Sanatórium Borová hora je miesto, kde vraj straší

Sanatórium Borová hora vo Zvolene je miesto s veľmi špecifickou atmoškou a asi nepatrí k tým najvyhľadávanejším miestam domácich či turistov, no ja som sa bol pozrieť aj tam. 

Sanatórium Borová hora

Keď som bol štúrovať vo Zvolene, tak som stihol vidieť aj viacero miest, ktoré robia toto mesto jedinečným. No neodolal som a bol som si pozrieť aj Sanatórium Borová hora. Na tomto mieste boli v minulosti mestské kúpele, ktoré boli približne v 20. rokoch 20. storočia upravené na liečebňu tuberkulózy a počas 2. svetovej vojny zas sanatórium slúžilo ako nemocnica pre partizánov počas Slovenského národného povstania. Všetky tieto podoby tohto miesta sa podpísali na tom ako vyzerá v súčasnosti. Hovorí sa vraj, že tam aj straší, a mne táto infoška stačila k tomu, aby som sa tam dlho nezdržal. 😀 Neviem či som si to len nahováral, ale naozaj tam je taká zvláštna, až strašidelná, atmoška. Odvážil/a by si sa tam ísť?

Sanatórium Borová hora

Na toto miesto sa vieš dostať za približne 20 minút chôdze z centra mesta alebo aj autom. Popri hlavnej ceste sa dostaneš až k veľkému parkovisku, odkiaľ je to už len kúsok cestou popri Arboréte ruží až do areálu opusteného parku.

Sanatórium Borová hora

Sanatórium Borová hora

Keďže budovy sú už v dosť zničenom stave, tak cez rozbité okná môžeš vidieť ešte pozostatky nejakého toho nemocničného náradia a iných srandičiek.

Sanatórium Borová hora
Toto bolo najbližšie, kde som sa odvážil ísť. 😀

Rádioaktívne jazero

Hneď vedľa sanatória sa nachádza aj travertínové jazierko, ktoré je druhé najrádioaktívnejšie jazero na Slovensku. Takže strašidelná atmoška tohto miesta pokračuje. 😀 Jeho zaujímavosťou je aj to, že  v zime vôbec nezamŕza.

Borová hora

Zvolen a jeho okolie ponúka okrem tohto strašidelného miesta aj viacero miest, ktoré patria medzi slovenské unikáty. Do komentu mi môžeš napísať, či sa takýchto miest bojíš a si bojko ako ja alebo ti takéto miesta nevadia. Som zvedavý.

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.