Úspechy a pády v roku 2018: Aj toto som stihol počas roka

Napriek tomu, že ja nemám veľmi rád také to bilancovanie a hodnotenie roka, tak som si povedal, že možno mi nezaškodí prebehnúť si uplynulý rok. A keďže si súčasťou mojej práce aj ty, tak vznikol článok o mojich úspechoch a pádoch v roku 2018. 

Úspechy a pády v roku 2018


Možno sa už budem opakovať, ale na úplnom začiatku blogu som vôbec netušil, čo všetko ma čaká a aké to celé bude. Veľmi si vážim každú správu, v ktorej si prečítam, že ťa baví moje štúrovanie alebo aj to, že mám tvoj obdiv, keď som sa rozhodol vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a začal budovať svoj vlastný projekt. Sú to slová, ktoré pre mňa znamenajú naozaj veľmi veľa. 🙂

Január

Začiatok roka bol u mňa aj v znamení začiatku s blogom, napriek tomu, že už som mal za sebou prvých šesť mesiacov. Popri štúrovaní som sa totiž začal venovať aj štúdiu a hľadaniu spôsobov zarábania práve prostredníctvom môjho blogu. Ako to mám s blogovaním v súčasnosti si môžeš prečítať v tomto článku.

Február

Vo februári som bol štúrovať aj v Španej doline, domáci ju volajú aj Španka, a napriek tomu, že ja nie som fanúšik zimy a snehu, tak v tejto dedinke mi sneh vôbec nevadil a podľa mňa by tam mohol byť pokojne aj celý rok.

Marec

V marci som stihol aj prednášku na vysokej škole, kde som kedysi študoval aj ja sám. Bol som tam znovu, no tentokrát ako prednášajúci. Bol to taký ten pocit nostalgie, zodpovednosti, dosť veľkého stresu a trošku aj hrdosti.

Apríl

Veľa ľudí si myslí, že si stačí založiť blog, hodiť si tam nejaké vyskakovacie reklamy či bannery a človek už nemusí ani prstom pohnúť, a že mu na účet prichádza pekný balík peňazí, čo samozrejme nie je také jednoduché. Ja napríklad takéto reklamy na blogu nemám doteraz, práve v apríli sa mi však podarila prvá platená spolupráca, z ktorej som sa veľmi tešil.

Máj

Aj keď som sa celkom dlho odhodlával či už je ten správny čas na napísanie prvého ebooku, tak som si nakoniec povedal, že to skúsim. Teším sa, že je na svete môj ebook TOP 33 miest na Slovensku, na ktoré sa dostanete zadarmo, 1. časť.

Jún

Napriek tomu, že súťaž Bloger roka ma trošku sklamala, tak sa mi podarilo dostať medzi  TOP 10 blogerov v kategórii Travel a veľmi sa z toho teším, keďže v tom čase mal môj blog ešte len jeden rok a bol som zo všetkých prihlásených v tejto kategórii pracovne najmladší.

Júl

Prvý mesiac letných prázdnin som mal celkom dosť nabitý a stihol som štúrovať na viacerých pekných miestach ako:

August

Bol som v Teleráne. Viem, že to asi nie je niečo čím by som sa mal nejako extra chváliť, ale pre mňa to znamená veľmi veľa. A aj pre moje 13 ročné JA, keďže ako malý som sníval o tom, že raz budem v telke aj ja a budem môcť vidieť aj ja tých „slávnych“ ľudí. Možno to znie divne a detsky, ale mne sa Teleránom splnil jeden z mojich veľkých snov.

September

September bol u mňa v znamení celkom veľkej depky a takých tých dní, že sa všetko nakopilo a mal som chuť celé to zabaliť. Mal som za sebou pár nevydarených (a nevyplatených) spoluprác, hejterom šla karta a tiež odo mňa všetci niečo chceli (a stále aj chcú), no chcú aby som to spravil zadarmo. Toto ma častokrát dosť mrzí a berie mi to veľa energie… Skúšali na mňa už aj taktiky typu, že oni majú iných blogerov, ktorí im daný projekt spravia zadarmo. Tak som im slušne povedal, aby tým mojim “kolegom” odkázali, že ich pozdravujem a že podkopávajú nohy tým, čo to chceme robiť profesionálne.

Dodnes s takými vecami „bojujem“ a predpokladám, že ešte aj dlho budem. No som rád, že som sa odhodlal povedať im, že ja takto nefungujem. A úprimne, keď som to urobil prvýkrát, tak som bol na seba celkom hrdý, že som nabral odvahu. Samozrejme viem, kedy si to môžem dovoliť povedať a nerobí mi problém nejako pomôcť prostredníctvom môjho blogu či sociálnych sietí.

Október

V októbri som spustil na blogu aj taký môj mini obchod s prvými produktami, tak sa môžeš mrknúť kliknutím sem. Budem rád, keď si niečo vyberieš a aj takýmto spôsobom ma podporíš. 🙂 A ja sa už veľmi teším na nové veci, ktoré tam pribudnú v nasledujúcom roku.

November

V novembri som stihol aj svoj prvý webinár Tradičné podnikanie netradične, aj z tejto novej skúsenosti a príležitosti som sa veľmi tešil a ďakujem ešte raz neziskovej organizácii JA Slovensko za oslovenie.

December

Začiatok mesiaca som síce strávil chorý v posteli, no sithol som aj niekoľko vianočných štúrovaní po Slovensku.

Rád by som sa ti poďakoval za každý lajk, koment, správu a za to, že ťa baví moje štúrovanie a naše Slovensko. Aj vďaka tebe si môžem žiť svoj sen a za to som ti mega vďačný. Do roku 2019 ti želám hlavne veľa zdravia, nech to znie akokoľvek klišé, a nech sa ti darí vo všetkom do čoho sa pustíš. Prídu možno aj ťažšie chvíle či dni, no keď budeš veriť v to čo robíš, tak sa ti to určite podarí aj dosiahnuť. 🙂

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK,

Rado

 Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.