Rozhovor s Michalom Drienikom: Rozvíjaj rovnako telo aj myseľ

Michal Drienik sa už niekoľko rokov venuje osobnostnému rozvoju. Ľuďom približuje pozitívny prístup k životu, delí sa o zaujímavé pohľady a pomáha im so správnym nastavením myslenia. Prečítaj si inšpiratívny rozhovor, v ktorom sa Michal podelil s nejednou krásnou myšlienkou či pohľadom na život.

Rozhovor


Venuješ sa písaniu, videám či cvičeniu. Ako si sa k tomu všetkému dostal? 

Och, to je tak krásne komplexná téma, až mi nabehli zimomriavky, keď mi pred očami prebehol ten dlhý sled všetkých udalostí. Bolo by to samozrejme na veľmi veľa textu, ale pokúsim sa aspoň v skratke. Všetko u mňa začalo cvičením, chuťou byť stále väčší, silnejší a krajší. Bola to hlavne chuť môjho Ega a táto potvora potrebovala prefackať. Čo život chcel, tak sa stalo… Natrhol som si šľachy ľavej ruky na štyroch miestach a život ma pekne upratal. Zrazu som mal veľa voľného času, tak som začal veľa čítať. Hlavne osobnostný rozvoj, ezoteriku, spiritualitu a kvantovú fyziku. Už vtedy som mal vlastný web o cvičení a životospráve, kde sme nahrávali videá a písali články. Pomaly sa vo mne začínala budiť chuť písať články, ktoré ľudí posunú aj vnútorne a nie len po fyzickej stránke. Ako čas letel, tak ma tá chuť dokopala až k točeniu videí, ktoré na Slovensku ešte neboli. Zistil som, že rozvoj tela a mysle je úzko spojený a túto základnú filozofiu som začal prenášať vo videách. S videami som rástol aj ja a samozrejme stále sa rozvíjal, menil a napredoval. A ja ako duša tvorivá som chcel predsa „niečo za sebou zanechať“ a postupom času som vydal dve knihy a momentálne sa pomaly črtá začiatok tretej.

Zažil si v živote možno nejaký moment či udalosť, ktorá ti ukázala, že je na čase zmeniť svoj život a životné priority?

Samozrejme. Pre mňa to bol moment, kedy som sedel v práci za PC a uvedomil som si, že mi uteká život medzi prstami a popri tom zarábam pár korún. Chuť zmeniť svoj život ma donútila zmeniť moje osobné priority a začať budovať vlastné projekty.

Často platí, že ľahšie sa o niečom hovorí, ako sa to po tom uskutočňuje. To platí aj v pozitívnom nazeraní na život. Čo pomáha tebe?

Viera v seba samého. Všetko, čo si zaumienim aj dosiahnem. Mám jasné ciele a jasné vízie. Podstatné je vedieť presne čo chceme. Veľa ľudí vie, čo nechce. Stále len nadávajú a bedákajú a ani si to neuvedomujú. Pre mňa je podstatné vedieť, čo chcem a následne viem, že musím spraviť prvý krok. Vždy vidíme iba ten prvý krôčik, nejakú mlhavú predstavu. Vstupujeme s vierou, že nám Život / Boh / Vesmír pomôže a ukáže nám pokračovanie našej cesty. A tá cesta sa nám aj ukáže, iba musíme začať.

View this post on Instagram

Otázky rozhodujú o všetkom, čo v živote robíte, o vašich schopnostiach, vzťahoch, prijímoch. Mnohí ľudia napríklad nedokážu nadviazať vzťah jednoducho preto, že si stále kladú otázky, ktoré vytvárajú pochybnosti: "A čo ak je niekde niekto ešte lepší? Čo ak teraz nadviažem vzťah a premeškám príležitosť neskôr?" Ach, aké zlé a oslabujúce sú tieto otázky! Podporujú predstavy, že "u susedov je vždy cukor sladší a tráva zelenšia" a bránia vám tešiť sa z toho, čo v živote skutočne máte. . Chcete začať biznis, kariéru alebo vlastný projekt a je dosť možné, že sa ničíte ešte skôr než ste začali: "Kto by mal o moje služby záujem? Prečo by si mal niekto vybrať mňa, keď je veľká konkurencia?" . Jednoducho si začnite uvedomovať tie svoje protichodné otázky. Začnite myslieť vedome, nech nežijete nevedome. 🙏🔥 – #slovensko #slovakia #follow #quote #dnescitam #citanie #inspiration #motivation #motivacia #instask #instacz #mylife #spirit #spiritual

