Klaudi Rimarčíková: Treba robiť to, čo vás baví a od srdca

Na Slovensku máme veľa mladých, šikovných a inšpiratívnych ľudí. Tentokrát som si pripravil rozhovor s mojou obľúbenou foodblogerkou, kolegynkou a hlavne kamoškou, ktorú som spoznal vďaka Instagramu. Prečítaj si rozhovor s Klaudiou o jej práci a plnení si snov. Upozorňujem už na začiatku, že pri jej výtvoroch ti môže vybehnúť aj nejaká tá slinka.

Rozhovor: Klaudi Rimarčíková


Kedy prišiel ten moment, že si sa rozhodla skúsiť to s pečením?

Bolo to tak trochu spojené s mojím bývalým priateľom, ktorý sa vrátil z dovolenky z USA a stále mi básnil o nejakom cheesecaku. Nemala som v tej dobe poňatia, čo to je a u nás sa tento cheesecakový trend ešte tak nerozbiehal. Chcela som mu však urobiť radosť a začala som ho skúšať doma upiecť a pomaly som sa do pečenia dostala a zapáčilo sa mi to.

Patríš medzi známe a obľúbené slovenské foodblogerky. Bola to dlhá cesta dostať sa až do tejto fázy?

Popravde sa veľmi ako slávna nevnímam. A ani to nebol môj cieľ a netušila som, že pečenie nejakej baby a jej fotky jedla dokážu spôsobiť medzi ľuďmi taký menší boom. A či to bola dlhá cesta? Keď som to začala brať vážnejšie a už sa snažila pripravovať kvalitnejší obsah pre ľudí, tak to veru bola a stále je dlhá cesta. Stále je čo zlepšovať a učiť sa nové veci.😊

Máš možno nejaké triky ako na to stať sa úspešnou blogerkou na Slovensku?

Najmä by to ten človek nemal robiť s týmto cieľom. Veľa ľudí mi píše ako získať toľko followerov a ako som dosiahla to, že ma ľudia sledujú. Ale ako som už spomenula, ja som toto ani neplánovala a ani som nečakala, že raz ma budú ľudia spoznávať na ulici len pre moje pečenie. Treba robiť čo vás baví a od srdca. Ľudia si vás potom všimnú aj bez snahy o úspech a slávu.

Ako vnímaš tento slovenský blogosvet? Z pohľadu konkurencie či z pohľadu spoluprác s rôznymi firmami. Je to na dobrej ceste alebo ešte je, čo zlepšovať?

V porovnaní so zahraničím sme ešte len na začiatku. Všetci sa tak oťukávame a preto si nemyslím, že by sme sa navzájom vnímali ako konkurencia. Neviem aké to bude časom, ale dúfam, že blogeri sa budú skôr vzájomne podporovať a nie si naschvál konkurovať a predbiehať sa. Čo sa týka spoluprác tak zo skúseností viem, že ešte veľa firiem na Slovensku nevie ako presne nastaviť podmienky a priebeh pre spolupráce s blogermi a influencermi. No a my blogeri sme niekedy príliš skromní na to, aby sme si nejaké podmienky kládli, čím trochu podkopávame hodnotu našej práce, ktorú bohužiaľ ľudia často nevidia.

Máš za sebou aj zlé skúsenosti v rámci spoluprác?

Našťastie zo všetkých spoluprác som mala zlú iba jednu skúsenosť s firmou, ktorá neplnila na čas alebo vôbec podmienky, ktoré boli dohodnuté. Navyše keď môj follower vyhral od nich produkt, mesiac mu ho ani nedoručili a zabudli na to. Bola to pre mňa dosť trápna situácia voči môjmu fanúšikovi a nebolo príjemné sa ospravedlňovať za chybu danej firmy. Ale našťastie mám za sebou samé skvelé spolupráce a komunikáciu s veľmi milými ľuďmi z firiem.

Recepty si vymýšľaš väčšinou sama. Aj na to musí mať človek talent. Ako to robíš? Zvykneš niečo aj „pokaziť“?

Jojooj a koľkokrát. Najmä začiatky boli komické, keď som mamke volala s každým „problémom“ v kuchyni a ona sa s malou dušičkou vracala domov či nehoríme. 😀 Našťastie teraz už viem ako niečo zachrániť, ak sa mi to začne kaziť v procese pečenia varenia a vtedy je improvizácia moja kamoška. 😀

Máš aj nejaké vzory v rámci pečenia či blogovania? Ak áno, tak prezraď kto je u teba top.

Mojím vzorom v pečení bola najmä Adriana Poláková, ktorá v tej dobe ešte piekla pre Lidl a jej recepty som doslova „žrala“. Od nej som sa naučila ako robiť spodok a kraje cheesecaku a podľa nej sa aj inšpirovala pri vymýšľaní môjho vlastného receptu na cheesecake. Takže navštíviť jej výrobňu s koláčmi v Bratislave bol splnený sen. Navyše dostať od nej pochvalu mojej práce pre mňa znamenalo asi najviac.

Pred niekoľkými mesiacmi sa ti podarilo zamestnať sa aj v cukrárni, pre ktorú pečieš. Aký je to pocit žiť si svoj sen?

Neuveriteľný! Keď som piekla doma len tak pre našu rodinu, dúfala som v to, že sa mi ozve nejaká cukráreň a budem pre nich piecť. Neverila som však niečomu takému a práve vtedy prišla ponuka od cukrárne a dokonca takej, ktorá je 600 metrov od môjho domu. Stále niekedy neverím, že moje výtvory už jedia ľudia v cukrárni a objednávajú si ich a dokonca aj pochvália. Je to fakt ako žiť v sne.

Môj blog je o cestovaní po Slovensku. Ktoré miesta u nás máš najradšej a prečo?

Milujem svoje Košice, ale to je asi tým že som rodená a hrdá Košičanka. Myslím si, že každý kút Slovenska má niečo do seba a tvoj blog to len dokazuje. Či už sú to hory, pamiatky alebo jaskyne. Okrem Košíc mi učarovala z miest ešte Trnava a Bardejov. Ale mám rada najmä miesta, kde človek môže vypadnúť niekde do ticha k vode, nech už je to kdekoľvek.

Čo by si odkázala všetkým mladým ľuďom, ktorí sa možno boja vykročiť a začať si plniť sny?

Nech sa určite neboja. Nie je to vždy ľahké, ale to by nebol predsa život. Aj mne cesta za pečením a plnením si sna priniesla mnoho krásneho ale aj zlého, zredukovala „priateľov“ ale aj pridala nových a skvelých ľudí. Je jedno či je to šport, pečenie, písanie básničiek… ak to cítia, že ich to baví a napĺňa tak nech idú za tým. Je predsa naj pocit ísť do práce s tým, že to nie je ani tak práca ako záľuba.

Klaudii ďakujem veľmi pekne za tento inšpiratívny rozhovor a ty nezabudni jej prácu sledovať nielen na Instagrame, ale aj na Facebooku.


TIP: Prečítaj si aj ďalšie rozhovory s inšpiratívnymi ľuďmi na mojom blogu.


Ak sa ti rozhovor páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.