Ski Lysá: Stredisko je otvorené celoročne a ponúka veľa aktivít

Lyžiarske stredisko Ski Lysá je stredisko, kde si na svoje prídu nielen lyžiari, ale aj nadšenci pešej turistiky či deti. Čo všetko toto miesto ponúka? 

Lyžiarske stredisko Ski Lysá

Lyžiarske stredisko Ski Lysá sa nachádza 25 kilometrov severne od Prešova, nad mestom Sabinov. Stredisko je zaujímavé svojou jedinečnou polohou, pretože je tak trochu ukryté v lese. Lysá je jedným z najvyšších vrcholov pohoria Čergov s dosahujúcou výškou 1 067 m n.m.. Z vrchola je nádherný výhľad na hlavný hrebeň, Veľkú Javorinu, Minčol a pri dobrej viditeľnosti aj Tatry.

Ski Lysá

Ski Lysá - výhľad

Ski Lysá - výhľad

Ski Lysá - výhľad

Ako sa do strediska dostať?

Do strediska sa najpohodlnejšie dostaneš autom. Stačí, keď do navigácie zadáš “Ski Lysá”, prípadne “Drienica 503”. Problém by si nemal/a mať ani so zaparkovaním, pretože sa tam nachádza dostatočne veľké a priestranné parkovisko. Pozitívom je aj to, že parkovisko je neplatené. Vybrať sa sem môžeš aj vlakom či autobusom, v takomto prípade je najlepšie si trasu pozrieť cez www.cp.sk. Ako cieľ si zvoľ obec Drienicu, konečnú zastávku.

Legendárna sedačka

Sedačka, ktorá bola naposledy pojazdná pred desiatimi rokmi, prešla v poslednom období kompletnou rekonštrukciou a v súčasnosti je opäť plne funkčná a spustená. Novinkou je aj to, že sedačková dráha bude v prevádzke počas celého roka. Viac o aktuálnych cenách  lístkov sa dozvieš TU. Hore som sa aj ja vyviezol práve touto sedačkou a musím povedať, že to bol veľmi pekný zážitok, zasnežená okolitá príroda vyzerala doslova čarovne.

Ski Lysá - sedačka

Stredisko je otvorené celoročne  

Nelyžuješ a nie si ani veľký fanúšik zimných športov? To vôbec nevadí. Toto stredisko ponúka hneď viacero aktivít, takže určite si tam nájde každý to svoje. Je otvorené celoročne a vyhľadávajú ho nadšenci zimných aj letných športov. V zimnej sezóne sú otvorené zjazdovky pre lyžiarov a snowboardistov. Užiť si trate môžu bežkári aj skialpinisti a samozrejme si na svoje prídu aj deti, ktoré sa môžu vyšantiť pri sánkovačke. Počas leta si zas toto miesto užívajú cyklisti (ak bicykel nevlastníš, môžeš si ho priamo na mieste požičať), no stredisko je vyhľadávané v každom ročnom období aj nadšencami turistiky. 

Ski Lysá

Ski Lysá - výhľad

Pešia turistika  

Na vrch Lysá sa môžeš dostať z parkoviska pešo alebo sa vyviesť už spomínanou sedačkou či vlekom. Stredisko ponúka hneď viacero trás, z ktorých si môžeš vybrať a užiť si túru v krásnom prostredí.

  • Lysá – Staré domčeky – Baranie (Trasa: 2,5 km)
  • Od výstupnej stanice lanovky po Chatu Čergov (Trasa: 4 km)
  • Výstup na Lysú po Modrej (Trasa: 2,3 km)
  • Výstup na Lysú cez Besnú (Trasa: 4 km)
  • Okruh Besná (Trasa: 5,5 km)

Ski Lysá

Ski Lysá - výhľad

Horská Chata Šport 

Horská chata Šport sa nachádza neďaleko sedačky, vedú k nej viaceré info tabule so šípkami, takže nie je problém ju nájsť. Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu (december 2021) je otvorená pre návštevníkov v režime OP (očkovaní / prekonaní). Okrem teplého čaju či kávy sa tam vieš aj chutne najesť.

Ski Lysá - Horská chata sport


TIP: Viac informácií o stredisku nájdeš priamo na ich webových stránkach skilysa.sk.


Článok vznikol v spolupráci s KOCR Severovýchod Slovenska. Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Komentáre

  1. Janka

    To je akoby som bola doma. Drienicu poznám, na Lysej som bola už dvakrát – stále v lete. V zime to musí byť nádhera. Nakoľko je Sabinov oblasť kde mám istú čast rodiny tak tento článok mi spravil nesmiernu radosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.