A post shared by 👤 Michal Drienik (@michal.drienik) on

Máš nejaké vzory či inšpirácie v rámci tém motivácie či sebarozvoja?

Elliott Hulse, Wim Hof a Ryan Cropper.

A čo nejaké motto či myšlienka, ktoré ti pomáhajú a zvykneš si ich pravidelne opakovať a pripomínať?

Toto si poviem každé ráno: „Všetko, čo sa v mojom živote deje, sa deje pre moje dobro a blaho.“

Si autorom knihy „Rozvíjaj rovnako telo aj myseľ”. Čo ťa motivovalo k jej napísaniu? 

Už vyššie spomínané udalosti, ale nepoužil by som slovo motivovalo, ale skôr „inšpirovalo“. Nápad na knižku prišiel z čista jasna a ja som ho musel prijať a začať konať. Pokiaľ človek počúva hlas svojho srdca, hľadá svoje poslanie a pravidelne medituje, tak k nemu inšpirácia prichádza hravo, pretože má čistú myseľ. Nie je dňa, kedy by mi nenapadla nejaká krásna, nová a tvorivá myšlienka. Ak je človek v úzkostných stavoch a je pesimista, tak inšpiráciu bude počuť veľmi ťažko, pretože ju prehluší hlasná myseľ.

Medzi nami sú aj ľudia, ktorí možno nie úplne veria na „Zákon príťažlivosti“ či nevidia zmysel v meditácii. Čo by si možno odkázal takýmto ľuďom? Ako možno začať nazerať na tieto veci inak?

Vyskúšate a budete ľutovať, že ste nezačali meditovať a myslieť správne skôr. Ak ľudí baví sa trápiť a žiť život na autopilota a brať ho celý ako akt nejakej náhody, tak prosím. Ja si vedome volím tvoriť môj život. Hrať sa so životom, predsa život je živý, tak prečo k nemu neprehovárať?

Aké sú tvoje najbližšie pracovné plány? Na čo sa môžu tvoji sledovatelia tešiť?

  • Spustenie môjho osobného webu https://michaldrienik.sk
  • Možnosť osobnej 1-on-1 konzultácie / sedenia
  • Celý rok plno prednášok a seminárov
  • Nový štýl a obsah videí
  • Tretia kniha

Môj blog je o cestovaní po Slovensku. Ktoré miesta sú u nás tvoje obľúbené?

Rozhodne Banská Štiavnica.

Máš na Slovensku (možno) nejaké miesto či miesta, na ktorých si ešte nebol a rád by sa tam pozrel?

Z miest sú to Košice a z prírody mám malo pobehané, ale v nasledujúcom roku to chcem zmeniť a začať viacej cestovať a zbehnúť aj na turistiku. Rovnako by som sa chcel začať angažovať vo vysádzaní stromov na Slovensku.

Čo je pre teba tým najväčším symbolom našej krajiny?

Naše Tatry, ale mrzí ma, že sa k našej prírode vedenie chová tak, ako sa chová a z krásnych lesov sú prázdne kopce. Mám ale vnútorný pocit, že toto drancovanie našej krásnej krajiny čoskoro skončí a ľudia si uvedomia hodnotu matky Zeme.


Michalovi ďakujem veľmi pekne za rozhovor, veľmi si to vážim. 🙂 Viac rozhovorov so zaujímavými a inšpiratívnymi ľuďmi nájdeš na tomto odkaze.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.