3 zaujímavé miesta v Galante, ktoré sa určite oplatí navštíviť

Zaujímavé miesta v Galante som našiel hneď tri, no myslím, že ich tam je oveľa viac. Toto mesto je totiž o dosť väčšie ako som si myslel.

Zaujímavé miesta v Galante

Tentokrát však bolo moje (š)túrovanie dosť výnimočné, keďže som neštúroval sám, ale mal som parťáčku Henrietu, ktorá je autorkou projektu #takeslovenske. To, že to bol skvelý deň, svedčí aj to, že sme si pripravili na najbližšie mesiace hneď viacero spoločných projektov 🙂

Základné info o Galante

  • okresné mesto ležiace na juhozápade Slovenska
  • počet obyvateľov: približne 15 tisíc

Renesančný kaštieľ

Nie každé mesto sa môže pochváliť vlastným kaštieľom. V Galante majú hneď dva. To si dovoľ 😀 Tento je zrekonštruovaný a v súčasnosti sa využíva na rozličné kultúrno-spoločenské podujatia. Viac o tomto kaštieli si môžeš pozrieť tu.

Pôvodne zo 16. storočia.

Vodné dielo Kráľová

Toto miesto je len kúsok od Galanty a je ako stvorené na športové aktivity či len na nejakú tú prechádzku. Vraj sa tam niektorí ľudia v lete aj kúpu, ale to by som ja asi neriskoval. Toto miesto sa mi veľmi páčilo, vieš tam totálne vypnúť a nepotrebuješ mať ani piesok pod nohami.

Zaujímavé miesta v Galante

Zaujímavé miesta v Galante

Keď sa aj naše vaky kamošia 🙂

Neogotický kaštieľ

Ide o kaštieľ, ktorý bol postavený v 17. storočí. Tento kaštieľ patrí rodu Esterházyovcov, a to, že toto mesto je s týmto rodom prepojené už stovky rokov je vidieť na viacerých miestach. A ja môžem čestne prehlásiť, že ide o jeden z najkrajších kaštieľov, ktoré som zatiaľ pri svojom (š)túrovaní po Slovensku videl. Ale to je asi jasné každému, kto vie, že som závislý aj na zrúcaninách kaštieľov 😀 Jedna časť kaštieľa je však zrekonštruovaná a nájdeš tam veľmi peknú, historicky zariadenú, kaviareň.

Zaujímavé miesta v Galante

Zaujímavé miesta v Galante

Ak ma ešte náhodou nesleduješ na Instagrame, tak klikni na @nie_je_tura_bez_stura a nezabudni sledovať aj @takeslovenske.


Tip: Pozri si aj môj článok:

Rozhovor s Henrietou: Projekt #takeslovenske je mojou srdcovkou


A do komentárov mi môžeš napísať, čo v takej Galante ešte môžem vidieť a prečo by som sa tam mal ešte určite vrátiť. Som zvedavý 🙂

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie, dikičko. 🙂

[wpedon id=“3654″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.