Jedinečné námestia na Slovensku, kde aj obyčajná prechádzka stojí za to

Jedinečné námestia na Slovensku, kde aj obyčajná prechádzka stojí za to? V týchto mestách ma námestia zaujali zatiaľ najviac. Prečítaj si článok a môžeš sa pozrieť na to, či to máš aj ty tak ako ja.

Jedinečné námestia na Slovensku


Radničné námestie v Bardejove

Bardejov bol jedným z mojich najväčších cestovateľských snov, aj keď mi veľa ľudí hovorí, že doma nie je možné mať cestovateľské sny. Námestie v tomto meste ma dostalo aj vďaka meštianskym domom, ktorých je tam naozaj dosť. Viac o tom, čo som videl v Bardejove si môžeš prečítať v tomto článku.

Jedinečné námestia na Slovensku - Bardejov

Jedinečné námestia na Slovensku - Bardejov

Nádvorie Európy v Komárne

Komárno je známe aj vďaka jedinečnému námestiu, Nádvoriu Európy. Ide o európsky architektonický unikát, nájdeš tam budovy reprezentujúce architektúru a stavebné slohy viac ako 40 európskych krajín ako napríklad Wales, Taliansko či Španielsko. Viac o tomto nádvorí si môžeš prečítať v tomto článku.

Jedinečné námestia na Slovensku - Komárno

Jedinečné námestia na Slovensku - Komárno

Jedinečné námestia na Slovensku

Námestie v Spišskej Novej Vsi

Charakteristickým znakom Spišskej Novej Vsi je šošovkovité námestie, ktoré patrí medzi najkrajšie na Slovensku a najdlhšie tohto typu v Európe. Okrem iného sa na námestí nachádza aj Kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorý je známy tým, že má najvyššiu kostolnú vežu na Slovensku.

Štefánikovo námestie v Kremnici

Štefánikovo námestie v Kremnici láka svojím vzhľadom nejedného turistu. Napriek tomu, že nie je nejako veľké, tak tam nájdeš viacero zaujímavých múzeí či dokonca aj Kremnickú mincovňu, ktorá je najstarším nepretržite fungujúcim podnikom na svete.

Námestie sv. Trojice v Banskej Štiavnici

Banská Štiavnica je podľa veľa Slovákov tým najkrajším mestom u nás a ja môžem len súhlasiť. Atmoška v tomto meste je naozaj čarovná a námestie vyzerá mega či už počas dňa, alebo v noci. Súhlasíš?

Jedinečné námestia na Slovensku - Banská Štiavnica

Jedinečné námestia na Slovensku - Banská Štiavnica

Námestie Majstra Pavla v Levoči

Námestie v Levoči je jedno z najväčších námestí v Európe so stredovekým tvarom obdĺžnika a nachádza sa tam až 60 meštianskych domov, tiež tam vieš nájsť hneď viacero jedinečných pamiatok. Jednou z nich je aj známa Klietka hanby, len som dodnes veľmi nepochopil všetkých tých ľudí, ktorí mali potrebu mať fotku práve v tejto klietke.

Jedinečné námestia na Slovensku - Levoča

Jedinečné námestia na Slovensku

Do komentárov mi môžeš napísať, ktoré námestie by si ešte určite doplnil/a, a ktoré je teda tvoje obľúbené. Som zvedavý.

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.