Na východe nič nie je?! Aj týchto 10 miest dokazujú pravý opak

V posledných dňoch je to na Slovensku naozaj, že celé zle. To, čo počúvame z každej strany je miestami až neuveriteľné a naozaj smutné. A dozvedeli sme sa aj to, že vraj na východe nič nie je…

Nie, nechcem tu písať o politike. No aj ja to celé prežívam, a ešte o to viac, keďže ja som dal Slovensku šancu, keď som sa vrátil po 3 rokoch zo zahraničia a chcem v tejto krajine nielen štúrovať, ale predovšetkým žiť. Verím, že aj ty a verím, že sa nám to spoločne podarí. 🙂

Na východe nič nie je?!

Táto veta ma dorazila aj pre to, že aj ja sám som pôvodom z východu Slovenska. Pripravil som si tento článok, kde som vybral 10 miest, ktoré sa nachádzajú práve na východe našej krajine a už som tam stihol štúrovať aj ja. Nech každý vie, nebudem tu nikoho menovať, veď my vieme na koho myslím, že na východe je toho naozaj veľa. A nielen tam, na celom Slovensku. 🙂

Spišský hrad

Spisšký hrad patrí medzi tie najväčšie symboly Slovenska. Škoda, že na neho zabudol… Hrad je v súčasnosti už aj národnou kultúrnou pamiatkou a zapísaný je tiež do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. Ani to mu nestačí?

Spišská Kapitula

Spišská Kapitula je mestskou časťou Spišského Podhradia a v súčasnosti aj sídlom Spišského biskupstva. Ide o miesto s veľmi zvláštne čarovnou atmoškou. Nachádza sa tam viacero pekných budov a pamiatok, jednou z nich je aj Katredrála sv. Martina.

Spišská Kapitula

Levoča

Námestie Levoče je jedno z najväčších námestí v Európe, so stredovekým tvarom obdĺžnika, nachádza sa tam vraj až 60 meštianskych domov, a tiež veľa pamiatok. A v Bazilike sv. Jakuba sa nachádza aj najvyšší drevený oltár od Majstra Pavla. A áno, aj Levoča je na východe.

Levoča

Levoča
Bazilika sv. Jakuba

Bardejov

Historické námestie v Bardejove patrí k tým najkrajším na Slovensku. Súhlasíš? Bardejov bol jedným z mojich najväčších cestovateľských snov a veľmi sa teším, že som si ho už stihol splniť. 🙂

Bardejov

Tatry

Tatry patria k tým najväčím symbolom našej krajiny. Škoda, že ten koho netreba menovať, zabudol, že sa nachádzajú práve na východe.

Tatry

Ždiar a Bachledova dolina

V Tatrách ešte ostanem, nachádza sa tam aj jedna z tých slovenských dediniek, v ktorej dýcha na viacerých miestach naša história. 🙂 A neďaleko sa nachádza zas jedno z najnavštevovanejších miest posledných mesiacov – Chodník korunami stromov.

Ždiar
Domček v Ždiari

Košice

A na metropolu východu akosi tiež zabudol. Košice sú mestom, v ktorom sa nachádza veľké množstvo krásnych miest a jedinečných pamiatok. Jednou z tých najväčších je určite aj Dóm sv. Alžbety.

Košice

Betliar

A na východe sa nachádza aj jeden z najznámejších kaštieľov na Slovensku. Ide o jediný kaštieľ u nás, ktorý sa po roku 1945 zachoval so svojím pôvodným zariadením a zbierkami.

Betliar

Prešov

A ani taký Prešov by nemal ostať bez zmienky. Aj toto mesto patrí k tým najznámejším mestám východného Slovenska.

Prešov
Kalvária v Prešove

Spišská Nová Ves

V meste sa nachádza najdlhšie šošovkovité námestie v Európe, kde je veľa pekných budov a pamiatok. Okrem iného aj rímskokatolícky Kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorý má najvyššiu kostolnú vežu na Slovensku.

Spišská Nová Ves


Tip: Pozri si aj moje články:

Výlet do Levoče: Moja prvá prespávačka a hneď splnený sen 

Výlet do Bardejova: Splnil som si jeden z najväčších cestovateľských snov


Samozrejme je na východe toho ešte oveľa viac. A nielen tam, ale aj v iných častiach Slovenska. Do komentu mi môžeš napísať tvoje obľúbené miesta na východe Slovenska. Budem sa tešiť. 🙂

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi kúpiť kávu a zvýšiš tak moje pracovné nasadenie 🙂

[wpedon id=“3654″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.