Hotel Bystrička neďaleko Martina ma milo prekvapil. Ako sa mu to podarilo?

Hotel Bystrička je prímestský trojhviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza len štyri kilometre od centra Martina. Jeho súčasťou je vlastná reštaurácia, kongresová sála a wellness. Prečítaj si článok a dozvieš sa o tomto hoteli viac a aj to, prečo som bol z neho milo prekvapený.

Hotel Bystrička

Štúrovanie v Martine som si dosť užil, pretože som bol aj na miestach, kde kedysi boli a žili tie najväčšie osobnosti našej histórie a literatúry, a kde sa písali naše národné dejiny. Počas štúrovania som bol ubytovaný práve v tomto hoteli. Ide o trojhviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza v obci Bystrička neďaleko Martina.

Musím sa priznať, že som trošku bojoval s MHD v Martine, kde chýbajú na cestovných poriadkoch zastávky, a v autobuse ich tiež nehlásia, takže som si našiel nových kamošov – šoférov, keďže som sa ich zakaždým pýtal, kedy mám vystúpiť. Okrem auta je možné sa do hotela dostať autobusom č. 62 a vystúpiť je najlepšie na zastávke Bystrička-obchod. Potom je to do hotela len pár metrov.

Hotel Bystrička

Aj keď ja nie som veľmi svadbový typ človeka, tak práve tento hotel je známy aj tým, že organizuje oslavy rôzneho druhu či svadby. Mrkni na ich Insta profil a uvidíš ako krásne to vedia pripraviť a vyzdobiť.

Moja izba

Hotel ponúka viacero typov izieb, ja som bol ubytovaný v Izbe Štandard. V izbe som našiel všetko, čo som potreboval ako uteráky, televízor a jej súčasťou je aj samostatná kúpeľňa s toaletou.

Hotel Bystrička
Ktorú posteľ som si vybral? 😀

Jedlo a reštaurácia PATÉ v hoteli

Raňajky sú v hoteli formou švédskych stolov, takže som si mohol vybrať podľa toho, na čo som mal chuť. Aj keď sa musím priznať, že ja raňajkujem stále len praženicu.

Reštaurácia, ktorá je súčasťou hotela, je hosťom k dispozícii počas celého pobytu, ale tiež je otvorená aj pre ľudí, ktorí tam nie sú ubytovaní. Takže sa tam môžeš najesť či dať si kávu aj v prípade, že pôjdeš len okolo. Ver mi, jedlo tam majú naozaj výborné.

Hotel Bystrička
Polievočka
Hotel Bystrička
Hlavný chod po prvé
Hotel Bystrička
Hlavný chod po druhé
Hotel Bystrička
Po 25 tisích krokoch, ktoré som dal v ten deň, som si povedal, že dezert môžem.

Wellness v hoteli

Súčasťou hotela je aj wellness, ktorý je k dispozícii nielen pre hostí hotela. Ja som ho tentokrát síce nevyskúšal, pretože som mal v tom čase akurát čerstvé tetko na ruke, ale jeho súčasťou je:

  • Fínska sauna
  • Infra sauna
  • Parná bylinková sauna
  • Jacuzzi
  • Oddychová miestnosť
Hotel Bystrička
Zdroj: Hotel Bystrička

Zaujímavosť o obci, v ktorej sa hotel nachádza

Neďaleko hotela sa nachádza dom, ktorý bol v minulosti letným sídlom 1. československého prezidenta T.G. Masaryka. V súčasnosti síce patrí súkromnej osobe, ale ak by si chcel/a nakuknúť aj dnu, tak vraj sú ochotní ukázať jeho interiér. Mne sa to však nejako nepodarilo, asi som slabo búchal na dvere. 😀

Hotel Bystrička

Pre koho je tento hotel určený?

Hotel Bystrička ma veľmi milo prekvapil. Popravde, vôbec som nečakal, že bude na tak vysokej úrovni nielen vybavením, ale aj službami či jedlom. Okrem iného ma prekvapila 24 hodín fungujúca recepcia či to, že o moju izbu a poriadok v nej bolo postarané aj v čase pobytu. Vhodný je podľa mňa nielen pre jednotlivcov, ale aj väčšie skupiny či ľudí, ktorí hľadajú miesto, kde osláviť nejaké tie narodky či výročie svadby. 

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie. 🙂

[wpedon id=“3654″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.