JELENIA HORA: Tip na nenáročnú túru s krásnymi výhľadmi

Malé Karpaty ponúkajú viacero zaujímavých tipov na túry. Jelenia hora patrí síce možno k menej známejším, no je ideálna pre každého turistu, i toho menej zdatného. Myslím, že je skvelým tipom aj na rodinný výlet s trochu väčšími deťmi. Prečítaj si článok, v ktorom nájdeš všetky potrebné informácie, ako sa na tento vrch dostať.

Kde je najlepšie začať túru?

Východzím bodom tejto príjemnej túry je obec Plavecký Mikuláš, kam sa môžeš dostať autobusom alebo autom. V prípade, že zvolíš prvú možnosť, najlepšie je vystúpiť na zastávke “Plavecký Mikuláš – Jednota”. Odtiaľ je to k turistickému smerovníku len pár desiatok metrov. V prípade, že sa dovezieš autom, tak môžeš zaparkovať pri kostole a pár parkovacích miest nájdeš aj pri obecnom úrade. Za parkovanie sa v obci neplatí žiadny poplatok.

Ako sa dostať na Jeleniu horu?

Začiatok túry je kúsok od kostola a parkoviska. Od smerovníka sa treba držať žltej turistickej značky. Približne 2 kilometre sa ide najprv po asfaltovej a po tom po poľnej ceste do lesa. Cesta je takmer bez stúpania, skôr príjemná prechádzka, nič náročné nečakaj.

Ďalším bodom je rázcestie “Pod Jeleňou horou”, kde sa značka mení na zelenú, treba odbočiť doľava a ide sa do kopca. Tu si však treba dávať veľký pozor, aby si nepremeškal/a túto odbočku na vrch, lebo nie je veľmi dobre viditeľná. Po odbočení ťa čaká strmšie stúpanie až na vrchol Jelenej hory. Nie je to dlhý úsek a s malými prestávkami to zvládne vyšľapať naozaj každý.

Jelenia hora

Jelenia hora (461 m n.m.) patrí síce k menším vrchom Malých Karpát, no i napriek tomu ponúka naozaj krásne výhľady. Ak bude počasie spolupracovať, vidieť môžeš neďaleký Plavecký hrad či dokonca aj Rakúske Alpy. Len tak si tam posedieť a užívať si okolitú prírodu je skvelou odmenou za nachodené kilometre. Jelenia hora má svoje miesto aj vo virtuálnom svete. Je súčasťou viacerých turistických či voľnočasových webov. Samostatnú webstránku však odborníci zo spoločnosti SK-NIC nenašli. Táto lokalita láka turistov, blogerov aj vlogerov, o čom svedčí niekoľko videí, ktoré na internete nájdeš.

Jelenia hora

Jelenia hora

Jelenia hora

Jelenia hora


TIP: Ak by sa ti zdala túra na Jeleniu horu málo, pokračovať môžeš na vrch Javorinka (562 m n.m.), kde nájdeš lavičku s výhľadom na severnejšiu časť Malých Karpát. Ďalšou možnosťou je vrch Kršlenica (505 m n.m.).


Do komentárov mi môžeš napísať, ktoré miesta v Malých Karpatoch ešte stoja za to.


Článok vznikol v spolupráci s SK-NIC v rámci projektu „Spoznaj Slovensko reálne aj virtuálne“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.