Hrady na Slovensku: Spoznaj históriu Slovenska reálne aj virtuálne

Na Slovensku máme veľa krásnych hradov a zámkov, ktoré nám môžu závidieť aj v zahraničí. V tomto článku ti predstavím sériu „Spoznaj históriu Slovenska reálne aj virtuálne“, ktorá ti ukáže, že cestovať môžeš aj bez toho, aby si opustil/a svoj domov. Ako je to možné? Zároveň sa dozvieš veľa nových zaujímavostí o najznámejších slovenských hradoch.

Hrady na Slovensku

Žijeme v dobe, kedy je internet našou neodmysliteľnou súčasťou. Spoločnosť SK-NIC si pripravila na svojom webe veľmi zaujímavú sériu „Spoznaj históriu Slovenska reálne aj virtuálne“, v ktorej približuje 5 významných slovenských hradov naprieč celým Slovenskom nielen ako mohutné stavby z kameňa v reálnom „hmatateľnom“ svete, ale aj ich virtuálny otlačok vo svete internetu.

Hrady, ktoré sú súčasťou tejto série:

  • Hrad Devín
  • Trenčiansky hrad
  • Nitriansky hrad
  • Spišský hrad
  • Hrad Strečno

Vďaka tejto sérii sa dozvieš nejednu novú a zaujímavú informáciu o najvýznamnejších hradoch. Rovnako sú súčasťou prezentácie jednotlivých hradov aj videá, vďaka ktorým ich môžeš spoznávať priamo z pohodlia domova. O hradoch sa dozvieš veľa nového od odborníka, ktorým je znalec histórie a šermiarsky majster Peter Koza. 

Video o Trenčianskom hrade

Praktickou časťou prezentácie každého z hradov je aj zoznam niekoľkých užitočných webových stránok, kde si môžeš o jednotlivých hradoch prečítať ešte oveľa viac. Pozri si virtuálne prehliadky, fotogalérie alebo iné zaujímavosti spojené s daným miestom. A ak máš tú možnosť, tak určite tieto hrady navštív aj osobne. Uvidíš nové miesta, oboznámiš sa s našou históriou a v neposlednom rade podporíš domáci cestovný ruch. Lebo verím, že tak ako ja, tak aj ty cestuješ po Slovensku, pretože chceš, a nie pre to, že nemáš na výber.

Jedným z hradov, ktorý je súčasťou tejto série, je aj Hrad Devín. Ten patrí k tým najstarším a najznámejším hradom u nás.


TIP: Ak by si sa chcel/a dozvedieť niečo viac o samotnom virtuálnom svete internetu, nezabudni si pozrieť sériu videí Akadémia virtuálneho Slovenska.


Do komentárov mi môžeš napísať, ktoré zrúcaniny hradov sú tvoje obľúbené. Som zvedavý.


Článok vznikol v spolupráci s SK-NIC.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.