Recenzia: Rodinný hotel Ambassador v centre Košíc

Rodinný hotel Ambassador v Košiciach sa nachádza v centre mesta. Takže moja voľba lenivého turistu sa tentokrát prejavila naplno a neváhal som ani chvíľku. 

(Š)túrovanie v Košiciach

Aj Košice sú tým slovenským mestom, v ktorom sa oplatí zdržať určite dlhšie, lebo toho ponúka tak veľa, že ani ja sám som nevedel, ktorým smerom sa mám vybrať (š)túrovať skôr. O to viac som bol rád, že som sa tam mohol zdržať dva dni.

Košice - Rodinný hotel Ambassador
Hlavná ulica v Košiciach

Rodinný hotel Ambassador 

Rodinný hotel Ambassador, ktorý má 4 hviezdičky, sa nachádza priamo v centre mesta, a teda na území mestskej pamiatkovej rezervácie. Pôvodná stará časť hotela je chránenou kultúrnou pamiatkou a jej vznik sa datuje do obdobia približne druhej polovice 13. storočia. Samozrejme však v minulosti prešiel viacerými rekonštrukciami a toto je súčasný vzhľad hotela.

Rodinný hotel Ambassador

Hotel dokázal prepojiť niektoré historické prvky s tými modernými, čo mňa veľmi baví. Takže už len za to palec hore 🙂

Rodinný hotel Ambassador

Skvelá lokalita hotela

Aj keď sa moje (š)túrovanie v Košiciach začalo tým, že mi meškal vlak asi tri hodiny, povedal som si, že ani tento zlý začiatok mi nemôže pokaziť deň. Hotel, v ktorom som bol ubytovaný, som našiel bez väčších problémov, čo je pre mňa skvelý výkon, keďže sa mi už viackrát potvrdilo, že môj orientačný zmysel je pod bodom mrazu 😀 Hotel sa nachádza na Hlavnej ulici, takže som bol priamo v centre a nemusel som riešiť lístky na MHDčku či mapu v iphone, aby som našiel to, čo som chcel vidieť, keďže som bol len pár minút od Dómu sv. Alžbety či Spievajúcej fontány.

Welcome drink

Na recepcii ma privítala veľmi milá recepčná, ktorá mi pri ubytovaní darovala aj kartičku na welcome drink, čo ma celkom potešilo. A ešte viac, keď som zistil, že si môžem vybrať aj z nealko nápojov, keďže ja alkohol nepijem.

Moja izba

V izbe som našiel všetko to, čo som potreboval k tomu, aby som sa tam cítil dobre a mohol aj pracovať 🙂

  • LCD televízor s káblovkou
  • klimatizácia
  • priama telefónna linka
  • káblový aj WIFI internet (heslá dostaneš na recepcii)
  • vlastné WC s kúpeľnou, vaňou a sprchou
  • fén

Rodinný hotel Ambassador

Rodinný hotel Ambassador

Rodinný hotel Ambassador
Môj office 🙂
Rodinný hotel Ambassador
Čerstvo zobudený 😀
Rodinný hotel Ambassador
Výhľad z okna mojej izby na neďaleký kostol

Reštaurácia Diplomat

Sezónna ponuka jedál je to, čo túto reštauráciu hotela do veľkej miery charakterizuje. Tiež sa tam nachádza aj kaviareň, ktorá je rozdelená na fajčiarsku a nefajčiarsku časť. A keďže ani nefajčím, tak ma aj toto potešilo. Nechcem sa chváliť, ale vyzerá to tak, že keďže nepijem a nefajčím, tak sa zo mňa pomaličky stáva Pán dokonalý 😀

Rodinný hotel Ambassador

Raňajky v hoteli

Raňajky v hoteli sú formou bufetových stolov, čo je myslím asi to najlogickejšie a najlepšie riešenie. Našiel som tam všetko na čo som mal chuť a ešte oveľa viac. Pamätám si však ako som robieval pred pár rokmi raňajky pre 100 ľudí a úplne sám. A poviem ti, starí ľudia nevedia spávať, takže chodievali všetci naraz a už o 7mej ráno 😀

Rodinný hotel Ambassador
Aj keď som vstal podľa mňa dosť skoro, tak ma predbehli 😀

Hotelový wellness

Ako správny hotel, tak aj tento ponúka wellness, čo je myslím to správne miesto na oddych a relax. Teda pre mňa po celodennom (š)túrovaní a objavovaní Košíc určite.

Rodinný hotel Ambassador

Rodinný hotel Ambassador
Aj Štúr bol spokojný 🙂

Ten pocit, keď si myslím, že nie som kompletný

Trošku som totiž maturoval pri tom ako si zasvietim v izbe, a pár minút som si dokonca svietil len telefónom. Ale nakoniec som na to prišiel. Takže už viem, že karta, ktorá je kľúčom od izby je zároveň aj na to, aby som to svetlo v izbe mal, len ju pri tom vypínači treba nechať založenú 😀

Rodinný hotel Ambassador v centre Košíc toho ponúka ešte oveľa viac, čo všetko ešte, si môžeš pozrieť tu.


Tip: Pozri si aj moje ďalšie články:

Čo vidieť v Košiciach: Tieto dôvody presvedčia aj teba – Časť prvá

Čo vidieť v Košiciach: Tieto dôvody presvedčia aj teba – Časť druhá


Do komentárov mi môžeš napísať, kedy naposledy si mal/a ty pocit, že totálne nezvládaš modernú dobu, tak ako to bolo u mňa a tým svetlom v izbe 😀 Napíš mi prosím, nech viem, že takéto situácie sa nestávajú len mne.

Ak sa ti článok páčil, nezabudni dať prosím „páči sa mi“ a zdieľať ho. Dikičko 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.