LIPTOV REGION CARD: Uži si krásy Liptova a ušetri

Región Liptov je destináciou plnou prírodného bohatstva a kultúrnych zážitkov. Pre návštevníkov je k dispozícii #LiptovRegionCard, ktorá otvára dvere k mnohým zľavám a výhodám počas celého roka. Už si o nej počul/a?

Liptov patrí k mojim obľúbeným regiónom, po Vlkolínci, jednej z najčarovnejších pamiatkových rezervácií ľudovej architektúry u nás, či po miestach spojených s baníctvom som sa tam vybral opäť, aby som zistil viac o #LiptovRegionCard plnej akcií a zliav. Prečítaj si článok, v ktorom nájdeš všetky potrebné informácie o tejto karte a rovnako sa dozvieš aj to, koľko sa mi podarilo vďaka tejto karte, za 2 dni na Liptove, ušetriť.

Vlkolínec - Nie je túra bez Štúra

#LiptovRegionCard

Hrabovská dolina ponúka veľa možností vyžitia v lete a samozrejme aj počas zimy. Nespomínam ju len tak náhodou, pretože práve na tomto mieste som bol naposledy ubytovaný. Konkrétne v jednom z apartmánov, ktorých je tam hneď niekoľko a ako jeden z benefitov ubytovania som ZDARMA dostal mailom #LiptovRegionCard. Tú som si následne nahodil do aplikácie “Liptov – Nízke Tatry” (Je dostupná v AppStore a aj v GooglePlay.) a mohol si začať užívať zľavy, ktoré ponúka, naprieč regiónom. Dostal som aj brožúrku, kde sú všetky zľavy na jednom mieste. Tá je dostupná aj v online verzii, pozrieť a prelistovať si ju môžeš TU.

Hrabovská dolina

Hrabovská dolina - apartmány

Hrabovská dolina - izba

Hrabovská dolina

Brožúrka Liptov Region Card
Brožúrka vyzerá takto.

Karta sa vydáva na meno majiteľa (je neprenosná), ak nebudeš ubytovaný v jednom z partnerských ubytovacích zariadení (Zoznam nájdeš TU.), tak sa dá tiež kúpiť za 5€ v informačných centrách alebo online na na visitliptov.sk.

Benefity karty

 • Má neobmedzenú platnosť a jednotlivé zľavy sú ušité na dané ročné obdobie.  
 • Vďaka karte môžeš čerpať zľavy na viac ako 50 miestach až do výšky 50%.
 • V lete je pre držiteľov karty možnosť mať zadarmo počas pobytu aj cestovné poistenie v horách.

TIP: Začína zimná sezóna a v “Ski&bikepark Malinô Brdo”, ktoré sa nachádza v Hrabovskej doline, je možné uplatniť si s #LiptovRegionCard 10% zľavu, tú môžeš využiť aj na požičanie lyžiarskeho vybavenia v LillySport.


Ako sa používa karta v praxi?

Po tom, ako získaš kartu, nahodíš si ju do appky, tak využívanie zliav prebieha nasledovne:

 • na danej prevádzke/mieste/reštaurácii si naskenuješ QR kód 
 • prejdeš do prehliadača, kde vložíš číslo svojej karty a vybehnú ti možnosti zľavy na danom mieste
 • klikneš na zľavu, ktorú si chceš uplatniť a vyskočí ti zelená obrazovka s „fajočkou“, ktorú ukážeš na kase alebo predajcovi, pred vystavením bločku 
 • On následne zľavu nahodí do pokladne, vystaví pokladničný doklad a môžeš si užívať dané miesto výhodnejšie. 🙂

Toľko EUR sa mi podarilo vďaka #LiptovRegionCard ušetriť

 • Expozícia TATRÍN – 25% zľava
 • Galeria Ilusia – 12% zľava
 • Liptovské múzeum v Ružomberku – 30% zľava
 • Verejné korčuľovanie na zimnom štadióne – 10% zľava 
 • Stravovanie = 5,48€

Dokopy som vďaka #LiptovRegionCard ušetril za dva dni na Liptove takmer 10€ (presne 9,46€), čo je celkom fajn, čo povieš? 🙂 Keď sa najbližšie na Liptov vyberieš, určite si kartu zadováž, vyplatí sa to. 

Expozícia Tatrín

Toto štúrovanie ma veľmi bavilo aj pre to, že som sa opäť ocitol aj na miestach, kde bol kedysi sám Ľudovít Štúr. Ten sa pričinil o vznik jedného z najznámejších slovenských spolkov – prvého kultúrneho spolku – Tatrín a rovnako bol prítomný pri prvom politickom programe Slovákov – Žiadosti slovenského národa. Na Námestí ŽSN sa nachádza stará evanjelická fara, v ktorej je v súčasnosti expozícia Tatrín a Žiadosti slovenského národa a pred budovou je umiestnená práve socha Štúra.

Expozícia Tatrín - Nie je túra bez Štúra

Expozícia Tatrín - Ľudovít Štúr

Expozícia Tatrín

Expozícia Tatrín - interiér

Expozícia Tatrín - interiér

Galéria ILUSIA

Táto galéria nie je len tak obyčajnou galériou, ponúka totiž fascinujúci svet optických klamov. Práve tu zistíš, že nič nie je v skutočnosti také, ako to na prvý pohľad vyzerá. Priznám sa, že o tomto mieste som doteraz nepočul, o to  viac sa teším, že som zavítal aj sem. Galéria ponúka zábavu pre deti, ale aj dospelých, a to v každom počasí.

Galéria ILUSIA
Tu som chcel veľmi prejsť, ale nič… Stále som v tomto muklovskom svete. 😀

Galéria ILUSIA

Galéria ILUSIA

Galéria ILUSIA

Liptovské múzeum v Ružomberku

Toto múzeum ponúka viacero zaujímavých expozícií, a jednou z nich je aj vynovená Expozícia stredovekých a novovekých dejín Liptova, ktorá ťa určite zaujme. Jej súčasťou je napríklad hovoriaci obraz liptovského kniežaťa Jána Korvína či projekčná vitrína s 3D ukážkou strelných zbraní. 

Liptovské múzeum v Ružomberku

Liptovské múzeum v Ružomberku

Liptovské múzeum v Ružomberku

Liptovské múzeum v Ružomberku


TIP: Cestou z múzea som sa zastavil v Hýrošovej špajzi, kde nájdeš certifikované výrobky pod značkou #ProduktLiptova a aj množstvo iných dobrôt z Liptova.


#LiptovRegionCard ponúka veľké množstvo zliav na atrakcie, múzeá, lyžiarske strediská či rôzne reštaurácie, čo z nej robí ideálneho pomocníka k cenovo výhodným a pestrým aktivitám, ktoré umocnia návštevu Liptova. Neváhaj a zadováž si kartu aj ty!


Článok vznikol v spolupráci s VISIT LIPTOV. Pozri si web visitliptov.sk, kde ťa čakajú ďalšie zaujímavé tipy na výlety. Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.