Unikátne miesta na Slovensku, na týchto 9 sa budeš cítiť ako niekde v zahraničí

Unikátne miesta na Slovensku robia našu krajinu jedinečnou a výnimočnou. Stalo sa ti už niekedy, že si mal/a pocit, že si v zahraničí, no stále si bol/a na Slovensku? Na týchto 9 miestach sa ti to stane určite.

Unikátne miesta na Slovensku

Slovenské „pamukkale“

V obci Santovka, ktorá je vzdialená od Levíc len pár kilometrov, sa nachádza termálne kúpalisko, ktorého súčasťou sú aj sedavé travertínové bazéniky v štýle tureckých „pamukkale“. Ide naozaj o obľúbené miesto, pretože urobiť si ich fotku bez cudzích ľudí bol pre mňa takmer celodenný boj.

Unikátne miesta na Slovensku - santovka

Slovenský dažďový prales

V malej obci Haluzice neďaleko Trenčína nájdeš aj miesto, ktoré svojou vegetáciou pripomína dažďový prales. Nachádza sa tam totiž rovnomenná tiesňava, ktorá je dlhá asi 1,5 kilometra a okolité svahy a steny siahajú až do výšky 50 metrov. Jej zaujímavosťou je aj to, že sa neustále rozširuje a mení. Viac o tom, čo všetko môžeš vidieť v tejto obci si prečítaj v tomto článku.

Unikátne miesta na Slovensku - Haluzice

Danubiana v Bratislave

Múzeum moderného umenia Danubiana sa nachádza pri bratislavskej mestskej časti Čunovo a otvorené bolo v roku 2000. Podobná moderná architektúra a podobné galérie sa nachádzajú často aj na brehoch škandinávskych miest obmývaných Baltským morom.

Unikátne miesta na Slovensku - Danubiana

Unikátne miesta na Slovensku - Danubiana

Slovenské more

Zemplínsku šíravu, umelo vytvorenú plochu zo 60-tych rokov minulého storočia, nazývajú aj slovenským morom. Vďaka jej rozlohe, kde miestami nevidieť na druhý koniec, úsekom s piesočnatou plážou, či polostrovčekom a prírode pripomína viacerým ľuďom Chorvátsko.

Unikátne miesta na Slovensku

Nádvorie Európy v Komárne

Komárno je známe aj vďaka jedinečnému námestiu, Nádvoriu Európy. Ide o európsky architektonický unikát, nájdeš tam budovy reprezentujúce architektúru a stavebné slohy viac ako 30 európskych krajín ako napríklad Wales, Taliansko či Španielsko. Viac o tomto nádvorí si môžeš prečítať v tomto článku.

Unikátne miesta na Slovensku - Komárno

Unikátne miesta na Slovensku - Komárno

Slovenská Sahara

Na Záhorí zas môžeš nájsť Šranecké piesky, ktoré sú často označované ako Slovenská Sahara. Ide o chránený areál v správe štátnej ochrany prírody Záhorie. Keď máš chuť poprechádzať sa bosý po piesku, tak toto miesto je na to ako stvorené.

Unikátne miesta na Slovensku - Šranecké piesky

Bojnický zámok

Bojnický zámok patrí k tým najkrajším pamiatkam na Slovensku a svojou „francúzskou“ architektúrou sa len veľmi málo podobá ostatným stredovekým stavbám u nás. Kým väčšina hradov a zámkov Slovenska slúžila na obranu, Bojnický zámok sa skôr podobá na honosné zámky Francúzska, Talianska či Nemecka. A keď som bol štúrovať práve v Bojniciach, tak som mal miestami pocit aj, že som v Disneylande.

Unikátne miesta na Slovensku - Bojnický zámok

Hammam – kúpele islamského sveta

Kúsok islamského kúpeľného sveta zas môžeš zažiť v Trenčianskych Tepliciach. Nájdeš tam totiž typické kúpele Hammam. Vedel/a si o tom?

Unikátne miesta na Slovensku

Chmarošský viadukt pri Telgárte

Jeden z najkrajších a najfotografovanejších viaduktov na Slovensku je často spájaný s filmami o kúzelníkovi Harrym Potterovi, pretože vraj veľa ľuďom pripomína jeden z mostov vo filmoch, známy Glenfinnan Viaduct v Škótsku. Ja sa musím priznať, že až tak potterovské mi to neprišlo, a to som potterovec jak sa patrí, ale každopádne je to pekné miesto.


TIP: Spoznávaj Slovensko v originálnom tričku „Turista vo vlastnej krajine“, ktoré nájdeš TU.


Do komentárov mi môžeš napísať, ak máš nejaké tipy na unikátne miesta na Slovensku, na ktorých si sa cítil/a ako niekde v zahraničí.

Komentáre

  1. Post
    Author
  2. Janka Bianka

    Šírava to hej. No a ten Bojnický zámok by som fakt rada videla.O tej Sahare či Tureckých kúpeľoch som doposiaľ ani len netušila takže vďak za inšpiráciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.