Sólo cestovanie a 6 dôvodov, prečo ma to takto baví, a jeden prečo ani nie

Sólo cestovanie je pre veľa ľudí zvláštne a priam desivé. Mňa sa zvyknú ľudia pýtať či mi nie je smutno, keď štúrujem väčšinou sám. V tomto článku ti ukážem, prečo mi tento spôsob cestovania vyhovuje a prezradím ti aj to, či naozaj štúrujem vždy len sám.

Sólo cestovanie

Také sólo cestovanie má svoje čaro a aj nejaké tie riziká. No napriek všetkému mne to takto vyhovuje. Aj keď samozrejme niekedy beriem na štúrovanie mamču či kamošov.

Nemusím sa nikomu časovo prispôsobovať

Keďže je pre mňa štúrovanie okrem záľuby aj prácou, tak často chodievam aj počas pracovného týždňa, keď sú všetci zalezení v práci, takže pre to veľmi spoločnosť ani neriešim. A tiež to zvykne bývať aj tak, že čím viac ľudí, tak tým horšie sa vedia zladiť. 😀

Nikto mi nervózne nestepuje za chrbtom

Ja som ten typ cestovateľa, že si snažím každé miesto, čo najviac užiť a vychutnať. A aj pre to cestujem sám, aby som nebol nervózny z toho, že je niekto nervózny zo mňa. 😀

Idem si svoje tempo

Pri štúrovaní sa nesnažím nikde ponáhľať, nechám sa unášať atmoškou daného miesta, nech už to znie akokoľvek klišé.

Nikto mi nehovorí, že už mi tých milión fotiek stačí

Moje štúrovania vyzerajú väčšinou tak, že v jednej ruke mám foťák, v druhej telefón a fotím a fotím a fotím. 😀 A najhoršie to je so mnou, keď som pri nejakej zrúcanine, lebo tam mám pocit, že si fotím každý jeden kamienok.

Viem sa pri štúrovaní aj psychicky vyvenčiť

Sólo cestovanie je podľa mňa super aj pre to, že si môžem prehodnotiť svoje myšlienky a byť sám so sebou. Aj keď to je niekedy celkom strašidelné. 😀 Tiež je super aj to, že pri štúrovaní spoznávam seba samého a to ako viem reagovať v rôznych situáciách.

Ani fotenie nie je problém

Ak sú na blízku ľudia, tak ich zvyknem poprosiť, ale moja najlepšia kamoška selfie tyč je pri mne stále, takže až taký sám nie som. 😀

A prečo nie je sólo cestovanie vždy výhodou?

Nedávno sa mi stalo aj to, že som sa tak trochu dosť stratil, vybil sa mi telefón a nebolo mi všetko jedno. Vtedy to bolo prvýkrát, čo som si povedal, že cestovať sám nie je vôbec sranda. Našťastie som sa nakoniec našiel. 😀


TIP: Prečítaj si aj článok 10 typov ľudí, s ktorými radšej necestujte


Do komentárov mi môžeš napísať či zvykneš cestovať sama či sám alebo skôr s niekým. Som zvedavý ako to máš ty. 🙂

Komentáre

 1. Post
  Author
 2. Lucia

  Ja zbožňujem cestovať sama 🙂 ako si aj napísal, na nikoho sa nemusíš spoliehať a nikto nie je nervózny z toho že neustále fotím 😀 a nerobí mi problém ísť sama či už po Slovensku, po Česku a najnovšie sa v auguste chystám cestovať sama po Švajčiarsku lebo aj keby som s niekým dohodnutá tak to na 99% zruší ako to býva zvykom.

 3. Post
  Author
 4. Janka Bianka

  Nuž úprimne sama takto necestujem. Viem sa vybrať na krátku prechádzku či kratší taký čo ja viem dvohodinový výlet sama. Inak však preferujem ísť s niekým hoci je pravda, že to prispôsobovanie ma veľmi nebaví. Najhoršie je zladiť sa, čas miesto a tiež čo robiť. Ja napr. fotím minimálne, beriem to tak, že čo je na nete to mi fotiť už netreba. Skôr ak natrafím na nejaký kuriozity. Avšak vraj by mal sólo cestovanie vyskúšať každý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.