Inšpiratívny rozhovor s chalanmi, ktorí stoja za projektom DAYBYME

DAYBYME je lifestyle projektom, ktorý sa denne rozrastá o nových fanúšikov nielen na Slovensku, ale aj v Česku. Ako vznikol mi prezradili chalani, ktorí za týmto projektom stoja.

DAYBYME

Zakladatelia úspešného lifestyle projektu DAYBYME Daniel Čačala, Kamil Šlosár a Igor Zahradnik si našli na mňa čas, a tak vznikol inšpiratívny rozhovor, z ktorého sa veľmi teším, lebo ich projekt sledujem už naozaj dlho.

DAYBYME
Zdroj: Facebook DAYBYME

Kedy a ako vznikol váš projekt DAYBYME?

Ahoj, projekt DAYBYME vznikol ako zastrešenie známych FB a IG účtov Dnes nosím, Dnes obúvam, Dnes jem a Dnes cestujem. Kurátorstvo príspevkov od ľudí na FB a IG začalo byť nezvládateľné skrz fakt, že denne sme dostávali enormné množstvo správ, čím vznikal waiting list s trvaním aj vyše jedného mesiaca. Takže bol to nielen logický, ale aj nutný pokrok dostať celý tento lifestyle kolotoč Slovenska a Česka pod vlastnú platformu.

Čakali ste na úplnom začiatku, že bude mať váš projekt taký úspech a že sa vám podarí vytvoriť tak veľkú komunitu mladých a hlavne aktívnych ľudí? S akými očakávaniami ste začínali?

DANY: Nečakali. Celé to začalo “nevinným” založením stránky Dnes nosím na Facebooku. Očakávanie neboli viac menej žiadne. Ďalší z viacerých projektov, ktoré sme s Kamilom spravovali. Zlom nastal v momente, keď nám prišiel prvý outfit slovenskej blogerky. Vtedy sme objavili obrovskú fashion komunitu v rámci našich dvoch krajín, ktorá sa dovtedy akosi nevedela koncentrovať na jednom mieste.

KAMIL: My sme dokonca tesne pred prvým príspevkom od blogerky rozmýšľali, či má vôbec zmysel pokračovať. Našťastie baba poslala fotku a to bol zlom, kedy začali posielať príspevky aj ďalší ľudia. Nebavilo nás uverejňovať už zahraničných ľudí, radšej sme chceli ukazovať inšpiráciu zo Slovenska a Česka. 🙂

IGOR: Keď som sa pridal k chalanom do projektu, tak komunita bola už poriadne veľká (okolo pol milióna fanúšikov), takže v tom momente bolo jasné, že je to veľmi obľúbené médium pre mladých ľudí na každodennú inšpiráciu.

DAYBYME
Zdroj: Daniel Čačala

Všimol som si, že aj vy máte na DAYBYME profily, tak by ma zaujímalo, či ste aj vy sami takí nadšenci dobrého oblečenia, jedla či cestovania 🙂 Čo z toho vás baví najviac, a ktorý z vašich heštegov používate najčastejšie?

DANY: Haha, to by vyzeralo keby sme na DAYBYME nemali profily. 🙂 Za seba môžem povedať toľko, že ma zaujímajú všetky kategórie, no vo všetkých som viac nadšeným pozorovateľom ako prispievateľom.

KAMIL: Ja by som aj veľmi rád prispieval častejšie, ale čas to moc nedovoľuje. Tiež si skôr fotky prezerám ako prispievam. Mám rád všetky kategórie, nedá sa povedať že jednu mám viac ako druhú.

IGOR: Určite som nadšenec cestovania a dobrého jedla, preto sa aj sám často motám po DAYBYME, hľadám nové inšpirácie a nachádzam zaujímavé profily.

Čo vás baví na vašej práci najviac?

DANY: Voľnosť a sloboda. Nie je jednoduché sa uživiť takýmto druhom profesie v našich končinách, no poctivá a zodpovedná práca sa v konečnom dôsledku vyplatí. Taktiež pracovať s komunitou plnou krásnych a inšpiratívnych ľudí je veľmi osviežujúce a energiu dodávajúce. Napokon dodám, že aj tvorenie unikátnych kampaní pre firmy zvučných mien je častokrát zaujímavý challenge.

KAMIL: Za tie 3 či 4 roky sme spoznali obrovské množstvo inšpiratívnych ľudí z našej takmer miliónovej komunity. To by som asi vypichol najviac.

IGOR: Je úžasné vytvoriť niečo nové pre mladých ľudí, kde sa stretávajú a navzájom sa inšpirujú. Rovnako zaujímavé je stretávať sa s rôznymi firmami a pomáhať im s ich marketingovými kampaniami.

