Úryvok z mojej (nevydanej) knihy „Nikdy sa nevzdávaj“

Začiatkom roka som napísal knihu. Dobre sa to píše, vždy som túžil napísať knihu. Pred pár dňami som ju otvoril a celú prečítal. Opäť som sa ocitol v nejednej ťažkej životnej situácii, ktorou som si prešiel či zaspomínal na splnené sny vďaka blogu.

Uvedomil som si však aj to, že napriek tomu, že možno knihu okrem mňa nikto nikdy nebude čítať, práve ja som jej najdôležitejší čitateľ. Znie to možno zvláštne a divne, ale veľmi mi pomohlo opäť si prejsť poslednými rokmi a uvedomiť si, že napriek tomu, že to nie je ľahké, som za svoj život vďačný. Viem, že ho mám v rukách len ja a to si vážim, aj keď to nie je vždy jednoduché.

Netvrdím, že som nejaký motivátor alebo niečo podobné, ale verím, že aj mojím odhodlaním a prácou vidíš, že ak sa človek snaží, tak to má zmysel. Vybral som z knihy jednu časť, ktorá možno pomôže trošku aj tebe.💙

Fotila Daniela Slávik.

Najťažšie zo všetkého je odhodlať sa

Jasné, povieš si, teraz sa ti mudruje, keď už máš začiatky za sebou. Ver mi, nemudrujem, ale je to jednoducho tak. Ešte aj dnes mávam ťažké dni, kedy sa mi nedarí, kedy som zúfalý či sklamaný, že nejde všetko tak, ako by som si želal. No ani napriek týmto ťažším dňom či chvíľam stále neľutujem, že som sa na to celé dal. A naozaj bolo asi to najťažšie zo všetkého odhodlať sa ísť si za svojím snom.

Keď som sa teda rozhodol, že (radikálne) zmením svoj život, a že začnem makať už len na svojich snoch a nie na snoch iných, nevedel som, čo všetko ma čaká a o čom všetkom to bude. A ešte aj dnes sa mi stáva, že sa miestami len tak hlúpo usmievam a pýtam sa sám seba, či si zaslúžim to, čo sa mi deje. Či som ja ten „vyvolený“, ktorý má právo na to tiež si plniť sny.

Založil som si môj blog a dával som do neho od začiatku úplne všetko. Bez žiadnych zadných dvierok, bez nejakej pracovnej istoty, len s túžbou a želaním robiť konečne to, čo ma baví a teší. Áno, mal som v tom čase dvadsaťosem rokov, a áno, znie to možno naivne a hlúpo. A ani ja sám niekedy nechápem, že som sa na toto celé odhodlal.

Ak aj ty váhaš, či ísť do toho a začať si plniť sny, tak ti môžem za mňa poradiť len jedno.

Choď do toho.

Na začiatku to bude naozaj strašidelné a ťažké, ale postupne sa to bude zlepšovať a ty si ten pocit, že robíš to, čo ťa baví, budeš naplno užívať. A nezabudni, že ak sa tak rozhodneš, tak určite nemaj plán B. Lebo ak by si ho mal, tak by to znamenalo, že si ani ty sám neveríš a môžeš to rovno zabaliť.

Buď trpezlivý a vytrvalý.

Toto si osvoj, nech už začneš makať na čomkoľvek. Pretože asi to nebude žiadna novinka, keď napíšem, že to nepôjde ani rýchlo, ani ľahko, a ani bez problémov. Veľa ľudí svoje sny po dvoch či troch mesiacoch zahodí, lebo sú sklamaní, že sa im ich ešte nepodarilo naplniť. Ak budeš trpezlivý a vytrvalý, tak nebudeš ako všetci tí ľudia, ktorí to vzdali, ale ty to dáš, a ten pocit bude stáť naozaj za to.


„Nič veľkého, nič pekného a nič šľachetného sa nevytvorilo bez obete.“ Ľudovít Štúr

Komentáre

  1. Post
    Author
  2. Katka Horvath

    Radko mas moj velky obdiv!!!! Klobuk dole, si velmi sikovny a drzim ti prsty aj nadalej!!! Snazim sa precitat co najviac tvojich blogov, ktore ma vzdy nastartuju a za to ti patri velka VDAKA!!! Len tak dalej,to co robis, robis velmi dobre, a ma/dava to zmysel!!! Budem ti drzat velmi prsty a ak budem moct rada ta podporim!!!!
    Vsetko dobre do noveho roku ti prajem a vykroc tou spravnou nohou😉😉😉
    S pozdravom a prianim vsetkeho dobreho Katka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.