Tipy na vianočné darčeky: Výber z mojich obľúbených kníh

Vianoce sa pomaličky blížia, tak som si tentokrát pripravil tipy na knihy ako inšpiráciu na vianočné darčeky. Verím, že si medzi mojimi tipmi nájdeš niečo, čo ťa zaujme. Po kliknutí na obrázok konkrétnej knihy sa dostaneš priamo na web, kde ju nájdeš.

Sila prítomného okamihu

Táto kniha je na čítanie síce pomerne náročná, často sa mi stávalo, že som čítal daný odsek aj viackrát po sebe, no určite odporúčam… Ak hľadáš knihu, ktorá ti pomôže sa vnútorne posúnuť, tak je to práve táto.

100 vecí, ktoré robia úspešní ľudia

Dlho som rozmýšľal, ktorú z motivačných kníh vyberiem, nakoniec som zvolil túto. Je to v podstate akási učebnica bez zbytočných omáčok. Môže sa stať, že veľa myšlienok z knihy budeš poznať, no ja sa k nim rád vraciam, pretože občas si ich potrebujem pripomenúť.

Alchymista

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh tu nesmie chýbať. Kniha ti prezradí, v čom spočíva podstata šťastia i to, že poslaním každého človeka je ísť po stopách znamení za svojím Osobným príbehom.

Klub nerozbitných detí

Ja síce deti nemám, no túto knihu by si mal prečítať každý, lebo žijeme v dobe plnej telefónov, počítačov a internetu. Zaujímavé a poučné čítanie.

Svet bez sťažností

Pri čítaní tejto knihy som si uvedomil, že som sa veľa sťažoval, často aj nad hlúposťami… A aj keď to nie je ľahký proces, po pár mesiacoch som si vedomý, že už sa nesťažujem toľko ako kedysi a je to skvelý pocit.

Nevyhorení

Táto kniha prináša niekoľko príbehov ľudí, ktorí vyhoreli, no podarilo sa im opäť nájsť zmysel života. Priznám sa, že sú tam aj ľudia a profesie, o ktorých by som si nikdy nepovedal, že by mohli vyhorieť…

Mňam! Novšie vydanie „Šmak!“

Ja a varenie nič moc… Doteraz som sa totiž nestotožnil s tým, že človek strávi hodiny v kuchyni a za pár minút má všetko zjedené. 😀 Táto kniha je však skvelá, rýchle, chutné a hlavne jednoduché recepty. Postupy sú rozpísané len cez obrázky, takže variť podľa nej zvládne každý.

Záblesk geniality

Túto knihu som pri prvom pokuse dočítal tak do tretiny. Po čase som sa k nej vrátil a som rád, že som tak urobil. Tesla bol jedným z najväčších vynálezcov vôbec, oplatí sa prečítať.


Do komentárov mi môžeš napísať tipy na tvoje obľúbené knihy. Budem sa tešiť. 🙂


*Linky majú affiliate podobu.

Komentáre

  1. Janka

    Poznám Alchymistu aj Silu prítomného okamihu. Za mňa je skvelá aj Bohatý otec, Chudobný otec pre každého kto chce podnikať a myslieť inak rozhodne základ. No a aj biografia Mary Kay sa mi neskutočne páčila, veľmi pozitívne čítanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.