ZIMNÁ VÝZVA 2: Zapoj sa a spoznaj zaujímavé miesta v Prešovskom kraji

KOCR Severovýchod Slovenska si pripravila na najbližšie týždne veľmi zaujímavú kampaň. Ak ťa baví objavovať nové a nepoznané turistické lokality a si aj tak trochu súťaživý typ, tak čítaj ďalej.

Zimná výzva 2

Zimná výzva 2 sa začala 20. decembra 2021 a potrvá do 20. marca 2022. Tento ročník má prívlastok Expedícia Severovýchod Slovenska, keďže do kampane sú zapojené aj menej známe turistické lokality. Priznám sa, že aj ja sám som v zozname lokalít našiel miesta, o ktorých som doteraz ešte nepočul. Navštíviť tak môžeš až 15 miest v rámci Prešovského kraja, ktoré sú rozdelené do troch kategórií podľa náročnosti. Pandemická situácia nie je aktuálne najpriaznivejšia, a tak sú práve výlety do prírody ideálnym tipom, kde sa môže človek ako tak voľne pohybovať.

Zimná výzva 2
Zdroj: severovychod.sk

Podmienky zapojenia sa do výzvy

Čím viac miest zo zoznamu prejdeš a navštíviš, tým viac odmien môžeš získať. Každý, kto prejde minimálne päť miest, dostane darček v podobe čelenky, v prípade desiatich lokalít to budú pohodlné ponožky a za všetkých pätnásť multifunkčná šatka (buffka). Navyše každý, kto prejde všetky lokality, bude zaradený do žrebovania o turistické topánky BOSP. Odmeny si môžeš následne prebrať v centrále KOCR Severovýchod Slovenska na adrese: Námestie mieru 2, 080 01 Prešov.

Nedávno som bol štúrovať na vrchu Lysá stráž, ktorý je jednou z  bonusových lokalít v rámci tejto výzvy. Nachádza sa neďaleko mesta Veľký Šariš a vedie k nemu viacero značených turistických trás. Ja som túru začal v obci Terňa a odtiaľ po červenej a žltej turistickej značke. Výstup mi trval približne 1,5 hodiny.

Vrch je významným archeologickým náleziskom. Boli tam objavené sídliská z doby bronzovej, ale i z čias starých Slovanov. V oblasti sa v dávnych časoch usídlila i prastará kultúra s tak trochu strašidelným názvom – ľud východoslovenských mohýl. K atraktivitám Lysej stráže patria i zaujímavé skalné útvary nachádzajúce sa v oblasti pod vrcholom. Vrch ponúka za priaznivého počasia krásne výhľady na Slanské vrchy, Spišsko-šarišskú vrchovinu, Čiernu horu či pohorie Buchureň, ktorý sa otvára z vrcholu kopca. 

Lysá stráž

Lysá stráž

Nalepil som tam aj nálepku, a takéto nálepky KOCR Severovýchod Slovenska umiestnila na všetky miesta zahrnuté v Zimnej výzve 2. Odfoť sa na každom z miest pri nálepke a následne pošli fotky do správy na FB profil Severovýchod Slovenska alebo na zimnavyzva@gmail.com. Všetky ďalšie potrebné informácie o výzve nájdeš priamo na webe severovychod.sk.

Zimná výzva 2

Zimná výzva 2

Zimná výzva 2


TIP: Tohtoročná edícia Zimnej výzvy sa nesie aj v duchu Národného týždňa manželstva. Účastníci, ktorí sa zaregistrujú tiež na www.ntmpo.sk a pošlú aspoň jednu fotografiu so svojou polovičkou z niektorej lokality Zimnej výzvy do 6. februára  2022, majú šancu vyhrať ďalšie skvelé ceny. 


Neváhaj a zapoj sa do tejto parádnej zimnej výzvy! Spoznáš krásne a zaujímavé miesta v Prešovskom kraji, zažiješ nejedno nové dobrodružstvo, nazbieraš nové zážitky a rovnako podporíš domáci cestovný ruch. Lebo verím, že tak ako ja, tak aj ty cestuješ po Slovensku, pretože chceš, a nie pre to, že nemáš na výber.


Článok vznikol v spolupráci s KOCR Severovýchod Slovenska. Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.