Krajiny, ktoré ma zaujali vďaka Instagramu a rád by som sa tam raz dostal

Instagram je posledné roky čoraz viac obľúbenou a vyhľadávanou sociálnou sieťou. Nechce sa mi veriť, že je aj mojou súčasťou života a práce, no veľmi ma táto sociálna sieť baví. Virtuálne som si zaštúroval tentokrát po svete a spísal krajiny, do ktorých by som sa chcel niekedy pozrieť aj ja.

Dolomity

Dolomity je horský masív, ktorý je súčasťou Álp, väčšina územia leží v talianskej provincii Belluno, zvyšok územia zasahuje do provincií Bolzano a Trento. V poslednom období mi práve fotografie z tohto miesta vyrážajú doslova dych a toto je jedno z miest, ktoré musím raz navštíviť.

Rím

Rím ako hlavné mesto Talianska ukrýva nejednu zaujímavú a jedinečnú pamiatku, ako napríklad Koloseum. Mesto je síce už taký mainstream, ale ja mám veľmi rád taliansku atmosféru, ich jazyk či kultúru. Minulý rok sa mi podarilo byť v Neapole, ktorý síce vyzerá tiež mega, len je tam neskutočný neporiadok. Čo mi v konečnom dôsledku dosť pokazilo dojem z mesta.

Tokyo

Tokyo je hlavným mestom Japonska, a mňa láka navštíviť ho už od malička. Hlavne kvôli jedinečnej architektúre, ale aj pre jedinečnú atmošku, ktorá sála z každej fotky, ktorú som doteraz videl. A nebudem klamať, japonské dievčatá sa mi páčia tiež.

Amsterdam

Amsterdam je hlavným mestom Holandska, rovnako tak je najväčším holandským mestom a je tiež jeho finančným a kultúrnym centrom. Dostať sa do tejto krajiny musí byť naozaj zážitok. Farebné domčeky na každom kroku, mieste kaviarne a reštaurácie. To je niečo pre mňa.

Kalifornia

Kalifornia je štát v západo-oceánskej oblasti Spojených štátov. Kaliforniu chcem navštíviť asi aj pre to, že som videl tak milión amerických filmov práve z tejto časti krajiny a jednoducho som sa do nej zamiloval. A verím, že raz sa mi podarí štúrovať aj v takom Los Angeles či poprechádzať sa len tak po niektorej z jej pláží a špehovať ľudí, či náhodou neuvidím niekoho slávneho.

View this post on Instagram

"Before any traveller lands in California, we’ve already visited the state a hundred times in our imagination. Most of us first travel here via the movies of Alfred Hitchcock, David Lynch and Quentin Tarantino, or daydream it up listening to music by Crosby, Stills, Nash & Young, The Beach Boys and Stevie Nicks." @annadothart and @katebe_ embark on a road trip, (re)visiting places that occupy space in our minds as they drive through dreams in California. ⁠ .⁠ Link in bio for the full article, which also appears in Vol. 26: The Nostalgia Issue.⁠ 📸@katebe_⁠ #SUITCASEtravels⁠ .⁠ .⁠ .⁠ #california #usa #bigsur #pacificcoasthighway #pacificcoast #californiadreaming #travelphotography #traveldeeper #discoverearth #lifewelltravelled #exploremore #keepexploring #instapassport #nomad #wanderlust #wanderfolk #postcardsfromtheworld #travelphoto #welltravelled #naturelovers #beautifuldestinations⁣

A post shared by SUITCASE Magazine (@suitcase) on

Thajsko

Thajsko je štát v juhovýchodnej Ázii. V posledných rokoch je dosť mainstreamovou krajinou a chcú tam ísť asi tak všetci. V tomto prípade mi to však vôbec nevadí a priznávam, že aj ja som ovca a chcem tam ísť tiež. Vidieť Bangkok, čo najviac chrámov alebo sa prejsť popri ryžových poliach. Práve nad touto krajinou už dlhšie rozmýšľam, že by som tam aspoň na jeden mesiac odišiel a dal si tam takú vnútornú očistu. A čím nad tým rozmýšľam viac, tak tým som si istejší, že čoskoro sa tam vyberiem.

Slovensko je pre mňa stále TOP a moja srdcovka aj v rámci cestovania, no verím, že sa mi niekedy podarí dostať aj na niektoré z mojich vysnívaných miest. Pri cestovaní, nielen v rámci Slovenska, ale tak vo všeobecnosti, je dobré nezabúdať na viacero vecí. Je dobré dopredu si pozrieť, kam sa človek chystá, čo všetko ho tam čaká. Rovnako tak netreba zabúdať, že iná krajina so sebou prináša nielen spoznávanie nových miest, pamiatok, ale rovnako tak aj novú a často inú kultúru, na akú sme my Slováci zvyknutí. Preto je dobré pripraviť sa na všetky „zmeny“, ktoré môžeme počas cestovania zažiť. Dobré je tiež nezabúdať ani na cestovné poistenie, vďaka ktorému predídeš zbytočným nepríjemnostiam. Súhlasíš?


Do komentárov mi môžeš napísať tvoje cestovateľské sny, či už v rámci Slovenska alebo sveta, som zvedavý. 

Komentáre

  1. Post
    Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.