Popradské Vianoce: Má toto mesto tú najkrajšiu vianočnú výzdobu?

Neviem ako ty, ale ja som taký ten pravý fanúšik Vianoc a všetkého, čo je s nimi spojené. Okrem iného mám rád aj vianočnú atmošku a vianočnú výzdobu, a tak som popri iných slovenských mestách nevynechal tento rok ani Poprad. A už teraz viem, že sa budem do tohto mesta vracať pred Vianocami pravidelne.

Popradské Vianoce


V Poprade som bol tento rok štúrovať prvýkrát počas leta a už vtedy som si povedal, že sa do tohto mesta vrátim práve vo vianočnom období, pretože Poprad je známy svojou jedinečnou a krásnou vianočnou výzdobou. A popri výzdobe nezabúda ani na bohatý vianočný program, ktorý trvá počas celého decembra. Ak máš rada či rád vianočne ladené koncerty či vianočný jarmok so všetkým, čo k takému jarmoku patrí, tak v Poprade si prídeš na svoje.

Vianočná výzdoba

Popradské Vianoce

Popradské Vianoce
Urobiť si fotku tejto Vianočnej gule bez milióna ľudí je takmer nemožné. 😀
Popradské Vianoce
Vianočný anjel
Popradské Vianoce
Betlehem

Jednotlivé súčasti a zastávky vianočnej výzdoby nie sú od seba veľmi vzdialené, čo je super, lebo taká pravá popradská zima ti ani nedovolí nejako dlho sa zdržiavať vonku. Jedine, že by si si robil/a prestávky pri stánkoch s teplými nápojmi. Len s tým opatrne. 🙂 Pozri si Mapu vianočnej výzdoby mesta Poprad, ktorá ti ukáže, kde presne sa nachádzajú ozdoby a ako sa k nim vieš dostať.

View this post on Instagram

Vždy som chcel mať fotku vo vianočnej guli.🙈😅 Za mňa je Poprad jedno z najkrajšie vianočne vyzdobených miest na Slovensku.🎄🎅🏻 Súhlasíš? Alebo máš iného favorita?🤔 Dikičko za pozvanie @mestopoprad a @regionvysoketatry, máte to tu naozaj parádne.💙🎄🎅🏻 👣 👣 #popradskevianoce #visitpoprad #discoverpoprad #poprad #regionvysoketatry #vianocnetrhy #vianocnavyzdoba #blog #cestovatelskyblog #niejeturabezstura #sturovanie #sturujem #slovakblogger #travelblogger #dnescestujem #travel #trip #vylet #turistikanaslovensku #slovensko #slovakia #visitslovakia #turista #cestovanie #milujemslovensko #svk #takeslovenske #daybyme #instaslovakia #slovakboy

A post shared by Radoslav Hoppej (@nie_je_tura_bez_stura) on

Veža Kostola sv. Egídia

Jednou z noviniek, ktoré pripravuje mesto Poprad, je aj sprístupnenie veže na Kostole sv. Egídia, ktorý sa nachádza priamo v centre mesta. Už čoskoro si budeš môcť vychutnať výhľady z tejto veže nielen na centrum mesta, ale aj na naše Tatry. Mne sa tam podarilo dostať vďaka spolupráci o čosi skôr, a tak som si mohol užiť výhľad na vianočne vyzdobený Poprad. Ak sa tam budeš niekedy chystať, tak len také malé upozornenie, že ak nie si kamoš s výškami, tak si dávaj pozor, mne nebolo tiež všetko jedno, keď som vyšiel hore.

Popradské Vianoce
Veža kostola
Popradské Vianoce
Výhľad z veže

Hviezdne nebo

Pre mňa je Hviezdne nebo v Poprade jedna z tých najkrajších zastávok v rámci ich vianočnej výzdoby. Nie je tam až tak veľa ľudí ako napríklad pri takej Vianočnej guli a aj obyčajná prechádzka pod týmto „nebom“ stojí za to.

Pohľad z veže kostola
Popradské Vianoce
Pohľad z ulice

Hotel Riverside***

Tentokrát som bol ubytovaný v hoteli Riverside, ktorý je súčasťou Národného futbalového tréningového centra NTC Poprad a nachádza sa len pár metrov od všetkých atrakcií a wellness zón rezortu AquaCity v Poprade. Do centra mesta je to z hotela približne 15 minút pešo.

Moja izba
Len niekoľko minút od hotela sa nachádza aj mestská časť Spišská Sobota, v ktorej nájdeš nejednu peknú pamiatku.

Článok vznikol v spolupráci s OOCR Región Vysoké Tatry a Ministerstvom dopravy. Ak hľadáš tipy na výlety v tejto časti Slovenska, tak mrkni ich web Región Vysoké Tatry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.