Wellness Hotel Patince, čo všetko ponúka? Pozri si môj pobyt v hoteli

Wellness Hotel Patince sa nachádza v geograficky najjužnejšej obci na Slovensku, ktorou sú Patince. Ide o štvorhviezdičkový hotel s vlastným wellnessom, reštauráciou, kongresom a detským kútikom. Prečítaj sa článok a dozvieš sa, čo všetko tento hotel ponúka.

Wellness Hotel Patince

Patince patria medzi jednu z najznámejších a najnavštevovanejších turistických destinácií na Slovensku aj vďaka kúpeľnému stredisku Patince, v ktorom sa nachádza aj Wellness Hotel Patince. Dostať sa tam vieš v poho autom, zaparkovať sa dá priamo pred hotelom, na parkovisku vyhradenom pre hostí a návštevníkov Bazénového sveta, ktorý je súčasťou hotela. Ja som šiel autobusom z Komárna a vystúpil som na zastávke Patince, kúpele. Odtiaľ je to potom ešte nejaký jeden kilometer chôdze a bol som na mieste.

Wellness hotel Patince
Cestou do hotela
Wellness hotel Patince
Wellness Hotel Patince

Po príchode do hotela som pri ubytovaní dostal čip na náramku, ktorý bol mojím najlepším kamošom počas celého pobytu, funguje totiž ako kľúč od izby a tiež som nemusel riešiť žiadne peniaze vo vreckách plaviek, keďže v celom hoteli stačí pri platení priložiť tento čip k čítačke a sumy sa pripisujú k výslednému účtu.

Wellness hotel Patince
Na recepcii ma tiež vyzbrojili celkom veľkým množstvom kúponov.

Moja izba v hoteli

Hotel ponúka viacero typov izieb, ja som bol ubytovaný v Izbe Štandard. V izbe som našiel všetko, čo som potreboval ako uteráky, župan, televízor a jej súčasťou bola aj samostatná kúpeľňa s toaletou. Nechýbal ani milý uvítací list, ktorý som zatiaľ videl len v pár hoteloch na Slovensku, takže ten ma potešil dosť. Jediné, čo mi trošku vadilo bolo slabšie pripojenie na internet, ale zas, aspoň som nebol celý čas len na telefóne.

Wellness hotel Patince - izba

Reštaurácia a jedlo

Raňajky a večere sú v hoteli formou švédskych stolov, takže som si mohol vybrať z viacerých možností, no dá sa vybrať aj z á la carte jedálneho lístku. Zistil som aj to, že mne veľmi dekorovanie jedla nejde, takže som si tie moje výtvory radšej ani nefotil. Predsal len, mne viac chutí jesť, ako si jedlo fotiť. 😀 Sedieť sa dá vo vnútri alebo na terase hotela, odkiaľ je pekný výhľad na jazierko, ktoré je hneď vedľa.

Wellness hotel Patince
Pohľad z terasy hotela

Bazénový svet

Súčasťou hotela je aj niekoľko typov bazénov, od detského až po relaxačný, a nachádza sa tam aj viacero viríviek. Vo všetkých bazénoch sa využíva voda z termálneho vrtu, ktorá je špeciálne upravovaná tak, aby bola zdravotne a hygienicky vyhovujúca. Táto voda tiež priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo a proti jeho chorobám. Ja som postupne otestoval všetky bazény, teda okrem toho detského, a nevynechal som ani aquagym, keďže som si sľúbil, že sa dám konečne dokopy. A nevadilo mi ani to, že som tam cvičil ja a asi 5 starších tetušiek. 😀

Wellness hotel PatinceHotel je vyzbrojený aj viacerými saunami, vybrať si tak môžeš z týchto: švédska, fínska, bylinková alebo parná sauna. Ja som vyskúšal dve z nich, len som zistil, že tam neviem dlho vydržať. Takže som sa potom opäť vrátil radšej do bazénov.

Vonkajšie bazény

Počas letných mesiacov sú k dispozícii aj vonkajšie letné bazény s veľkým tobogánom a lezeckou stenou. Väčšinu času som strávil práve tu, keďže mi konečne vyšlo počko a bolo naozaj pekne. A áno, stihol som sa aj trochu spáliť. 😀

Wellness hotel Patince - kúpalisko

Wellness hotel Patince
Tobogán
Wellness hotel Patince
Ja vo vode
Wellness hotel Patince - prameň
Nájdeš tam aj toto „Posedenie pri prameni“.

Prístav Patince

Prístav Patince sa od hotela nachádza asi 2 kilometre, tak som sa bol, v jeden podvečer, prejsť až k nemu. Prístav poskytuje kotvisko pre osobnú loď  Wellness 1, s ktorou sa pravidelne podnikajú vyhliadkové plavby v okolí Patiniec, do Štúrova, Ostrihomu či Komárna.

Cestou k prístavu
Wellness hotel Patince - prístav
v prístave

Tipy, čo vidieť v Patinciach a okolí:

  • rímskokatolícky kostol sv. Vendelína v obci
  • rímsku pevnosť a vojenský tábor v Iži
  • Nádvorie Európy v Komárne
  • mlyn a drevený most v Kolárove
Tento most v Kolárove je vraj najdlhší krytý drevený most v Európe.
Nádvorie Európy v Komárne je podňa mňa jedno z najkrajších námestí na Slovensku.

Pre koho je tento hotel určený?

Wellness Hotel Patince je zameraný na rodiny s deťmi, ktorých tam bolo celkom veľa aj počas dní, keď som tam bol aj ja. No myslím, že páčiť sa ti tam bude aj v prípade, keď si budeš chcieť vychutnať nejaký čas so svojou polovičkou alebo pre každého, kto potrebuje trochu spomaliť a oddýchnuť si, tak ako som to urobil aj ja. Ďakujem za ubytovanie, odchádzal som mega oddýchnutý a môžem opäť naplno pokračovať v štúrovaní.

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.