Tomašovský výhľad: Miesto, kde sa ti bude páčiť v každom ročnom období

Tomašovský výhľad je jedno z najznámejších miest Slovenského raja, a tak som ho chcel zažiť aj ja. Je to jedno z tých miest, kde sa ti bude páčiť počas každého ročného obdobia. 

Tomašovský výhľad

Tomašovský výhľad je skalným výstupkom, ktorý môže vyzerať na prvý pohľad možno obyčajne, ale aj tak je to skvelé miesto. Vraj ide o vyhľadávané miesto aj pre horolezcov, ale to si ja ani neviem predstaviť, lebo mne robilo celkom veľký problém už len postaviť sa na okraj skaly. 😀

Ako sa k nemu môžeš dostať?

Môžeš si vybrať, kde začneš a akú dlhú trasu si zvolíš. Všetko záleží len na tebe a tvojej kondičke. Pešo sa tam vieš dostať zo:

  • Smižian
  • Spišskej Novej Vsi
  • Spišských Tomášoviec

Tomašovský výhľad

Ja som si zvolil trasu práve zo Spišských Tomášoviec, áno priznávam ide o najkratšiu trasu. Všade sú informačné tabule, takže stratiť sa ti nepodarí, aj keby si možno chcel/a. 😀 K Tomašovskému výhľadu mi to trvalo asi 45  minút a aj keď treba ísť do kopca, nič strašné to nebolo.

Tomašovský výhľad

Tomašovský výhľad
Pohľad dole, ani pri tejto fotke mi nebolo všetko jedno. 😀

Čo môžeš vidieť z Tomašovského výhľadu?

Ak sa ti podarí vychytať dobré počko, tak si môžeš užiť výhľad do Prielomu Hornádu, doliny Bieleho potoka, na Čertovu sihoť či na Vysoké Tatry.

Tomašovský výhľad
Aj keď ja som nevychytal najlepšie počko, tak na chvíľku som Tatry videl aj ja. 🙂

Tip: Dobre si premysli, v ktorý deň tam pôjdeš. Lebo ja som tam bol v nedeľu, a bol celkom boj urobiť si nejakú fotku, na ktorej by nebolo so mnou 20 cudzích ľudí. 😀Tip: Pozri si aj moje články:

Chodník korunami stromov: Prechádzka, ktorá neomrzí

Dedinka Ždiar: 11 zaujímavostí, ktoré som zistil pri mojom štúrovaní

Cestovanie po Slovensku: Týchto 10 dôvodov presvedčí aj teba


Tomašovský výhľad vyzerá naozaj super, a je to taká tá turistika, po ktorej prídeš domov a nebudeš umierať. Do komentu mi môžeš napísať, ak ešte vieš o takýchto miestach, lebo to je presne niečo pre mňa. 🙂

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie 🙂

[wpedon id=“3654″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.