Stalo sa vám možno niekedy, že ste mali chuť skončiť? Čo je pre vás najväčšou motiváciou?

DANY: Možno boli momenty, kedy prišla mierna frustrácia, ale vždy to boli len chvíľkové záchvevy. Pre mňa je najväčšou motiváciou pracovať na projekte, aký nemá široko ďaleko obdoby či konkurencie. A najmä sme ho budovali od piky, všetko to vzniklo z prakticky ničoho, čo tomu všetkému dodáva ešte silnejší drive.

KAMIL: Také momenty samozrejme boli, myslím si, že to patrí ku každej profesii. Večer ideš spať v zlej nálade, ale ráno sa zobudíš a už ťa poteší nejaká iná vec, ktorá sa medzičasom stala. V tomto odvetví sa veci menia extrémne rýchlo, preto je dôležité vydržať a potom si na to človek už aj zvykne a berie to s nadhľadom. Motiváciou je asi to, že sme si to všetko pripravili sami, tak stále musíme makať a zlepšovať sa.

IGOR: Skončiť, keď to ešte len tak správne začalo? To by bolo crazy 🙂

DAYBYME
Zdroj: Daniel Čačala

Môj blog je o cestovaní po Slovensku. Ktoré miesto u nás máte najradšej vy a prečo?

DANY: Trnavu, lebo som rodený Trnavčan a mám to tu veľmi rád. Na Slovensku si aktuálne neviem predstaviť pre mňa viac vyhovujúce miesto, v rámci Československa je to už len Praha.

KAMIL: Ja to vezmem zas z druhej strany, keďže som na strednej škole chodil každý týždeň na turistiku a mám prejdené celé Slovensko. Za mňa je to Slovenský raj, mám to tam veľmi rád a vždy v lete je povinnosť si to tam odšľapať.

IGOR: Úžasné miesto je Slovenský raj, ale aj naše Tatry samozrejme.

Čo je pre vás takým tým pravým symbolom Slovenska?

DANY: Tatry. Ani neviem nejaký špecifický dôvod, ale Tatry mi napadnú ako prvé pri opýtaní sa na symbol Slovenska.

KAMIL: Tatry a slovenská pohostinnosť.

IGOR: Tatry a halušky.

Máte nejaké cestovateľské sny, ktoré by ste si chceli splniť? 

DANY: Sicília, Japonsko a možno Thajsko či Vietnam.

KAMIL: Za mňa je to asi Barcelona spojená s futbalom.

IGOR: Za mňa je to viac pocestovať Áziu, hlavne Indiu a Čínu.

Mňa osobne veľmi motivuje, keď vidím, že ľudia robia to, čo ich baví, lebo aj ich výsledok práce je skvelý, a aj vy ste toho dôkazom. Čo by ste odkázali všetkým tým mladým ľuďom, ktorí sa možno boja vykročiť a začať makať na svojich snoch?

DANY: Vďaka! Eso v rukáve držia najmä stredoškoláci a študenti vysokých škôl, ktorí si vedia nájsť čas na rôzne projekty a nemajú záväzky. Ak zlyhajú, nič sa nedeje, ide sa ďalej. Treba skúšať čokoľvek a nebáť sa pracovať roky zadarmo tak, ako sme to robili aj my. Dobrý nápad v spojení s tvrdou prácou si svoju cestičku nájde alebo vytvorí. Kliše, ale pravdivé.

KAMIL: Žijeme v super dobe, kedy sa dá robiť už fakt hocičo. Treba hlavne začať, vytrvať a ono to potom príde. A keď nemajú ľudia vlastný nápad, to vôbec neva. Treba podľa mňa hlavne niečo robiť a nesedieť na zadku.

IGOR: Začať ako mladý, každý deň urobiť nejakú malú úlohu na svojom projekte a po 2-3 rokoch by sa mali dostaviť prvé úspechy. Keď sa to aj na prvý krát nepodarí, treba sa z toho poučiť a skúšať ďalej.

DAYBYME
Zdroj: Facebook DAYBYME

Tip: Pozri si aj moje ďalšie rozhovory:

Rozhovor s Patrikom Paulínyim: Cestovanie miluje, ale Slovensko vyhráva

Ľudovít Štúr: Všetci dnes vyzerajú ako ja, no hovoria si hipsteri


Chalanom ďakujem za rozhovor a samozrejme im blahoželám aj k ich appke 🙂 A ty sa nezabudni pozrieť na DAYBYME, nájdeš tam samozrejme aj môj profil hoppeyr. Do komentárov mi môžeš napísať či máš aj ty profil na tejto platforme a ak áno, tak si ma pokojne pridaj, budem rád 🙂

Ak sa ti rozhovor páčil, nezabudni dať „páči sa mi“ a zdieľať ho. Dikičko 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.