Recenzia: Penzión Klopačka v Španej doline

Penzión Klopačka sa nachádza v krásnej dedinke Špania dolina, ktorá je od Banskej Bystrice vzdialená len niekoľko kilometrov.

Špania dolina

Pri mojom štúrovaní ma veľmi baví objavovať a spoznávať aj malé dedinky. A aj v tomto prípade sa mi to vyplatilo, lebo taká Špania dolina je naozaj krásna.

Penzión Klopačka

Penzión Klopačka sídli v historickej budove baníckej klopačky. V jeho drevenej veži bolo v minulosti umiestnené zvukové signalizačné zariadenie „klopadlo“, ktoré slúžilo na zvolávanie baníkov do práce. Klopačka má celoročnú prevádzku, skvelú kuchyňu, pekné izby a prijateľné ceny.

Penzión Klopačka


Tip: V penzióne sa nachádza aj Múzeum paličkovej čipky a ubytovaní hostia majú do tohto múzea vstup zdarma. 


Moja izba

V izbe som našiel všetko to, čo som potreboval k tomu, aby som sa tam cítil dobre a mohol si po celodennom štúrovaní oddýchnuť.

  • televízor 
  • WIFI internet – len mi internet občas vypadával, čo nie je najlepšie pre mňa ako blogera a najväčšieho zavisláka 😀
  • vlastné WC s kúpeľnou

Interiér penziónu

Zaujímavý je aj interiér penziónu, ktorý sa hodí do celkovej atmošky Španej doliny. Mne sa na tomto penzióne, okrem iného, páčilo aj to, že všade sú tam nejaké pekné obrazy.

Penzión Klopačka

Penzión Klopačka

Raňajky

V penzióne sa nachádza aj reštika, a tak sa tam vieš najesť, aj keď tam nie si ubytovaný. Čo sa týka raňajok, tak v tomto prípade majú v ponuke raňajkové menu a vieš si vybrať to, na čo máš chuť. A samozrejme si môžeš dať k raňajkám kávu či čaj.

Penzión Klopačka

Kultúrne leto v Španej doline

Počas leta sa konajú v Španej doline viaceré kultúrne akcie a podujatia v šachte Ferdinand pri penzióne Klopačka. Ak sa chceš dozvedieť viac o týchto podujatiach, tak si môžeš pozrieť program  tu.

Dozvedel som sa aj to, že v súčasnosti sa hľadá do penziónu nová pracovná sila, tak ak by si chcel/a pracovať v tejto parádnej dedinke a užívať si jej krásne prostredie, tak viac info o pracovnej pozícii dostaneš na maili klopacka@klopacka.sk


Tip: Pozri si aj moje články:

Špania dolina dostane aj toho najväčšieho antiromantika

Čo robiť v Banskej Bystrici: 20 postrehov, ktoré ti pomôžu užiť si toto mesto


Viac infošiek o tomto penzióne a čo všetko ešte ponúka si môžeš pozrieť tu.

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie 🙂

[wpedon id=“3654″]

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.