Veľká Homoľa: V zime sa tam človek cíti ako v rozprávke

Malé Karpaty ponúkajú nejedno zaujímavé miesto na túru. Popri viacerých známych vrchoch sa určite oplatí navštíviť aj Veľkú Homoľu.

Malé Karpaty

Malé Karpaty je horský krajinný celok Fatransko-tatranskej oblasti na západnom Slovensku. Najvyšším vrchom sú Záruby (768 m n. m.) a k mojím najobľúbenejším patrí Vysoká.

Veľká Homoľa

Veľká Homoľa je vrchol v Malých Karpatoch, približne 4 kilometre severozápadne od mesta Modra. Na vrchole kopca sa nachádza drevená rozhľadňa vysoká 20 metrov. Najdostupnejším východiskovým bodom je Zochova Chata (Piesok), dostať sa sem dá autom alebo autobusom. Odtiaľ to k rozhľadni trvá približne jednu hodinu.

Ďalšie, dlhšie možnosti, sú napríklad z Modry, z Harmónie, alebo z Pezinka. Túra je technicky pomerne nenáročná, jediné čo môže niektorých potrápiť je strmšie stúpanie v závere. Po ceste sa nachádza viacero infotabúľ, z ktorých sa dozvieš veľa o zvieratách či stromoch v tejto oblasti. Rovnako tak aj viacero lavičiek na sedenie, kde si môžeš oddýchnuť.

Ja som sa vybral na toto miesto začiatkom zimy a aj napriek tomu, že nie som veľký fanúšik snehu, tak v tomto ročnom období to tam vyzerá ako v rozprávke. Súhlasíš? 🙂

Veľká Homoľa

Veľká Homoľa

Veľká Homoľa

Veľká Homoľa

Veľká Homoľa

Veľká Homoľa

Veľká Homoľa

Veľká Homoľa


TIP: Nezabudni ma sledovať na mojom Instagrame alebo na Facebooku.


Veľká Homoľa vo virtuálnom svete

„Si blízko Bratislavy, si všade na nete.“ Asi tak by definovali odborníci zo spoločnosti SK-NIC virtuálnu prítomnosť turistickej atrakcie Veľká Homoľa. Je naozaj viditeľné, že dobré internetové pripojenie dáva priestor množstvu fotografií, videí a informácií. Reálne je to ľahko prístupné miesto, ktoré je naozaj čo by kameňom dohodil z Bratislavy. Virtuálne je rovnako blízko.


Článok vznikol v spolupráci s SK-NIC v rámci projektu „Spoznaj Slovensko reálne aj virtuálne“.

Komentáre

  1. Post
    Author
  2. Janka

    Bola som v lete a bolo to nádherné aj vtedy. V zime so snehom to musí byť rozprávka. Akurát ja so svojím stresom zo schádzania smerom dole by som to asi neprežila po snehu a šmýkaní sa. Avšak chodím aj tak snažím sa to prekonať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.