmi patrí už od svojho otvorenia k tým najznámejším a najprestížnejším bratislavským reštauráciám. Napriek týmto prívlastkom je však veľa jedál z menu cenovo dostupných. Aj keď je to podľa mňa miesto, kde sa človek asi nepôjde najesť počas bežného dňa, ale skôr v rámci nejakej špeciálnej príležitosti.

Reštaurácia sa nachádza vo výške 85 metrov nad hladinou Dunaja s nádherným výhľadom na panorámu mesta. Vedie k nej výťah vo východnom pilieri mosta, zatiaľ čo v západnom pilieri je umiestnené núdzové schodisko so 430 schodmi.

UFO v Bratislave

Vyhliadková plošina

Nad samotnou reštauráciou, vo výške 95 metrov, s dohľadom až neuveriteľných 100 kilometrov sa nachádza vyhliadková plošina. Verejnosti je sprístupnená denne od 10.00 do 23.00 hod. V rámci vstupného sú v ponuke rôzne kombinácie a zľavy pre študentov či skupiny. Rovnako tak v prípade hostí reštaurácie konzumujúcich jedlo z jedálneho lístka platí 100% zľava zo vstupného na vyhliadku. Bližšie infošky nájdeš na tomto odkaze.

Z vyhliadkovej veže je možné vidieť tie najväčšie dominanty Bratislavy, či už Bratislavský hrad, Dóm sv. Martina, Vysielač Kamzík a ešte oveľa viac. Ja som si výhľady na mesto neskutočne užíval a ako inak, mám asi tak milión fotiek.

UFO Bratislava - hrad
Vedel/a si, že Bratislavský hrad má len jednu ozajstnú vežu? Ostatné „veže“ sú len prirobené zo strechy.

UFO v Bratislave

UFO v Bratislave

UFO v Bratislave

Skywalk

Jednou zo zaujímavostí UFA je aj Skywalk, teda prechádzka po okennej rímse vyhliadkovej veže s nádherným výhľadom na mesto vo výške 85 metrov, samozrejme v doprovode profesionálneho inštruktora.

Skywalk je unikátnou adrenalínovou atrakciou, ktorá je v rámci Európy dostupná len na tomto mieste a potom ešte v Estónsku. Voľné termíny si môžeš pozrieť na tomto odkaze, dvakrát do roka sa organizuje aj nočný Skywalk a ja som vychytal akurát jeden takýto. Nočná Bratislava je pre mňa ešte o čosi čarovnejšia ako počas dňa.

Priznám sa, že počas Skywalku mi nebolo všetko jedno, keďže nie som veľký kamoš s výškami, ale každopádne mega zážitok. Ty by si si trúfol/la? Prejdenie trvá obvykle 10-12 minút, ja som to podľa mňa dal tak za polovicu času, lebo som to chcel mať čím skôr za sebou. 😀

UFO v Bratislave - Skywalk
Pristane mi tá kombinéza? 😀
UFO v Bratislave - nočná Bratislava
nočná Bratislava

Do komentárov mi môžeš napísať, aký najväčší adrenalín si v živote zažil/a. Som naozaj zvedavý. U mňa bola prechádzka po parapete UFA tým najväčím a asi to tak skoro nič neprekoná.


Článok vznikol v spolupráci s UFO watch.taste.groove.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.