Prečo sa oplatí kupovať cestovný lístok na vlak online?

Aj tebe sa stáva, že zvykneš na vlak doslova dobiehať na poslednú chvíľu a bojíš sa, že lístok si už ani nestihneš kúpiť? Jednoduchým riešením je nákup cestovného lístka online.

Cestovanie vlakom 


V poslednom období sa čoraz viac hovorí o ochrane životného prostredia rôznymi spôsobmi. Možno sa to nezdá, ale, podľa mňa, aj nákup cestovného lístka online je vhodným krokom ako pomôcť. Veď si predstav koľko papiera sa spotrebuje na tlačenie takých cestovných lístkov.

Výhody nákupu cestovného lístka online:

  • Nemusíš zbytočne stresovať, či sa ti lístok ešte vôbec ujde, alebo či si ho stihneš pred odchodom vlaku kúpiť.
  • Väčšinu online lístkov si nemusíš vytlačiť, stačí ti ich elektronická podoba v tvojom telefóne alebo notebooku. (Výnimkou sú lístky BERLIN ŠPECIÁL, autovlak do Českej republiky alebo lôžkové a ležadlové lístky do Českej republiky.)
  • Napriek tomu, že cestovný lístok zakúpený cez internet je platný pre konkrétneho cestujúceho na konkrétny vybraný vlak, tak ho môžeš použiť aj v nasledujúcich spojoch na rovnakej trase v čase platnosti. (okrem cestujúcich v rámci bezplatnej prepravy vo vlakoch EC, EN, Ex, R a RR, lístkov na vlaky InterCity, ponuky EUROPA EXPRES, BERLIN ŠPECIÁL, lístka na autovlak a ponuky SLOVAK EXPRES)
  • Ak sa rozhodneš necestovať z dôvodu mimoriadnosti na strane dopravcu (meškanie vlaku, štrajk, kalamita, nehoda na trati), môžeš jednorazový lístok z e-shopu vrátiť v pokladnici vybavenej KVC do 120 minút po začiatku platnosti dokladu. Dostaneš tak plnú sumu, bez odpočítania storno poplatku v hotovosti. Ak tento postup nemôžeš využiť, stále máš možnosť lístok reklamovať podľa štandardných pravidiel, pričom peniaze ti budú v oprávnenom prípade vyplatené neskôr.
  • Pri nákupe online lístka nie je registrácia povinná, ale ak sa zaregistruješ, tak nákup bude jednoduchší a môžeš využiť aj výhody Kreditného konta.

Nevýhody online cestovného lístka

  • Vybitie telefónu či počítača práve vo chvíli, keď sa máš lístkom preukázať. Neraz sa mi to už stalo, a poviem ti, nie je to vôbec príjemná situácia.

TIP: Nezabudni, že pri kontrole vo vlaku ťa môže vlakvedúci požiadať o preukaz s fotografiou (občiansky preukaz, vodičský preukaz, pas alebo preukaz ZSSK s fotografiou na zľavnené cestovanie), aby mohol overiť tvoju totožnosť.


Ktorý lístok preferuješ?

Pozri si výsledky

Loading ... Loading ...

Článok vznikol v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.