Turistika v zime: Tieto miesta sa ti budú páčiť, aj keď nie si kamoš so zimou

Turistika v zime je podľa mňa hlavne pre tých, ktorým ani mínusové teploty či sneh nevadia. Ja sa do tejto skupiny však nehlásim. 😀 Ja mám predsa len radšej leto a teplo, no štúroval som aj počas zimných mesiacov.

Turistika v zime

Napriek tomu, že ja s tým snehom a zimou naozaj nie som kamoš, tak som bol štúrovať na viacerých miestach aj počas zimných mesiacov. Pozri sa na miesta, kde sa ti bude páčiť, aj keď ani ty nie si kamoš so zimou. Mám to overené. 🙂

Štrbské pleso

Štrbské pleso patrí asi k tým najnavštevovanejším miestam v Tatrách. Teda podľa mňa to tak je, lebo toľko ľudí som tam naozaj nečakal. Každopádne, ak si odmyslíš tie davy ľudí, tak taká prechádzka okolo plesa nie je vôbec zlá.

Turistika v zime

Turistika v zime
Ani selfie na Štrbskom plese nesmie chýbať. 😀

Šikľavá skala

Tento ľadopád sa nachádza neďaleko dedinky Matejovce nad Hornádom na Spiši. Aj napriek tomu, že tento rok bola taká žiadna zima, tak aj na tomto mieste to vyzerá v zime super.

Turistika v zime - Šikľavá skala

Turistika v zime - Šikľavá skala

Tomašovský výhľad

Tomašovský výhľad patrí asi k tým najznámejším miestam Slovenského raja, a tak som rád, že som tam bol konečne štúrovať aj ja. A toto miesto musí vyzerať parádne počas každého ročného obdobia, nielen v zime.

Turistika v zime - Tomašovský výhľad

Špania dolina

Táto malá banícka dedinka ma úplne dostala. A tam mi ten sneh naozaj vôbec nevadil, skôr som mal pocit, že by tam mal byť celý rok, lebo do tejto dedinky úplne pasuje. 🙂

Turistika v zime - Špania dolina
Zľavy na wellness pobyty

Chodník korunami stromov

Chodník je jednou z najväčších turistických atrakcií posledných mesiacov na Slovensku. Počúvam však o ňom celkom protichodné reakcie. Ako si na tom ty? Páči sa ti alebo ani nie?


Tip: Pozri si aj moje články:

Špania dolina dostane aj toho najväčšieho antiromantika

Tomašovský výhľad: Miesto, kde sa ti bude páčiť v každom ročnom období

Chodník korunami stromov: Prechádzka, ktorá neomrzí


Do komentu mi môžeš napísať či ťa baví zima, a ktoré miesta si počas tejto zimy stihol či stihla vidieť ty. Som zvedavý. 🙂 A ja idem ďalej čakať na tú jar. 🙂

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie 🙂

[wpedon id=“3654″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.