Cestovanie po Slovensku: Z týchto vecí som mal najväčší strach

Cestovanie po Slovensku je môj splnený sen a teším sa na každé moje štúrovanie. No stalo sa už aj mne, že mi nebolo všetko jedno a jednoducho som sa bál.

Cestovanie po Slovensku

Na začiatku založenia blogu a teda aj cestovania po Slovensku som sa tešil, okrem iného, aj z toho, že už viac nebudem musieť riešiť veci ako je jazyková bariéra, lebo som konečne opäť doma. Moje štúrovanie je tá najlepšia vec, ktorú som si mohol vymyslieť, no aj ja som párkrát zažil také tie chvíle, kedy jednoducho strach a bujná fantázia účinkovali naplno. Kde všade som zistil, že som tak trošku bojko?

Dvere vo vlaku

Začnem hneď takou mojou malou fóbiou. Tá sa bohužiaľ objavuje pri každom výstupe z vlaku, lebo ja mám zakaždým neskutočný strach, že jednoducho si tie dvere neotvorím a poveziem sa ďalej. Už neraz sa mi totiž stalo, že som takto s dvermi bojoval a skoro som nestihol vystúpiť. 😀

Veža v Bardejove

Môj výlet do Bardejova bol mojím splnením si jedného z najväčších cestovateľských snov. Vždy, keď som videl nejakú fotku tohto mesta, tak som sa tešil viac a viac na to, kedy tam budem konečne už aj ja. Bardejov je naozaj mega. Popri iných aktivitách som sa rozhodol, že chcem vidieť mesto aj z veže Baziliky sv. Egídia, a tak som si zaplatil vstupné a šiel hore. Čím som bol vyššie, tým som šiel pomalšie, lebo tá výška a tie úzke schody neboli veľmi príjemné, čo i len na pozretie. Ale nakoniec som to dal a výhľad bol na jednotku.

cestovanie po Slovensku

Výhľad z veže na námestie

Skalný hríb v Markušovciach

Ide vraj o jediný útvar svojho druhu na Slovensku, tak som si povedal, že ho chcem vidieť aj ja. Len škoda, že cesta k nemu nie je až tak dobre označená. Pretože na začiatku som sa vybral (u mňa nič prekvapivé) opačným smerom. A keď som stretol skupinku asi 15 rómskych detí, tak mi už naozaj nebolo všetko jedno… Našťastie mi deti, ktoré mi rozumeli, ukázali smer a ja som od nich potom doslova utekal.

cestovanie po Slovensku

Väznica v Leopoldove

O Leopoldove som vedel donedávna len to, že je tam väznica. Tak som ju chcel samozrejme pri mojom štúrovaní v tomto meste vidieť aj zblízka. No v celom objekte je prísny zákaz fotenia, na čo ma upozornila už teta, ktorej som sa pýtal na cestu. Celý ten objekt pôsobí dosť strašidelne, teda aspoň na mňa to tak pôsobilo, tak som šiel radšej rýchlo preč… Urobil som si len túto fotku, a aj to som sa cítil ako najväčší rebel na svete.

cestovanie po Slovensku
Opevnenie väznice

TIP: Ak nepatríš k takým strachopudom ako som ja a máš rád v živote trochu adrenalínu, tak môžeš vyskúšať niektoré zo zážitkových darčekov od Adrop.sk, na ktoré len tak nezabudneš. Rozprúdia krv v tvojich žilách, stiahnu žalúdok aj tým najodvážnejším, no vďaka nim zažiješ ten pravý adrenalín.


Do komentárov mi môžeš napísať tvoj strašidelný zážitok a čo neobvyklé ti prinieslo cestovanie po Slovensku či po svete. Nech viem, že nie som jediný bojko. 😀

Komentáre

  1. Martin

    Veže – nádherný výhľad na okolie, ale…

    Pri spoznávani krás Slovenska rád využívam možnosť pozrieť si prostredie v ktorom som z veže, nakoľko poskytujú jedinečný pohľad na okolie. Má to však jedno ale…strach z výšok. Pri výstupe na vyhliadku veže mi nevadia úzke, točité, nízke, vysoké schody, rebríky,… Jediný môj problém je, že výhľad si môžem vychutnať len pohľadom do diaľky, rozhodne nie dole…to už potom nie je príjemný pocit (pohľad z veže dole mám len sprostredkovane z fotografie, pričom počas jej zabezpečenia sa nepozerám na mobil 😅).

    Môj najhorší zážitok z veže som mal na pri prehliadke mestského hradu v Kremnici. Problémom nebola výška, nakoľko viem, že sa môžem pozerať do diaľky, problémom bol silný vietor, ktorý sa objavil po výstupe na vyhliadku. Tak to teda rozhodne nebol príjemný zážitok 😬.

  2. Post
    Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.