Ako postupovať, keď niečo zabudneš alebo nájdeš vo vlaku?

Neviem ako si na tom ty, ale ja som ten typ človeka, ktorý večne niekde niečo zabudne alebo niečo stratí. Dáždnikov som mal už asi milión a aj tak mi chýba jeden vždy, keď prší.

Ako postupovať?

Ak to máš podobne ako ja, tak aj pre teba som si v spolupráci so ZSSK tentokrát pripravil článok, ktorý ti verím pomôže v prípade, že niečo vo vlaku zabudneš či stratíš, alebo naopak nájdeš. Ako postupovať v takýchto prípadoch?

Vo Vígľaši nájdeš aj tento parádny most z vagóna. Foto: Alex Kováčová.

Ak si niečo zabudol/a alebo stratil/a

V takomto prípade je najlepšie zavolať na Kontaktné centrum, ktorého telefónne číslo je 18 188, prípadne skús napísať mail na adresu info@slovakrail.sk. Čím skôr sa však budeš informovať, tým je väčšia šanca, že sa k tvojim veciam aj dostaneš.


TIP: Pozri si článok o tom, na čo všetko máš nárok v prípade, že ti mešká vlak.


Ak si našiel/a opustenú batožinu alebo nejakú vec

Odovzdaj ju zamestnancovi (vlakvedúcemu, osobnému pokladníkovi, prípadne pracovníkovi Zákazníckeho centra) alebo to ohlás Železničnej polícii.

Je táto služba spoplatnená?

  • pátranie po veci je spoplatnené – 3 €
  • v prípade, že si majiteľ vec do niekoľkých dní nevyzdvihne, je stanovený poplatok za úschovu – 2 € za kus a každý začatý deň alebo 6 € za kus a každý začatý týždeň. Maximálna výška poplatku je 15 € za kus
  • poplatok za poslanie nájdenej veci do stanice podľa výberu cestujúceho predstavuje 3 € za každú položku
  • platba je možná iba v hotovosti

Čo sa stane, ak sa nikto neprihlási?

Ak sa do určitého času majiteľ neprihlási, tak sú nájdené či stratené veci predmetom verejnej dražby. Táto zberňa nálezov sa nachádza v Košiciach.

Do komentu mi môžeš napísať, čo si naposledy zabudol/a alebo stratil/a a či sa ti to podarilo aj nájsť. Som zvedavý či som len ja taký zábudlivý alebo sa nás nájde viacero.

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

 

Komentáre

  1. Janka Bianka

    Raz som si zabudla praktikum a na ďalší deň som z neho mala zápočet. Zistila som to skoro ihneď, bola som len pár krokov od stanice. Šla som do budovy správy železníc a tam si to zapísali a poslali ma domov, že mi budú volať. Našťastie knihu našli, prepravila sa späť do KE a odtiaľ mi ju poslali. Na ďalší deň som ju mala v rukách a stihla aj zápočet. Tuším som dokonca ani nič neplatila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.