Tatrakon v Poprade a 9 zaujímavostí, ktoré som sa dozvedel pri návšteve tejto firmy

Tatrakon v Poprade je tradičný slovenský výrobca, ktorý okrem najpopulárnejšej Morca-Delly vyrába aj iné chutné produkty. A ja som bol tentokrát, tak trochu nezvyčajne, štúrovať práve v tejto firme.

Tatrakon v Poprade

Keď som bol štúrovať v Poprade, tak som stihol aj návštevu a súkromnú prehliadku Tatrakonu. To si dovoľ. 😀 Bol to pre mňa celkom zážitok, lebo dovtedy som na takom mieste ešte nebol. Dosť sa mi tam páčilo, pretože kde je jedlo, tak tam musí byť len dobre. Súhlasíš? Teda minimálne ja mám túto životnú filozofiu osvojenú. Dal som dokopy 9 zaujímavostí o Tatrakone, ktoré som sa dozvedel a myslím, že by mohli zaujímať aj teba.

 • Prvá písomná zmienka o Tatrakone pochádza z roku 1931.
 • Prvá výroba známej nátierky Pali sa spustila v septembri 1984.
 • V marci 1985 vznikla dodnes na Slovensku najpredávanejšia omáčka na špagety Morca-Della.
 • Sortiment Tatrakonu pozostáva z mäsových konzerv, hotových jedál, nárezov, nátierok, šalátov, cereálií, tiež z niekoľkých produktov pre vegetariánov a mnohé z týchto produktov majú označenie NATUR bez chemickej konzervácie.
 • tuniakové šaláty Tatrakonu sú jedinými svojho druhu zo Slovenska, obsahujú kvalitné prísadyolivový olej a sú bez Ečiek.
 • Tatrakon získal už viackrát ocenenie – národnú Značku kvality SK.
 • Super je aj to, že firma nakupuje suroviny predovšetkým slovenského pôvodu a pri nákupe si dávajú pozor aj na kvalitu, aby boli zákazníci potom s hotovým produktom spokojní.
 • Zaujímavosťou je aj to, že Tatrakon má vlastné FOODY Potraviny, kde si vieš ich výrobky tiež kúpiť.
 • Tatrakon má v Ždiari vlastný penzión, ktorý sa nachádza neďaleko Bachledovej doliny a Chodníka korunami stromov, jednej z najväčších turistických atrakcií posledných mesiacov.
Tatrakon v Poprade
V tejto časti dostávajú konzervy etikety.
Tatrakon v Poprade
V sklade
Tatrakon v Poprade
Nájdi konzervu. 😀

Čo sa mne páči na produktoch Tatrakonu je aj to, že si viem vždy vybrať z ich širokej ponuky a tiež si ich viem v poho zbaliť a zobrať na svoje štúrovania.

Inak do 17. augusta 2018 beží na Instagrame súťaž o parádne turistické ceny a vyhrať môžeš aj Samsung Galaxy S9+. Stačí sledovať @tatrakon.sk, vyfotiť sa s niektorým z ich produktov pri tvojom cestovaní po Slovensku, hodiť si fotky do profilu, označiť ich a použiť hešteg #statrakonomposlovensku.

Do komentu mi môžeš napísať, ktorý produkt tejto značky máš najradšej ty. Som zvedavý. 🙂

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

Komentáre

 1. Post
  Author
 2. Tomas

  Prave sme sa v robote zhodli ze tento blog budeme volat nieje tura bez reklmany. A o instagrame ani nehovorime.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.