Hrad Beckov: Zrúcanina hradu, ktorá ti vyrazí dych už z diaľky

Hrad Beckov patrí k tým najznámejším zrúcaninám hradov na Slovensku. Napriek tomu, že ide o zrúcaninu hradu, tak aj tá má svoje čaro. Lebo ako už asi vieš, ja som na tých zrúcaninách nejako závislý, a tak som sa tešil aj z tohto štúrovania.

Hrad Beckov

Zrúcanina tohto hradu je dominantou obce Beckov a vidieť sa dá už z diaľky. Takže ani v tomto prípade nehrozí, že by si netrafil/a. V poho sa tam vieš dostať autom, ale aj autobusom. Vystúpil som na zastávke Beckov, obecný úrad a o pár minút som bol už na hrade.

Otváracie hodiny a vstupné

Ja budem síce teraz asi trapko, ale ja som si najprv myslel, že táto zrúcanina je voľne prístupná. No zistil som, že to tak nie je. Čo sa týka otváracích hodín a vstupného, tak je lepšie, keď si ich pozrieš tu. Pretože otváracie hodiny sa menia počas jednotlivých mesiacov a asi aj sezóny, tak aby si tam nešiel či nešla zbytočne. A ako som sa dočítal, tak sa tam zvykne konať počas roka celkom veľa kutlúrnych akcií, za čo palec hore. 🙂

hrad Beckov

hrad Beckov

Kaplnka

Aj v tomto prípade si môžeš vybrať sprievodcu, alebo dostaneš letáčik, kde je popísaný celý areál. Ja som si vybral tú druhú možnosť. Ešte stále som na tom tak, že radšej objavujem nové miesta sám. Tou najkrajšou častou hradu je pre mňa kaplnka, ktorá sa nachádza v hornej časti. Je naozaj veľmi pekná a zaujala ma už zvonku.

hrad Beckov

Hrad Beckov
Ak sú moje poznatky z dejín výtvarného umenia ešte dobré, tak by malo ísť pôvodne o gotickú kaplnku. Ale pokojne ma oprav, ak sa mýlim. 😀

Studňa

Ďalším zaujímavým miestom na hrade je aj hradná studňa, ktorá sa zas nachádza asi v najnižšom bode hradu. A ak sa ku nej budeš chcieť dostať, tak sa priprav na 116 schodov. 😀

hrad Beckov

hrad Beckov

hrad beckov
Pohľad na kaplnku od studne.

Hlavne, že mám selfie

No expozíciu, ktorá sa tam tiež nachádza som si akosi nevšimol. 😀 Tak aj tú si tam môžeš ty pozrieť a dozvedieť sa niečo viac z dejín hradu.

hrad beckov


Tip: Pozri si aj moje články:

Obec Haluzice a ako som si tam bol trošku zahaluziť

Čo vidieť v Trenčíne: Týchto 12 miest by nemal vynechať žiadny (š)turista


Do komentu mi môžeš napísať, ktorá zrúcanina hradu sa páči tebe. Budem sa tešiť na tipy a určite pôjdem postupne štúrovať aj tam. 🙂

Už si bol/a na tomto hrade?

Loading ... Loading ...

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie 🙂

[wpedon id=“3654″]

Komentáre

 1. Martin

  Rozhodne musím len súhlasiť, že zrúcanina hradu Beckov patrí medzi najkrajšie, najzaujímavejšie, najfotogenickejšie,…na Slovensku. Napriek tomu, že je to zrúcanina určite stojí za návštevu.

  Ja som prehliadku hradu absolvoval so skupinou so sprievodcom, ale ešte predtým som využil čakanie na komentovanú prehliadku a pozrel si celý areál sám.

  Ďalším tipom na prehliadku zrúcaniny hradu, ktorý som v tvojom zozname nepostrehol je napr.

  》HRAD LIKAVA
  (najväčší hrad Liptova v obci Likavka. K hradu je možné dostať sa prechádzkou z Ružomberka). Okrem prehliadky areálu, kde však nie je toho veľa je zaujímavá prehliadka cestičkou okolo hradu a pohľady na jeho vysoké, majestátne hradby)

  》ŠARIŠSKÝ HRAD
  (patrí k najrozsiahlejším stredovekým hradom na Slovensku v mestečku Veľký Šariš)

  》KAPUŠIANSKÝ HRAD
  (hrad na skalnom výbežku nad obcou Kapušany Možnosť obdivovať cestou z Prešova do Bardejova)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.