Rozprávkový chodník škriatka Mikluša zaujme malých i veľkých

Rozprávkový chodník škriatka Mikluša v obci Miklušovce je úžasný spôsob, ako sa dá u detí vzbudiť záujem o prírodu. Prečítaj si článok z môjho štúrovania na tomto čarovnom mieste.

Rozprávkový chodník škriatka Mikluša

Obec Miklušovce leží na južnom okraji Šarišskej vrchoviny, asi 30 km od Prešova. Dostať sa tam dá bez problémov niektorým z autobusov či autom. Začiatok rozprávkového chodníka sa nachádza pri autobusovej zastávke v smere do Klenova. Hneď vedľa nej je niekoľko parkovacích miest, kde sa dá zaparkovať a rovnako sa tam nachádza informačná tabuľa.

Rozprávkový chodník škriatka Mikluša

Súčasťou chodníka je viacero zastávok, vďaka ktorým sa postupne oboznámiš s príbehom škriatka Mikluša a malej Zuzky. Rozprávkový chodník sa nachádza v mierne náročnom teréne a nie je vhodný na kočiar. Zvládnu ho prejsť aj menšie deti, ideálne asi od 3 rokov, pretože budú nielen vnímať príbeh, ale rovnko si budú vedieť užiť aj rôzne interaktívne zastávky, ktoré sú v rámci chodníka pre ne tiež pripravené. Celý okruh chodníka je dlhý približne 4,5 km a prejsť ho nezaberie viac ako dve hodiny.

Rozprávkový chodník škriatka Mikluša

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.