Recenzia: Horský hotel Minciar je vhodný pre väčšie skupiny, ale aj pre jednotlivca

Horský hotel Minciar sa nachádza v Kremnických horách, v rekreačnom stredisku Skalka, ktoré je vzdialené od centra Kremnice 11 kilometrov.

Horský hotel Minciar

Tento hotel je skvelým miestom na organizovanie firemných športových dní, školení, seminárov, svadieb či rôznych osláv. Ide totiž o dosť veľký hotel, a tak sa tam vie ubytovať v poho aj väčšia skupina ľudí. No nie je problém ani keď tam prídeš sám či vo dvojici.

Horský hotel Minciar 

Ja som bol štúrovať v Kremnici, takže som to trošku nedomyslel, lebo tento hotel je od mesta dosť vzdialený a dá sa tam dostať len autom, čo som ja najprv nevedel. Takže som sa celý víkend vyvážal taxíkmi ako taký pánko. 😀 Ale ak sa rozhodneš, že chceš spoznať okolitú prírodu a nepotrebuješ ísť bezpodmienečne do Kremnice, tak je tento hotel dobrou voľbou.

Počko síce nebolo úplne ideálne, ale štúroval som aj tak. 🙂

Možnosti ubytovania

  • hotelová časť – v tejto časti nájdeš útulne zariadené izby s dvomi, prípadne tromi, lôžkami, s kúpeľňou a sociálnym zariadením. Ja som bol tiež ubytovaný v jednej z izieb v tejto časti, a mal som to „šťastie“, že tam bol akurát detský tábor, takže som mal budíček spolu s nimi o 6.30. 😀
  • turistická časť – v tejto časti je možné ubytovanie výhradne pre skupiny nad 15 osôb a minimálne na 2 a viac nocí, sociálne zariadenia sú v tejto časti spoločné na chodbách
Horský hotel Minciar 
Moja izba

Čo sa oplatí robiť a vidieť v okolí:

V letnom období je to samozrejme turistika a bicyklovanie. Dokonca si môžeš priamo v hoteli požičať bicykel. V zimnom období je to zas lyžovanie, snowboard, či beh na lyžiach. 


TIP: V blízkosti hotela sa nachádza požičovňa lyží a iných športových potrieb.


Ja som sa len tak prechádzal v okolí hotela a užíval som si ticho a pokoj, teda ak neboli na blízku tie deti z tábora. 😀 Dočítal som sa však aj to, že neďaleko hotela sa nachádza napríklad aj Via ferrata Komín na Skalke. Toto miesto patrí medzi najlepšie lezecká miesta na Slovensku.

Horský hotel Minciar 

Aj toto všetko hotel ponúka:

  • hotelová reštaurácia
  • spoločenská miestnosť
  • sauna
  • detská izba
  • wifi pripojenie na internet
  • letná terasa s ohniskom, prípadne grilom

Ak sa chceš o tomto hoteli dozvedieť ešte viac, tak si môžeš kliknúť tuDo komentu mi môžeš napísať či dávaš v horách prednosť ubytku v hoteli alebo ti nevadí ani taká prespávačka v stane. Som zvedavý.

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.