Dražovský kostolík: Atmoška tohto miesta je naozaj parádna

Dražovský kostolík alebo aj Kostol sv. Michala Archanjela patrí k tým najčarovanejším kostolíkom na Slovensku. Teda minimálne mňa dostal úplne. A nepochybujem o tom, že dostane aj teba. 

Dražovský kostolík

  • alebo aj Kostol sv. Michala Archanjela z 12. storočia
  • nachádza sa v nitrianskej mestskej časti – Dražovce
  • patrí medzi najstaršie románske kostoly u nás

Dražovský kostolík

Ako sa k nemu dostaneš?

K tomuto kostolíku sa vieš dostať autom či autobusom. V prípade, že zvolíš autobus, tak máš na výber z Nitry MHDčkové spoje alebo normálny linkový autobus. V oboch prípadoch je najideálnejšie vystúpiť na zastávke Dražovce – pri Kríži. Potom je to ku kostolíku približne 20 minút chôdze. Šípky nejako riešiť nemusíš, ja som šiel pocitovo smerom ku kostolíku, ktorý je dobre viditeľný a aj keď som šiel chvíľku cez cintorín, tak som sa k nemu nakoniec dostal.

Dražovský kostolík

Napriek tomu, že ja som tam bol v čase, keď teplomer ukazoval brutálnych -11, tak ani táto zima mi akosi nevadila. Je to jedno z tých miest, ktoré ťa dostane svojou atmoškou nech už je akékoľvek počko. Samozrejme som odchádzal asi tak s miliónom fotiek tohto kostolíka a akosi ani jednu z nich neviem teraz vymazať. 😀

Dražovský kostolík


Tip: Kostol je počas roka zatvorený, avšak 29. septembra, na Michala, sa tam vždy koná omša.


Dražovský kostolík

Ak sa chystáš na výlet do takej Nitry, tak určite nevynechaj ani Dražovský kostolík. A ak ťa tiež nebavia davy ľudí, tak aj toto miesto je to pravé pre teba. Niekedy fakt nezaškodí byť sám so sebou, a toto miesto je na to ako stvorené.


Tip: Pozri si aj moje články:

Výlet do Nitry: Ako som pátral po mojom kamošovi Pribinovi

Výlet do Nitry: Pocit, ktorý zažiješ na vrchu kalvárie je neopísateľný


Do komentu mi môžeš napísať, či poznáš ešte nejaké takéto podobné miesta, lebo presne takéto miesta ja môžem. Budem rád za každý tip. Dikicko. 🙂

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie 🙂

[wpedon id=“3654″]

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.