Penzión Zivka v Závažnej Porube sa nachádza v tichom prostredí

Penzión Zivka sa nachádza v obci Závažná Poruba, len 7 kilometrov od Liptovského Mikuláša. Jeho súčasťou je aj vlastná reštaurácia, wellness a kongresová miestnosť. Situovaný je v tichom prostredí a blízko prírody. 

Penzión Zivka

Zistil som, že niekedy je lepšie, keď som ubytovaný niekde blízko lesov a prírody, tak ako to bolo tentokrát. Pretože stačí otvoriť okno alebo sa ísť prejsť len kúsok od penziónu a stojí to za to. Lebo ticho lieči, nech už to znie akokoľvek klišé.

penzión Zivka


TIP: Pred penziónom je autobusová zastávka Závažná Poruba, otoč., odkiaľ sa vieš dostať do Liptovského Mikuláša či do okolitých dedín.


Moja izba

Penzión ponúka viaceto typov izieb, záleží na počte postelí. Ja som bol ubytovaný v dvojlôžkovej izbe s LCD televízorom a samostatnou kúpelňou. Páčil sa mi aj balkón a výhľad na hory z mojej izby. Internet majú v tomto penzióne nastavený tak, že každú hodinu užívateľa automaticky odhlási kvôli „horským“ a signálnym podmienkam. Ale aspoň som nebol stále na telefóne a stihol som si aj trošku oddýchnuť.

penzión Zivka
Mne niekedy stačí aj vankúš s milým nápisom a hneď mám krajší deň.

TIP: V penzióne sú vítaní aj štvornohí miláčikovia, teda pokiaľ nerušia iných hostí a neničia vybavenie.


Reštaurácia v penzióne

Raňajky sú v penzióne formou švédskych stolov, takže som si mohol vybrať to, na čo som mal chuť. Obedy a večere sú zas formou dennej a týždennej ponuky a vybrať som si mohol z troch možností. Keďže som bol po celodennom štúrovaní dosť hladný, tak som si vždy vybral to jedlo, ktorého bolo najviac. 😀 Inak najesť sa v reštaurácii môžeš aj v prípade, že tam nie si ubytovaný.

penzión Zivka
Slepačia polievka
penzión Zivka
Hlavný chod

 

 

 

 

 

Wellness v penzióne

Súčasťou penziónu je aj wellness, ktorý je prístupný nielen pre hostí penziónu. Nachádza sa tam vírivka, fínska sauna, infra sauna, parná sauna, vyhrievacia lavica, ochladzovanie nôh a odpočiváreň. U mňa opäť vyhrala vírivka, keďže som zistil, že ja nie som veľký kamoš so saunami.

penzión Zivka

penzión Zivka
odpočiváreň
penzión Zivka
vyhrievacia lavica
penzión Zivka
vírivka

 

 

 

 

 

 

Tipy, čo sa oplatí vidieť v okolí penziónu

Vybral som niekoľko tipov na inšpiráciu a miesta, ktoré som videl ja, ale je tam toho ešte oveľa viac. Pre viac tipov mrkni tu, myslím, že si každý nájde to, čo má rád.

Táto jaskyňa je jedinou celoročne sprístupnenou jaskyňou na Liptove.

Penzión Zivka ma milo prekvapil moderným vzhľadom a zariadením. Je určený pre väčšie skupiny, či už nejaké tábory alebo lyžiarske kurzy, ale aj pre jednotlivcov či páry, ktoré majú chuť byť ubytovaní blízko krásnej prírody a potrebujú trošku vypnúť a vychutnať si ticho. Viac si o tomto penzióne môžeš prečítať tu.

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

Komentáre

  1. Post
    Author
  2. Marta

    Závažná Poruba a Opalisko, to je moje najobľúbenejšie miesto, už roky tam chodíme (nielen) na každoročnú lyžovačku 🙂 Hoci už tradične bývame na súkromí u domácich a pamätám si časy, keď Zivka bola ešte ruinou starého kravína, chodievame sa tam najesť a vždy rozmýšľame, či ešte majú toho ohromne chlpatého králika. No a prechádzky po okolí, výhľad na dolinu a Tatry z vrchu zjazdovky a vôňu lesa, aká je len tam, len tak niečo neprekoná… 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.