Na týchto miestach sa natáčali známe slovenské filmy a seriály

Slovensko má veľa krásnych a jedinečných miest. Verím, že so mnou súhlasíš. Keďže po Slovensku štúrujem už dlhšie obdobie, uvedomil som si, že som bol aj na miestach, kde sa natáčali známe filmy a seriály. 

Slovensko vo filmoch a seriáloch


Dražovský kostolík

V rozprávke Láska na vlásku sa v niektorých scénach objavil aj Nitriansky hrad a istá časť rozprávky sa natáčala aj v okolí Dražovského kostolíka.

Pribylina – Múzeum liptovskej dediny

Jedným z najznámejších slovenských filmov je bezpochyby aj film Bathory, ktorého režisér je Juraj Jakubisko. Príbeh o krvavej grófke sa nakrúcal v skanzene Pribylina, pri Dunaji, na bratislavskej Kolibe či vo Vysokých Tatrách. Niektoré scény sa točili aj priamo na Čachtickom hrade, ktorý sa s Bátoričkou odjakživa spája.

Bojnický zámok

Krásny Bojnický zámok sa objavil aj v príbehoch princeznej Fanthagiro, ktorá statočne bojovala proti zlu a bezpráviu.

Múzeum slovenskej dediny

Rozprávková klasika od Juraja Jakubiska Perinbaba patrí k tým najobľúbenejším slovenským rozprávkam.  Natáčanie tejto rozprávky prebiehalo v okolí Martina, na Orave a nemálo záberov vzniklo v Zázrivej. Najzaujímavejším miestom však je Dobšinská ľadová jaskyňa. Keďže sa v nej nachádza viac ako 300 schodov, hlavnú predstaviteľku Giuliettu Masinu museli pre jej vek vynášať horskí nosiči. Vedel/a si o tom?

Slovensko vo filmoch a seriáloch - Martin
Zľavy na wellness pobyty

Betliar

Kaštieľ v Betliari je jediným kaštieľom na Slovensku, ktorý sa po roku 1945 zachoval so svojím pôvodným zariadením a zbierkami. V poslednom období sa kaštieľ dostal ešte viac do povedomia vďaka historickému seriálu 1890, ktorý sa odohrával práve na tomto mieste.

Slovensko vo filmoch a seriáloch - Betliar

Smolenický zámok

Slovenská rozprávka Zázračný nos je príbehom o dvoch odlišných princeznách. Časť ich príbehu sa odohráva práve na Smolenickom zámku, v príbehu vidieť aj krásnu Trnavu.

Slovensko vo filmoch a seriáloch - Smolenice

Spišský hrad

Spišský hrad je jednou z najväčších dominánt regiónu Spiš a vlastne aj celého Slovenska. Natáčala sa tam napríklad fantazijná rozprávka Dračie srdce, v ktorej si zahral aj známy herec Sean Connery. V roku 2007 sa tam zas natáčal výpravný film Posledná légia z obdobia pádu Rímskej ríše s Benom Kingsleym.

Slovensko vo filmoch a seriáloch

Do komentárov mi môžeš napísať, ak ešte vieš o nejakých slovenských miestach, ktoré sa objavili v známych filmoch či seriáloch. 


Článok vznikol v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko.

Komentáre

  1. Post
    Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.