Fero_joke: Milujem prírodu, ktorú na Slovensku máme, je pestrá a krásna

Komik František Košarišťan známy predovšetkým ako fero_joke zabáva svojimi vtipnými videami na sociálnych sieťach desaťtisíce ľudí. Veľmi si vážim, že napriek pracovnej vyťaženosti si našiel čas a mohol tak vzniknúť tento príjemný a inšpiratívny rozhovor.

Rozhovor


Kedy a ako vznikol nápad, že z teba bude fero_joke? 

Asi pred tromi, štyrmi rokmi. Celé to vzniklo len tak znenazdajky a celkom spontánne, vôbec som to neplánoval. Vždy ma však bavilo zabávať kamarátov či kolegov a tak som to posunul týmto smerom.

Kde berieš nápady na svoje videá? 

V bežnom živote, stačí sa pozrieť okolo seba a v našej smotánke sa inšpirácií nájde vždy dostatok.

Nestalo sa ti teda, že sa niekto urazil po tvojej paródii? Predsa len niektorí Slováci sú na seba dosť hákliví.

Zatiaľ nie. A ak nejaký náznak negatívnej reakcie zbadám, nedávam ho najavo. Ako som spomínal, úlohou mojej tvorby nie je nikoho diskreditovať. Stretol som sa už dokonca aj s tým, že niektorí mi sami píšu, aby som spravil paródiu.

Podľa čoho si vyberáš spolupráce? Nemusíš konkretizovať firmy alebo tak, ale máš možno oblasti o ktorých vieš, že toto by si nevzal, aj keby slušne zaplatili? 

Snažím sa ich vyberať tak, aby som neurazil žiadne náboženstvo či nejakú rasu. Nerád by som sa dostal do situácie, že prídem niekedy v budúcnosti na pohovor do riaditeľne a môj budúci zamestnávateľ by mal problém s tým, že som robil reklamu na to a to… 

Ty si známy okrem iného aj tým, že rád cestuješ. V ktorej z doteraz navštívených krajín sa ti páčilo najviac a prečo?

Najväčší vzťah mám k Taliansku, tam sa vraciam najradšej. Tých dôvodov je hneď viacero, v Taliansku je jednak more, ktoré tu my nemáme, a tiež ma zaujíma ich bohatá história a kultúra. A v neposlednom rade aj ich príroda. 

Môj blog je o cestovaní po Slovensku. Ktoré miesta sú u nás tvoje obľúbené?

Asi všetka príroda, ktorú na Slovensku máme, je pestrá a krásna. Keď mám byť však konkrétnejší, tak sú to určite Vysoké Tatry, a ešte konkrétnejšie Mengusovská dolina. Nie je to až tak komerčné miesto, vraciam sa tam pravidelne a chodievam sa tam “vyvenčiť”, doslova. 🙂 

View this post on Instagram

Ach… Sťahujem sa! #hightatras

A post shared by Fero (@fero_joke) on

Ktoré miesto u nás ťa naposledy prekvapilo a možno si o ňom doteraz ani nevedel?

V rámci spolupráce s Markízou sa snažím spoločne so štábom, aby sme vždy našli miesto, ktoré sme ani my sami nepoznali. Zatiaľ sa nám to darí, keďže Slovensko má vždy čím prekvapiť. Čo ma zatiaľ najviac zaujalo bol napríklad Koprášsky tunel, ktorý sa nachádza na východe Slovenska. Je to tunel, cez ktorý nikdy neprešiel vlak. To bolo veľmi zaujímavé miesto, rovnako aj neďaleký viadukt.

Takže aj ty sám si aktívny pri vyhľadávaní týchto neznámych miest?

Áno, ale mám aj ľudí a štáb, ktorí mi s tým pomáhajú. Pri hľadaní sme sa už neraz inšpirovali napríklad stránkou Čierne diery, kde vie človek nájsť nejedno zaujímavé miesto a tip.

Máš na Slovensku (možno) nejaké miesto či miesta, na ktorých si ešte nebol a rád by sa tam pozrel?

Veľmi rád by som si pozrel Pieniny, predovšetkým tie menej navštevované miesta tam. Rovnako tak by som rád preskúmal národné parky – Malá a Veľká Fatra.   

Čo je pre teba tým najväčším symbolom našej krajiny?

Kriváň, ten sa mi veľmi páči a rád by som ho niekedy zdolal.  

Máš nejaké motto, ktorým sa v živote riadiš?

Rád dávam a pomáham. 🙂 Všetko to dobré, čo sa snažím robiť, sa mi po tom vždy vráti dvojnásobne. Nemyslím v podobe peňazí, ale hlavne cez dobrých kamarátov a rodinu.


Ferovi ďakujem veľmi pekne za rozhovor a nezabudni sa mrknúť na jeho Instagram, ktorý je plný vtipných videí. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.