Milý čitateľ, úvodom môjho listu ťa srdečne pozdravujem…

Milý čitateľ, úvodom môjho listu ťa srdečne pozdravujem…

Ako sa máš?

Ja celkom dobre…

Pamätáš si ešte, keď sa písali listy?

Ja som ich písal naozaj veľa, písal som všetkým a vždy. A teraz som len zmenil formu, no píšem aj naďalej a je to skvelý pocit. Hej, viem, môže to znieť ako najväčšie životné klišé, keď tu napíšem, že je to skvelý pocit, že robím konečne to, čo ma baví. No mne sa toto klišé páči.

Blogujem o Slovensku na Slovensku už niečo vyše roka a štúrovanie po našej krajine jednoducho milujem. Aj keď je pravda, že posledné mesiace sa u nás deje kadečo, ja verím, že bude opäť dobre.


TIP: Ak si objavil/a môj blog len pred nedávnom, tak si môžeš prečítať článok, taký môj prvý osobnejší, kde sa dozvieš viac o tom, kto je vlastne Rado z blogu Nie je túra bez Štúra.


Mal som ružové okuliare

Veľa ľudí si myslí, že môj život = dovolenka. Samozrejme to tak nie je, aj keď by mi vôbec nevadilo, ak by to bola pravda. Na začiatku som si to myslel totiž aj ja sám. Veď čo môže byť krajšie ako byť sám sebe pánom a nepočúvať už viac príkazy svojich šéfovcov?

Myslím, že mi dá za pravdu každý živnostník a ten, kto pracuje sám za seba a pre seba. Je to skvelý pocit, no často sa aj mne stáva, že pracujem po nociach, že neviem čo sú víkendy a bojujem aj s prokrastináciou či sebadisciplínou. O voľnom dni už ani nehovorím. Predsa je len ľahšie prísť do práce, kde dostane človek úlohy, splní ich, ponadáva si a ide domov. Má určený pracovný čas od – do a hotovo.

Byť blogerom na Slovensku je boj, doslova

Už som si zvykol na prekvapené pohľady ľudí, keď sa ma opýtajú, čo robím a ja odpoviem, že blogujem. Hneď za tým nasleduje otázka, či z toho viem vyžiť. Nebudem klamať, je to ťažké.

A mrzí ma aj to, že veľa ľudí si myslí, že to čo sa mi doteraz podarilo, prišlo ku mne len tak. Lebo veď je ľahšie závidieť ako sa pozrieť na to, koľko hodín som strávil a aj dnes trávim pri budovaní blogu, koľko vecí robím úplne zadarmo, a že mi to už nikdy nikto nezaplatí. No ja sa teším z každej spolupráce, ktorá sa mi naskytne a podarí, pretože viem, že to, čo robím má zmysel a vidia to aj iní. Jednou z nich je aj spolupráca so ZSSK celý tento rok, lebo štúrovať vo vlaku má hneď viacero výhod, mrkni na tento článok.

Som v TOP 10 travel blogerov

Za rok som toho stihol zažiť viac ako by som si vysníval a predstavoval. Boli a sú to super mesiace, za ktoré som mega vďačný. Nedávno sa mi podarilo dostať medzi TOP 10 najlepších cestovateľských blogerov na Slovensku, z čoho sa veľmi teším, keďže som tam „služobne“ najmladší a dal som to za jeden rok. Aj keď viem, že mám samozrejme ešte, čo vylepšovať.

Tiež sa veľmi teším z každej správy, mailu či komentu, keď mi napíše niekto, že ho baví moje štúrovanie, že bol na miestach, o ktorých som písal, to ma vie vždy potešiť. A ak by si chcel/a ďalšiu inšpiráciu na výlety po Slovensku, tak som nedávno napísal ebook TOP 33 miest na Slovensku, na ktoré sa dostanete zadarmo, 1. časť.


TIP: Sledovať moje štúrovania môžeš aj na mojom Instáči či na Facebooku. A čoskoro budú aj nejaké videjká zo štúrovania, teda keď sa ich naučím robiť. 😀


Mám teda, čo jesť?

Som bloger na plný úväzok, no blog mi zarába zatiaľ len sčasti, popri tom sa venujem písaniu a iným veciam, a spolu mám príjem, z ktorého viem v poho vyžiť. Takže som skôr bloger na voľnej nohe. Existuje taká profesia?

Nedávno ma Tatrakon vyzbrojil, takže mám aj čo jesť. 😛

Nie, nežijem dokonalý život

Aj keď z tohto článku to môže miestami vyzerať, že mám dokonalý život, tak mám život ako každý z nás. Hlavne som sa chcel podeliť a aj trošku pochváliť, čo sa mi podarilo v poslednom čase. 😛 No prídu aj tie ťažšie dni, keď rozmýšľam nad tým, či som urobil dobre, keď som začal s blogom. Či by mi nebolo ľahšie niekde v korporáte alebo v zahraničí. Potom si však poviem, že všetko je tak, ako má byť. Aj napriek všetkému som rád, že som sa na to dal a že robím to, čo ma baví, aj keď to je niekedy naozaj mega náročné. Už čoskoro tu bude aj článok o hejteroch, lebo aj tých mám.

Do komentu mi môžeš napísať tvoj životný príbeh a ako to je s tebou, tvojou prácou a na čom makáš ty. Som zvedavý a budem sa tešiť. 

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.