Čo vidieť v Bojniciach okrem známeho Bojnického zámku?

Čo vidieť v Bojniciach okrem ich zámku? Ani ja sám som nečakal, že tam je toho až tak veľa. Len je lepšie, keď sa do Bojníc vyberieš počas letnej sezóny. Ja som tam bol totiž štúrovať v marci, a tak bolo ešte viacero miest zatvorených. Ale aspoň viem, že sa tam ešte vrátim. 

Čo vidieť v Bojniciach

Keď sa povedia Bojnice, tak asi každého z nás napadne ako prvý ich Bojnický zámok. A je to pochopiteľné, lebo patrí k tým najznámejším a aj najkrajším zámkom na Slovensku. V tomto článku ti však ukážem, že v Bojniciach je toho celkom dosť, čo sa oplatí vidieť popri zámku.

Park pri zámku

Ani taký park pri zámku nie je vôbec zlý. Keď som sa tam prechádzal, tak som si urobil asi milión fotiek zámku. Mal som totiž pocit, že každé miesto je to ideálne na fotku. 😀 Máš to aj ty tak, keď si v tomto parku? Ja som síce asi ten najväčší antiromantik na svete, ale tento park si priam pýta také tie romantické prechádzky.

Čo vidieť v Bojniciach
V parku nájdeš napríklad aj vyše 700 ročnú lipu kráľa Mateja.

Kostol a kaplnka

Na námestí Bojníc sa nachádza aj Farský kostol sv. Martina biskupa z Tours a Kaplnka sv. Jána Nepomuckého. Okrem toho sa v areáli kostola nachádza aj Rajská záhrada, ktorá je v lete otvorená.

Čo vidieť v Bojniciach - kostol
Veža kostola

 

Čo vidieť v Bojniciach - kaplnka
Kaplnka

Kalvária

Cesta hore dá síce zabrať, ale oplatí sa to. Začína sa pri značke označujúcej koniec/začiatok Bojníc smerom na Šútovce. Postupne prídeš k šiestim zastaveniam Krížovej cesty, ide o malé kaplnky s maľovanými obrazmi na plechu. Až sa dostaneš na vrch.

Čo vidieť v Bojniciach

Čo vidieť v Bojniciach

Čo vidieť v Bojniciach
Na vrchu sa nachádza baroková kaplnka Sedembolestnej Panny Márie.

Vyhliadka

Kúsok od kalvárie sa nachádza aj vyhliadka. Tá je však oplotená a dám ti teraz taký môj osobný tip a úplne zadarmo. 😀 Neodporúčam ten plot preskakovať. Lebo ja som sa hral na rebela a prepichol som si nohu. Takže zvyšok štúrovania som už krýval a musel som svoje štúrovanie pre zranenie aj skrátiť. Ale zas môžem si povedať, že to bolo pracovné zranenie. 😀

Ale výhľad je naozaj parádny.

V Bojniciach môžeš vidieť ešte aj toto

  • Múzeum praveku
  • Kúpalisko
  • ZOO
  • Kúpele

Tip: Pozri si aj moje články:

Bojnický zámok: 12 zaujímavých faktov o zámku a jeden, ktorý ja nemusím

Hrad Beckov: Zrúcanina hradu, ktorá ti vyrazí dych už z diaľky


Do komentu mi môžeš napísať, čo vidieť v Bojniciach ešte okrem týchto miest. Budem sa tešiť na každý tip. A ja sa tam ešte určite niekedy vrátim štúrovať.

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie 🙂

[wpedon id=“3654″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.